Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

plakát

Kuratorium (2022) (TV film)

Skvělý dokument, který otevírá jedno z trezorových témat protektorátu.

Musorgskij (1950)

Skutečný klenot v sovětské poválečné kinematografii patřičně oceněný v Cannes. V knize "Nesmrtelní ve filmu" zmiňuje režisér Rošal, že přípravy filmu trvaly 10 let.

Grand Prix (2022)

Velice slušný film s dobrým castingem. Byť v něm není tolik silná dramatická linka, je v něm spoustu humoru, bláznivé muziky a pravdivých situací. Dokonce i Kozub dokáže hrát pod pevnou režijní rukou ukázněně a uměřeně, a díky dynamickému střihu a nápaditému scénáři jde o skvělou filmovou podívanou, na kterou se vyplatí zajít výjimečně i do kina.

Pokoj mého syna (2001)

Naprosto ojedinělý a citlivý komorní film s vynikajícím "nenápadným" scénářem a geniální hudbou Nicola Piovaniho. Doporučuji!

plakát

Postoloprty 1945 - česká odplata (2022) (TV film)

Z režijního a kameramanského hlediska velmi zpackané dílo. Situace naprosto bez atmosféry, svícení jak z prvního ročníku na FAMO, bez špetky nápaditosti. Dokumentu chybí sugestivní atmosféra, na hercích svítí make-up jak z Commedia dell'arte. Bez nápadu byla i hudební dramaturgie a chyběla jakákoliv práce s hercem. Opravdu smutné, na to, kolik to stálo, protože ani obsahově se nejedná o nějaké vypovídající dílo.

Buko (2022)

Laskavý a zároveň přemýšlivý film o tom, co nám v životě vlastně nejvíce chybí. A to je porozumění. Nebránil bych se kratší stopáži, ale nudu také rozhodně nečekejte. Velký prostor získal nedoceněný Martin Kubačák, Martha Issová jako vždy vynikající. Místy se je i čemu pousmát a pokochat se po krásné krajině Českého ráje.