Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

plakát

Lékař ve službách anděla smrti (2024) (TV film)

Film neříká nic úplně nového, a dramaturgicky není soustředěný pouze na doktora Epsteina, jehož příběh je nám akcentován titulem i filmovou expozicí. Později se ovšem pozornost dokumentu rozmělní do více témat a příběhů a divákovi je nabídnuta obecná mozaika lékařské praxe a vyhlazování v Osvětimi. Velký prostor dostává Mengele, který někdy až přebíjí příběh pražského lékaře.

Velký apartmán (2006)

Krásné obsazení, bohužel příběh slabší a poměrně zbytečně táhlý.

Začít znovu (1976)

Citlivý film s krásnou hlavní představitelkou. Na dnešní dobu je film velmi pomalý, ale díky kvalitnímu scénáři a konsternované režii současného diváka jistě zaujme. Pozoruhodné je netradiční herecké obsazení ve vedlejších rolích (Huste, Denner, Villeret). Krásná hudba Francise Laie krásně dokresluje romantickou atmosféru osobního dramatu.

Žádné neviňátko (1994)

Slušný film s inteligentním scénářem, neokoukanými herci a jemným humorem. Místy typicky francouzsky smutné.

Kašlu na všechno (1995)

Jedna z těch lepších komedií s Pozzetem. Mám radost i s České "účasti" v podobě Zory Keslerové, která ve filmu pořád telefonuje do Prahy. Narozdíl od následujícího filmu "Táta je kněz" je tahle komedie vyvážená i co se týče dramatického obsahu, netlačí příliš na pilu a Pozzeto je v ní úžasný.

plakát

Dejvické divadlo - Zrod nového divadla (2023) (epizoda)

Suché encyklopedické vyprávění. Bohužel žádný nápad se zajímavou formu, ani atraktivní způsob vyprávění, prostě kronika, reportáž. Opět konvenční tv počin, kvůli kterému zase budou všichni říkat, že dokument není žádný film a že ho vlastně může dělat každý.

Philomena (2013)

O komedii se rozhodně nejedná, na smích a zábavu zapomeňte, nicméně je to velmi slušné životopisné komorní drama o odpuštění a pochopení se skvělými hereckými výkony a velmi nenápadnou hudbou.

plakát

„Málo slušnejch lidí“ (1984) (TV film)

Ondřej Havelka a Jan Hraběta v hlavních rolích naivní televizní povídky, která minimálně potěší milovníky "smoljakovského" humoru. V miniaturních rolích se ve filmu mihnul i Jan Kašpar a Geňa Rumlena z Divadla Járy Cimrmana. V šestadvacetiminutové televizní anekdotě se objevil i sám autor scénáře David Smoljak, který televizní prostředí opustil a stal se starostou a senátorem. Smoljakovu mistrovskou režii nečekejte, ale když omluvíte laciné televizní dekorace a prosté ateliérové aranžmá, dočkáte se úsměvné vzpomínky na otce a syna Smoljakovi a také na vtipného Hrabětu, kterému zdánlivě nevirtuózní postavy vždycky sedly.