Bodybuilder (2014)

Doufal jsem v emotivní drama. Bohužel jsem dostal film v podstatě bez poslání či hereckých výkonů.

Francie trnem v oku (2015)

Dokument plný kritiky a předsudků. Hlavně z pohledu USA. Zrovna od těch, kteří by si měli nejdřív zamést před vlastním prahem.

Captain America: Občanská válka (2016)

-Pozitiva: Akce, Tony Stark je prostě nejlepší Avenger. Spider-man vypadá super! Těším se na jeho sólovku. -Negativa: Nesmyslný scénář, Captain America je tupá postava. Nelíbil se mi ani jeden jeho film. Chyběl mi Hulk.

Nikdy není pozdě (2015)

Stominutový film o ničem. Bohužel to nezachrání ani skvělá Meryl Streep.

San Andreas (2015)

Slušný katastrofický film. Nebýt americké propagandy (kolosální hudba za každé příležitosti, všude americké vlajky atd.), bylo by to celkem fajn. Na tři to bohužel není.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jednička se mi překvapivě líbila. Měla akci,vtip a krásnou Emmu Stone. Bohužel dvojka byla suchá a zdála se nee..koooo..nee..čč..náááá. Totálně přemrštěná stopáž. Uplakaný Spiderman, Modrý Jamie Foxx, Giamatti jako nosorožec?..Ani efekty to nezachránili. Dvě za efekty,hudbu od Zimmera a Emmu Stone :)

Fotograf (2015)

Příběh fotografa, erotomana- Jana Saudka. Tolik "ženskosti" jsem ve filmu snad ještě neviděl. Děj se celkem táhl, až na konec, ten hodně překvapil. Záběry z koncentračního táboru, i když Saudek přiznal že tam nebyl.. Proč to teda do toho scénáře psal?? Roden je profík a roli si evidentně užíval, od dějové linky jsem očekával víc. Za Rodena dvě.

Neutečeš (2014)

Skvělá hudba! To bylo ale všechno, z toho taky těžili celý film. Exteriéry "města duchů" (Detroit) byly taky super. Jenže do kina se chodí na horor, proto aby se člověk bál, a já se nebál ani trochu. Proto dvě.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Je velká škoda, že se Wan nedržel prvního prohlášení, že jeho "FAF" bude reálnější než od Lina. Film jako celek působí jako taková slátanina rychle a zběsile, jak ho známe, trochu Matrixu a nesmrtelnosti. Musím uznat, že je to nejakčnější díl, který popírá veškeré zákony fyziky. Když tohle pomineme(je to přece točeno pro amíky...), je to celkem slušný film. Kamera je skvěle zvládnutá a akční scény jsou paráda. Trochu vadila přemrštěná stopáž. A rozloučení s Paulem? WOW! Něco takovýho jsem tedy nečekal. Možná jsem sentimentální, ale tohle mě uzemnilo. Celý kino brečelo...Závěr na mě udělal největší dojem, takže jen za Paula hvězda navíc.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Vizualizace slušná, jako u prvního dílu, ale tentokrát to bylo slabý. Jak tu bylo nesčetněkrát napsáno: Jen kozy Evy Green si člověk zapamatuje, nic víc...