• Fantasy

Aquaman (2018)

Mala som pri tom trochu pocit, že pozerám na pseudodokument Vetřelci dávnoveku. Zlepme Malá morskú pannu od Disneyho, legendu o Atlantíde, niečo zo Supermana, niečo z Kráľa Artuša a aby to nebola nuda, objaví sa aj nejaký ten dinosaurus a Stratený svet. Tvárme sa, že to všetko dáva zmysel. Veľmi nedávalo, ale na druhú stranu, nepozeralo sa na to zle. Jason Momoa je veľký sympaťák, Ariel bola tiež kočka, sem tam sa objavil nejaký ten vtip. Celkovo príjemný priemer na ***.

Logan: Wolverine (2017)

Súhlasím so všetkými komentármi užívateľov, ktorý veľmi kladne hodnotia posledného Wolverina. Napriek tomu mi po skončení premietania samovoľne vyšla veta: Toto má byť koniec? Niečo mi tam proste chýbalo. A možno som mala len vysoké očakávania.

La La Land (2016)

Podľa traileru som očakávala niečo romantické, čarovné, osudová láska a podobné báchorky, čo film spočiatku aj splňoval. Prekvapil ma ale koniec, a neviem sa rozhodnúť, či sa mi to páčilo alebo nie. Skôr podľa celého scenára a atmosféry filmu by sa mi viac hodil sladký koniec. Tvorcovia tam hodili realitu života a nedá sa povedať, že by spravili zle. Bolo to také oživenie? Divákom dali ochutnať, ako by to mohlo byť v záverečnej scéne, ktorá mi prišla smutnejšia a dojímavejšia ako väčšina filmov, kde niekto má rakovinu a zomrie.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Film nebudem porovnávať s jednotkou ani s ostatnými marvelovkami, lebo neviem si nejak spomenúť ani na jednu, o čom vlastne boli, ale podľa hodnotenia sa mi zjavne páčili. Tento nie je výnimka, bavil ma od začiatku až po koniec (okrem Kapitána Ameriku, tú jeho postavu nevinného chlapca, ktorý sa bez váhania obetuje pre svoju vlasť (nechám bez komentára, že je to Amerika) mu proste nejak nežeriem a už vôbec nie jeho trpiteľský výraz) a bez váhania dávam 5*, napriek tomu, že po týždni si nebudem pamätať dej ani tohto filmu.

Apocalypto (2006)

Samotný dej celkom zaujímavý. Trošku príliš krvavé, ale budiž, možno indiánske kmene takto fakt fungovali a možno nie. Koniec mi pokazil celý zážitok z filmu, chýbala tam už len Pocahontas s vejúcimi vlasmi stojaca na skale. A nejaký blondiak na lodi.

Strážci Galaxie (2014)

Dokonalosť sama o sebe s úžasným výberom pesničiek.

Don Jon (2013)

Zatlieskajme všetci pánovi Gordon-Levittovi za obrovský objav, že jednorázovky nie sú lepšie ako mať sex s niekym, kto ťa rozosmeje a pobaví. Film radím do kategórie fajn na zabitie času a možno by som dala aj lepšie hodnotenie, keby tam bolo menej kravského prežúvania zo strany jeho mladej sexy blonďavej Scarlett a viac Julianne Moore :)

Odpolední láska (1957)

Hľadala som niečo romaticko-vtipné na predkrámovú seánsu so zmrzlinou a podobnými mňamkami a našla som. Bolo to vtipné, veľmi milé a môj konský rehot niekoľkokrát vyprovokoval spolubývajúci k dvihnutiu zadku zo stoličky, aby sa prišla pozrieť, čo to pozerám. Prvýkrát zaľúbená Audrey tam bola rozkošná ako šteniatko a celý týždeň mi potom v mojom hormónmi zaplavenom mozgu hralo dokola, že idem do Paríža.

Lucy (2014)

Páčila sa mi myšlienka, hoc v niektorých častiach mi prišla nedotiahnutá dokonca, páčil sa mi Morgan Freeman. A to je asi tak všetko. Johanssonka pôsobila nejak divne. Sexy, ale divne. Niektoré scény mi tam prišli umelo vložené, len aby dokázali, že je to americký film a ak sa hrdina potrebuje niekam rýchlo dostať autom, musí rozbiť minimálne každé druhé, čo stretne. Napriek tomu bol celkový dojem hodný 4*. Asi. A tip nakoniec pre slečny s menším hrudníkom: vysoká dávka CPH4 zväčšuje kozy. Pozor na vedľajšie účinky.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

What's the plan? Track him, find him, kill him. Plán splnený, film nad očakávania a ani mi nevadilo, že pri niektorých scénach mi behalo v hlave: no určite, jedine tak vo sne a že pri útokoch na Stallovnovu partu protivníci čakali v rade poslušnejšie ako ľudia čakajúci na Florenci na kupón na metro. Proste taká nadupaná akčná bomba pri ktorej som sa nasmiala asi viac, ako pri moderných komédiách, kde na pochopenie vtipu vám stačí IQ opice.