Poslední skaut (1991)

Marně pátrám, kterej z těch dvou je větší kretén. :-D Čím to je, že to dvojici černej a bílej (viz. Smrtonosná zbraň) na plátně vždycky tak šlape? Protože ví, že nestačí jen tak někoho zmlátit, člověk u toho musí být taky trochu vtipnej...tomu se říká kult kurvanoha!

Predátor (1987)

Arnold v roli "Übersoldiera" tak, jak ho máme nejraději. Nechává mluvit zejména svalová vlákna a v celém filmu si vystačí se dvěma hereckými výrazy. Děj je jedna velká honička zakončená velmi efektním face to face duelem (a to doslova :-)) Jako třešnička na dortu skvělý ústřední hudební motiv Alana Silvestriho. Miluju tenhle film!

Rambo: První krev (1982)

Rambo nůž mi rodiče nikdy nekoupili. Při skákání ze stromu jsem se tak musel obejít bez něj (naštěstí jsem si nikdy nemusel nic zašívat). Každý má právo na svůj názor. Všem odpůrcům tohoto filmu bych však chtěl říct jednu věc: "Don't push it. Don't push it, or I'll give you a war you won't believe."

Rocky Balboa (2006)

Po šestnácti letech další Rocky? Měl jsem obrovskou radost a zároveň strach, že to bude mistake jako stodola. Stačil jeden trailer a bral jsem do ruky kapesník. Poté jsem byl poměrně schlazen pitomoučkým závěrečným soubojem, ten však naštěstí nedokázal knockoutovat film jako celek. Omluva Slyovi, že jsem pochyboval.

Rocky V (1990)

Je to taková špatně natočená a napsaná jednička. Hudební doprovod dostal na frak ještě daleko více než soudruh Ivan Drago a Rocky jako trenér, to prostě není ono. Nicméně se mi na tento díl kouká i tak celkem pohodlně a sto minut uteče poměrně rychle. Nebudu tady předstírat, že finální střet je super záležitost, jeho street forma bez pravidel je však osvěžující. A Tommy Gun dostřílel...

Rocky IV (1985)

Normálně bych dal za čtyři, pátá hvězda se zrodila hlavně díky nostalgii a jednomu z nejhutnějších soubojů filmové kinematografie, který má sice s opravdovým boxem pramálo společného, o to více však baví. Zapomeňme na první polovinu filmu, ta představuje pouze potřebnou předehru pro neskutečný double trénink a final fight z říše snů. Absolutní filmový vrchol, co se fyzické formy týče jak pro Stalloneho, tak pro Lungrena.

Rocky III (1982)

Clubber Lang byl první a poslední, kdo Rockyho opravdu neskutečně zpráskal. Když jsem nedávno viděl Mr. T, jak vystupuje v teleshopingu a propaguje jistý druh kuchyňského náčiní, neubránil jsem se úsměvu. Po 25 letech vypadal stále ve formě a nebezpečně ( zejména s tím kuchacím nožem v ruce :-) ). Třetí Rocky pokračuje v trendu "stále více akce" a mě osobně velice baví. Navíc tu máme nezapomenutelné cameo Hulka Hogana. "Boxoval si někdy s brontosaurem?" "Ne, v poslední době ne."

Rocky II (1979)

Nemůžu dát pět, jednička to prostě není. Ale máme tu pár snů. Rockymu a Adrianě by mohlo hodně lidí závidět. Mezi Slyem a Taliou Shire to herecky funguje na jedničku. Jsem romantik, co nadělám a to, co se stane před Rockyho final tréninkem, mě opakovaně sráží na kolena.

Rocky (1976)

My heart is beating fo ROCKY! Absolutní srdcovka. Škoda, že jsem ročník 1984. V kině to už asi nikdy neuvidím. Film, který mi pomáhá cítit se lépe a u kterého naprosto vždy nechávám běžet titulky až do konce. Navíc hlavní důvod, proč jsem se konečně rozhodl přihlásit se do této fajn komunity a otravovat ostatní svými názory :-)

Matrix (1999)

Jednoho dne jsem neměl na večer žádný program, což vedlo k tomu, že jsem šel s tehdejší přítelkyní na Matrix. Film skončil a já se zamiloval. Slečna už je dávno fuč, ale s touhle nadčasovou záležitostí randím dodnes. A teď mě omluvte, jdu si to pustit...