Sedm (1995)

Já chci mít též možnost chodit do takové knihovny, jakou navštěvoval Morgan Freeman! :-) Téma, které bylo, je a vždy bude aktuální. Chovejte se slušně lidi. Mým hříchem budiž závist vůči všem, kteří viděli tento klenot na stříbrném plátně.

Šílený Max (1979)

Kultovnost této ságy mi nějakým způsobem uniká. Jedná se o veskrze zábavný počin, kterému však znatelně chybí lepší scénář. Chtělo by to o velkou špetku více logiky. Chování a uvažování většiny postav patří spíše do béčkových hororů. Mela mám ale rád a už tenkrát ukázal, že mu to hraje.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jak je možné, že tento snímek tak rychle uteče, když se v něm po dějové stránce téměř nic neděje? To budou ty emoce. V hereckém složení nelze nalézt slabinu. Kromě skvělé ústřední trojice stojí za zmínku hlavně "všeuměl" John C. Reilly a ztrápená Darlene Cates coby Gilbertova máma. Jeden z nejintenzivnějších filmových zážitků, po jehož skončení jsem dlouho přemýšlel o životě svých nejbližších.

Jmenuji se Sam (2001)

Rád jsem se nechal tímto snímkem vyždímat do sucha. Zasmál jsem se u něj, poplakal a jsem spokojen. Jeden z největších odborníků přes "Brouky" Sam Dawson mě dostal. Jeho kamarádi jsou geniální, Michelle Pfeiffer je nádherná a Dakota zde ještě zdaleka nebyla tak otravná. Jak by řekl Sam: "Skvělá volba."

Replikant (2001) odpad!

Proč bychom se netěšili, když nám Pánbůh filmy dal? Protože Replikant.

Street Fighter: Poslední boj (1994) odpad!

Pokus o film, který brilantně pohřbil videoherní lásku mého dětství. Co já se tam těch dvoukorun naházel!

Skála (1996)

Natočené přesně tak, jak to mám rád a ještě mnohem lépe. Žádná hluchá místa se nekonají, protože tohle dílko, navléknuté do blyštivého kabátku filmového kumštu v podobě svižných akčních scén, je napínavé od začátku až do konce. V tomto případě musím odpustit jemný nádech "nesmrtelnosti" dua Connery, Cage. Koneckonců, k tomuto žánru podobné zlozvyky patří a bez nich by to ani nebylo to pravé "nakopemjedoprdele" movie.

Spalovač mrtvol (1968)

Člověk (kterému teče v porovnání s tímto snímkem mléko po bradě) jako jsem já, si nedokáže představit, jaký dopad musel mít film na ty, kteří tuto dobu zažili na vlastní kůži. Přesto jsem se nedokázal po celou dobu zbavit mrazení v zádech. Černobílý záznam v tomto případě navíc umocňuje psychotické ladění snímku. Příjemný a zároveň velice zneklidňující hlas pana Hrušínského, hravé přechody mezi jednotlivými scénami a zvrácené česání. Nemohu jinak než za pět.

Forrest Gump (1994)

Být všude a u všeho, to zvládne jenom Forrest! Filmy jsou jako bonboniéra, člověk nikdy neví, co ochutná, ale tohle je tedy...Mlask! Ať už mi nikdo netvrdí, že Čína je velmoc ve stolním tenisu. Stačí jen stůl, pálka, míček....a samozřejmě stěna.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Absurdní scény, ve kterých protagonisté mluví veskrze o ničem, tak jako většina z nás. Proč dávám za pět? Má to šmrnc, styl a místy je to zatraceně vtipné. Musím také ocenit skvělý dabing. Václav Vydra rules!