Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

GOREGASM

Tenhle trhák stojí za shlédnutí nejen kvůli Van Dammově první předčasné ejakulaci před kamerou (opravdu ;-), ale i kvůli správně nažhavenému Michaelu Rookerovi viz scéna mezi ním a belgickým gymnastou v koupelně. Žánklódova dvojrole už je jen pověstnou třešinkou na tomto zetkovém scifi dortíku. JCVD je špatný a špatný a čím víc rolí by v jednom filmu měl, tím víc špatný by byl. Ale tady se jeho komickému herectví dá smát od začátku do konce a Rookera z toho po premiéře muselo klepnout, v jaké tragikomedii si to zahrál. 40% těžké guilty pleasure ()

Fiftis

Ďalší z celej rady Van Dammových prepadákov. Van Damme v tomto filme (na rozdiel od predchádzajúcich) dvojrolu totálne nezvláda a hlavný hrdina je doslova trápny. Van Damovi to o jedno percento viac "seklo" v úlohe záporáka. Inak ide o akčnú blbosť, maskujúcu sa hábitom sci-fi. Akčné sci-fi? ..Zase toľko akcie tam nie je, a ak by tam nejaká aj bola, odbočili autori od osy príbehu. Nie, že by to vadilo, naopak to dosť nudný dej oživilo. Ale celkovo som sa dosť nudil a občas robil niečo iné. ()

AdamesWWE

[7.5/10] Double Jean-Claude Van Damme vo veľmi dobrom thrillery s názvom Replikant. Len škoda že double Van Damme neznamená aj double akcia v jeho podaní, ale nevadí. Ringo Lam točí akčný thriller s jedným slušným sci-fi prvkom a to práve reinkarácia Van Damma. Musím povedať že v tomto filme sami páčil Van Damme zatiaľ zo všetkých čo som od neho videl filmov najviac a musím pochváliť aj Michaela Rookera. Záporný Van Damme je bezchybný a slušne zahratý ale aj tak sa mi oveľa páčil kladný Van Damme, ktorého postava ma úplne zaujala a hral ju perfektne. Od akčnej línie filmu nemôžme čakať žiadnu veľkolepú akciu, film je jasne thrillerovo písaný, točený a štruktúra príbehu je stavaná na thriller ale pomerne málo akcie je viac ako slušnej a páči sa mi. Replikant ma veľmi milo prekvapil, kombinácia dvojitého Van Damma vyšla výborne a určite si s radosťou tento thriller pozriem niekedy znovu. ()

Dale

Veľmi sa nevyznám v klonovaní, ale to, čo si vymyslel scenárista v tomto filme sa mi zdalo byť postavené na hlavu. Neviem, čo by na to potom hovorili ľudia, ktorí sa v tom vyznajú. No ale keď si odmyslíme ten blbý príbeh, nebolo to až také zlé. Ringo Lam vie točiť akčné filmy a tu to dokazuje. Film má svižné tempo, o ktoré sa stará pohyblivá kamera a rýchly strih. A dokonca tu Van Damme konečne aj niečo zahral. Ten dementný klon mu išiel až príliš dobre, takže neviem či to hral, alebo bol len sám sebou. ()

Tony.cs

Replikant není vůbec špatný film. A Ringo Lam nepatří zrovna ke špatným režisérům. Špatné na tomto filmu je pouze to, jak ho většina lidí přijímá. Ale věřím, že polovina ani neměla tu odvahu ho dokoukat do konce a spousta ho jistě ani neviděla. Jakkoli je příběh naivní, není zase tak nelogický, pokud to bereme s nadhledem. ()