Vůně ženy (1992)

superpredvidatelna zapletka, ako vzdy skvely pacino, pridame trosicku gycu a hmm vona zeny. neviem, ale radsej si dam taliansky original.

Africká Královna (1951)

romantika zo skoly najstarsej. genialne herecke vykony- chemia medzi bogartom a hepburnovou je neuveritelne nakazliva, ale predsa mi to nestacilo. ten film je fakt klasika, ale nedokazala ma uplne presvedcit. cez to vsetko, all respect.

Šepoty a výkřiky (1972)

exkluzivna ukazka absolutoria filmarskeho a hereckeho umenia a svojim sposobom najlepsi europsky film vobec. tazko ho nieco prekona.

Chaplin (1992)

obycajny film o neobycajnom cloveku. velmi obligatny sposob filmarciny pri niekom s menom richard attenborrough zamrzi, herecky koncert Downey Jr., prisaamvacku asi jeho najlepsia rola. par velmi dojemnych momentov ale inac nic extra.

Hanba (1968)

manzelske etudy, obraz II. svetova vojna. neuveritelne mocny, na psychicky naturalizmus bohaty film. bergman genialne zachytava rastuci pocit uzkosti a nebezpecia a ako obrazove figurky mu sluzi genialna liv a excelentny sydow. manzelsky par prechadza tak zasadnymi zmenami v priebehu dni, tyzdnov, rokov. ocenujem aj typovo velmi kontrastne obsadenie- nezna a krehka liv s drsne vyzerajucim sydowom. taktiez charaktery oboch manzelov boli vynikajuco vykreslene. tento film je velky zazitok. ,, Niekedy si myslim ze je to len sen. Ale nie moj vlastny, ale nieci iny a my sme v nom nuteni vystupovat. Len ma napadlo, co ak sa ten co o nas sniva zobudi s pocitom hanby?" *****

Pokoj 1408 (2007)

nie, john cusack ani samuel l. jackson nevedia hrat a vonkoncom nie desit. izba 1408 je neuveritelne hlupy film s pointou prezradenou pomaly od zaciatocnych titulkov. neuveritelne predvidatelna nuda ktora je skor na smiech ako na des. velmi hlupy film.

Mlčení (1963)

uz od titulneho zaberu iduceho vlaku vas bergman absolutne dostane. je to moja druha skusenost s tymto panom reziserom a vobec ma neprekvapuje aky obrovsky dopad mal na mna tento film. mlcanie vas vtiahne do svojho vnutra, rozorve vam srdce (ta scena kedy sa Anny pri milovani rozplace...) a potom sa vam ho pokusi zlepit dokopy, lenze nejde to. na tak malom priestore ukazat divakovi take silne emocie a myslienky chce naozaj majstra akym zrejme bergman bol. bojim sa pozerat dalsie jeho filmy, lebo po mlcani som si iba sadol s cigaretou na zachod a mal chut sa obesit. absolutne dokonaly filmovy zazitok, aky som nezazil snad ani pri eposoch davida leana. neuveritelny film.

Temný rytíř (2008)

scenar velmi rozbity, styl rozpravania ,,viac, viac viac", unikaju rozne suvislosti (Cillian Murphy wtf?), plynujesie by posobili mnohe vedlajsie linie a celkovo by to pribeho len a len pridalo. pribeh harvey denta je na samostatny film, tu je priam hriesne nevyuzity. ale viete co je super? ze nolan mal ,,ace in a hole" v podobe Heatha Ledgera ktory robi z tohto filmu naozaj asi jeden z najlepsich (akcnych) filmov vsetkych cias. ten vykon sa neda opisat, on sa musi ,,zazit". ale inac, opat tiekli nostalgicke slzy, takze aj ked sa tvarim ze na styri, tak z moralnych a hlavne velmi osobnych dovodov davam pat.