Road House (1989)

Tenhle kousek má atmosféru nasáklou kořalkou a cigárama takovým způsobem, že mám chuť navštívit Double deuce osobně, dát si tam pár panáků a zapařit na živou muziku. Koneckonců, hlídá to tam chlápek, kterýho fakt můžu..."Jmenuje se...Dalton."

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejlepší film všech dob to zcela jistě není, nicméně plné hodnocení si zaslouží. Jsem velice rád, že je natočen podle novely Stephena Kinga, kterého adoruji a obdivuji. Při sledování snímku jsem jasně cítil jeho rukopis, neboť věci, jako dokonalé vykreslení charakterů jednotlivých postav či věrné zachycení atmosféry čehokoliv, se objevuje v každém jeho díle. Frank Darabont tuto látku vzal a převedl na plátno takovým způsobem, který mě zahřál na duši.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Z dvojice herců, kteří ztvárnili hlavní hrdiny, je mi určitě bližší Christian Bale. Přesto musím v tomto případě uznat, že snímek jednoznačně táhne charismatický Crowe. Bez jeho hereckého příspěvku by šlo o průměrný počin. V pravidlech divokého západu se příliš nevyznám, ale uvažování některých postav bořilo moje představy o zdravém rozumu, příběh tak drží pohromadě jen silou vůle. Hlavní devizou filmu je pak postupně vznikající "přátelství" mezi hodným a zlým, které ve finále těm, kdo chtějí uvěřit v přerod z bezcitného zabijáka na sympatického lumpa, zajisté přijde jako velmi působivé.

Komisař Rex (1994) (seriál)

Hafan je parádní! Zbytek jaksi pokulhává, no spíše stojí na místě...

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Lorelai je na čtyři hvězdičky, Rory zaslouží odpad. Navíc hrozně, ale hrozně ukecané, až mě z toho místy bolela hlava a nešlo jinak, než přeladit.

Válka Roseových (1989)

Douglas + Turnerová = skvělá komedie. Tohle se prckovi opravdu povedlo. Zajímalo by mě, jak byly rozděleny divácké sympatie. Já osobně se přikláním k mužské polovičce. :-)

Doktor z hor (1992) (seriál)

Hory jsou to jediné, co v tomhle seriálu funguje.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Seriál, u kterého jsem se téměř vůbec nezasmál. Samozřejmě jsem zdaleka neviděl všechny díly, ale nemyslím si, že bych o něco přišel. Jedna upocená hvězdička za profesora chemie.

Scary Movie 4 (2006)

Sérii dochází dech. Za tu necelou hodinku a půl jsem se několikrát přistihl, jak koukám do prázdna. Ovšem dvě hvězdičky za klasicky povedenou úvodní scénu a lekci z "japonské" konverzace mezi Annou Faris a nevychovaným spratkem z Nenávisti.