Scoob! (2020)

Jakožto skalní fanoušek už od dětství téhle Scoobyho ságy jsem se hodně těšil... bohužél přišlo zklamání. Ne že by se mi nelíbilo zpracování animace to se celkem povedlo, ale i Scoob doplatil na dnešní moderní dobu. Nejenže to krapet ustoupilo z toho svého zajetého chytání maskování padouchů a dostalo to ten superhrdinský nádech jako vytažený z komiksů od Marvelu ale podstatně to snižoval i otřesný český dabing. Ale abych jen nekritizoval tak to bylo celkem zábavné a ta úvodní půlhodinka byla vcelku pěkná.

Spolu z domu (2020) (pořad)

Já to ani nehodnotím protože to vlastně celkem chápu... Toto byl ukázkový příklad toho, co se stane, když člověk sedí doma, nikam nemůže a začne se nudit. Je jasný, že to pořádně leze na mozek

Vyproštění (2020)

Toto je prostě umělecké dílo v rámci akčního žánru. Film má prostý příběh, dokonalou akci a správně nabušenýho Hemswortha, kterýmu tahle role padla jako šitá na míru.

Wonder Woman 1984 (2020) odpad!

Nikdy jsem si nemyslel že dám - byť slabému béčku - ale že dám zrovna tomuto "megafilmu" odpad. Myslel jsem si že když k němu budu přistupovat bez velkých očekávání a s tím, že to nebude nic extra, že se na to v pohodě podívám a řeknu že se to jen nepovedlo ale že to není úplně špatný tak jak to většinou dělávám i u větších kravin, tak to bude vlastně docela dobré. JENŽE... Očividně chtěla režisérka tak moc překonat skvělý první díl že to z přibývajícími minutami hrotila tak moc až to vyvrcholilo do, i na komixovky, fakt nesnesitelných situací. Bylo to přehnanější a přepálenější než všechny dily FaF dohromady. Finální "apokalypsa" či jak to mám nazvat byla už katastrofální. Ne nadarmo se říká že méně je někdy více a to by si ten film zasloužil. Navíc záporák Pedra Pascala jde úplně mimo předlohu takže jsem to dokoukal ze slibem sobě samému že už si to nikdy víckrát nepustím!

Zprávy ze světa (2020)

Už během sledování tohoto filmu mi hlavou šrotovalo, zda dát dvě nebo tři hvězdy. Není to vyloženě špatné, jen to není zkrátka to, na co jsme u Toma Hankse zvyklí. On si většinou vybírá docela ambiciózní projekty, jejichž příběh vždy v sobě něco má. Zde se jedná o poklidné westernové road-movie s pomalu plynoucím dějem, což upřímně začne být po chvíli trochu nudné. Na druhou stranu působí docela simpaticky námět o tom, že se starší chlap snaží pomoci najít domov malé holčičce. Navíc já moderněji pojaté westerny docela rád, jen je to celé utahané.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Film je na můj vkus moc citově založený, na tu romanci si myslím že se tu nějak zbytečně tlačí a osobně bych to tam ani nepotřeboval ale není to až takový auvajs aby musel tento film utrpět na mém hodnocení. Jinak ten film je podle mě perfektní po všech stránkách. Příběh dobře a svižně vyprávěný akce přehledná nepřetržitá a ani chvíli nenudí. Film se také opírá o perfektní herecké obsazení a dokonale vytvořené efekty.

Anna (2019)

Film v podstatě táhnou především tři známe tváře z nichž dvě už dobře známe ze série FaF a ten třetí pochází coby psychopat z Batmana... ti jsou tu jakýmsi lákadlem ale co se obsahu jako takového týče, není to nic co bychom vlastně už neviděli. Vlastně i hlavní protagonistka tu není ani za tu hlavní tahounku, protože a především tu jde o tahanici mezi KGB a CIA ona už je v podstatě jen postranní osoba která to všechno dokonale organizuje až se do toho občas zamotáte. Naštěstí tu máme téměř po každém dějovém úseku flashback s dovysvětlením jinak by se v tom nebohý divák asi ztratil. Mám rád ženy, které se v akčních filmech objevují nejen jako společnice/pomocník těch chlapů - agentů zabijáků, ale už i ony sami dokáží vzít za pořádnou akci.

Hra (2019)

Hra je obsahově jednoduchá a nedisponuje žádným převratným scénářem na to, že je film pojat jako artový. Samo o sobě to není tak špatné jak se zdá, ale atmosféra jako z filmu pro pamětníky přestože je to zasazeno do dnešní doby to jenom shazuje. Alespoň že to má simpatické obsazení, co se ústřední trojice týče.

Jumanji: Další level (2019)

Nejedná se o špatný film, vůbec ne. V kině to byla příjemná zábava, která ovšem narozdíl od předchozího dílu nepřináší nic nového. V podstatě na chlup totožný příběh jen se odhrávající v jiných lokacích. Ve výsledku tedy dobré ale naprosto zbytečné pokračování.

Pomsta (2019)

Neskutečná řezba! Jednoduchej ale zajímavej příběh. Zkrátka film který pasuje Adkinsovi jako ulitý. Ten popis to krásně vystihuje "epická cesta krve" a tak to má být.