Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (562)

plakát

Chyby (2021) 

Takové filmy v české audiovizi opravdu chybí. Nenápadný a paradoxně velmi originální film.

plakát

Umlčeni - skladatelé v revolučním Rusku (2017) (TV film) 

Vinikající a vzácný dokument o velmi nadaných skladatelích, jejichž hudba je minimálně pozoruhodná. Pro hudební svět jeden z mála dokumentů vůbec o takových mistrech, jako byl Mosolov či Roslavec. Cením si ČT, že se ho podařilo získat.

plakát

Umírá se jen dvakrát (1985) 

Dějově jeden z nejslabších Derayových filmů. Herecky i kameramansky jistě nadprůměrné dílo, které schazuje poněkud nedynamický scénář s mnoha prázdnými místy.

plakát

Soudce zvaný šerif (1977) 

Dewaere i Boisset nikdy nezklamou. I dnes by tento film, samozřejmě s rychlejším tempem a tedy výrazně kratší stopáží skvěle fungoval.

plakát

Mistři gagu (1985) 

Z mého pohledu je to jedna ze slabších komedií C. Zidiho, založená sice na jiskřivých skečích, ale v celkové scenáristické, či drmaturgické stránce nedotažená a rozmělněná o další scénky a scénky. Je sice vzácná svým obsazením a cenná svou mikrorolí P. Richarda, F.Noireta a jiných velkých jmen, nicméně nedosahuje tak skvělé atmosféry jako filmy s Funésem, či Richardem v hlavních rolích, které natáčel Zidi v 80.letech. I Cosma napsal pro jiné jeho filmy, či jiné filmy s Lhermittem a Jungotem mnohem propracovanější a chytlavější muziku.

plakát

Děti z mokřin (1999) 

Tady je ukázka toho, že i nedramatický film nemusí nutně nudit a čas s ním je příjemně strávený. A to především díky sympatickému hereckému obsazení.

plakát

Ennio Morricone (1995) (TV film) 

Velice vzácný dokument ukazující mistra ve stutečně skladatelském portrétu, který rozebírá jeho itstrumentaci, intelektuální obsah hudby, melodickou invenci a cit pro vyprávění příběhů.

plakát

Lov lososů v Jemenu (2011) 

Poctivý film. Skvělá filmařina, čistá kamera i střih a místy velmi vtipné dialogy. Když odhlédnu od některých naivních dramatických a charakterových jednání postav, můžu tento film považovat za opravdu povedený a to především díky švédskému klasikovi Hallstromovi. Vskutku i dobrý dabing a překlad.

plakát

Můj život jako pes (1985) 

Tohle je opravdu jeden z nejhezčích filmů, které jsem v životě viděl. Tak jednoduchý, emocionálně i dramaturgicky čistý s půvabnou a velmi nápaditou hudbou a skvělým scénářem. Dětští herci skvěle vybraní a působivá je i atmosféra švédského venkova.

Reklama

Reklama