• Krátkometrážní

Havel (2020)

Musíte se na to dívat jako na film, ne jako na postavy, které znáte z dokumentů, osobního života, médií apod. Když se od toho odpoutáte a nebudete zkoumat co a jak přesně bylo, máte před sebou nadprůměrný film, který si užijete a určitě se vás citově a morálně dotkne. Víc k tomu není třeba dodat.

Hexenšus (2013) (TV film)

S úctou ke Smyczekovi a všem hercům dávám dvě hvězdy. Obsazení super, herci se snaží, ale jinak nic... Hudba též kýčovitá a trapná, jako celá inscenace. Škoda. Liška je skvělý, ale nějak příliš stejný, jako ve svých předchozích skečích... Krásná Dana Marková, ale ta opilka jí moc nešla :-/

Hillborg & Dohnal: Music in motion (2016) (studentský film)

Jeden z nejlepších hudebních dokumentů, které jsem za poslední roky viděl. Kéž bych uměl alespoň z poloviny tvořit, jako pan Bognár!

Hlavně v klidu! (1971)

Zcela průměrná francouzská komedie z prostředí přímořské venkovské farnosti založená na prapodivné a nevěrohodné báchorce. Delon je v roli komediálního kněze zcela toporný, beznadějný a křečovitý. Místy až ztřeštěné scény střídá patetická až zádušní duchovní hudba. Bohužel v tom nevidím nic příjemného, ani scénář. A to ještě velmi nevhodně zvolený dabing České televize a nedivím, se že tento film není ani moc vysílán. Koukatelnost toho snímku drží snad jen režie J. Deraye, který dává filmu alespoň tu "filmovost"

Hlavou proti zdi (1997)

Pierre Richard má v tomto filmu bohužel podobný osud, jako třeba Luděk Sobota v Ještě větším blbci, či v Nebát se a nakrást. Bláznivé komedie nejde točit do nekonečna a to co fungovalo v sedmdesátých a osmdesátých letech již nefunguje. Příběh je to ale hezký, scénář občas pokulhává. Shazují to hlavně scény, kde jsou nucené vtipy a gagy jen proto, že se přece jedná o komedii. Nicméně bych neřekl, že při natáčení na jaře 96´ táhlo Richardovi na šedesátýdruhý rok... vypadá a působí v něm jako padesátník.... Pohybově a herecky je na tom stejně dobře jako v roce 70´ i když občas spoléhá na to, že je slavný a nemusí nic dělat... Nicméně tento film oceňuji a mám podobný vkus.

Hlídač č. 47 (2008)

Ta hudba, ta atmosféra, ta kamera... Ten film tak krástně hraje !!

Hlídač dynamitu (1960) (studentský film)

Jak málo stačí k dramatickému filmovému umění. A Drda to hold uměl napsat. Na absolventa filmové školy je to nadprůměrná práce !

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jsem asi opravdu jiného vkusu a jiného myšlení. Tento film mě místy i docela nudil. Nemůžu to srovnávat s filmy, které se mi líbí, protože bych musel dát jen jednu hvězdu. Díval jsem se na to z donucení, protože mi všichni říkali, ať se na to podívám. Nijak unesen jsem nebyl. Ani ty efekty a výprava mě prostě moc neohromila. Nevím proč, ale nepatřím mezi ty všechny obdivovatelé těchto filmu.

Hodina mezi psem a vlkem (2014) (studentský film)

Výsledkem tohoto filmu jsou patrna tato fakta: většina studentů filmových škol umí scénu hezky zasvítit, pohledně natočit (i když nechápu tu vylezlou červenou), ozvučit, nastříhat, sehnat do ní i dobré herce. Bohužel však s těmi herci neumí pracovat, neumí vystavět záživný příběh a jejich úvahy o psychologii jsou vesměs naivní. Navíc někdy neumí být struční! Na druh tohoto filmu ještě není autorka připravená, děj není vyřešen. Rozhodně jí ovšem přeji mnoho zdaru při dalších aktivitách.

Holčička (2002)

takové průměrné sociální drama, velmi velmi artové... až moc :-/