Metoda (2005)

Zajímavý námět filmu a výborné provedení. Perfektní směs postav a charakterů, dobrá gradace snímku. Akorát hudba k závěrečným titulkům mi přišla v kontrastu s dějem filmu trošku morbidní...:o)

Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)

Je škoda, že jsem kvůli datu svého narození nestihla Danu Medřickou "live". Nicméně i prostřednictvím TV záznamu mě dovedla okouzlit, ostatně ona málokdy zklamala. Ta neuvěřitelně působivá hra její tváře - radost i smutek v očích. Mohli by udělat vyhlášku na to, aby tento záznam musel vidět každý a mohl si tak úžasnou Danu Medřickou vychutnat v celé její kráse.

Madisonské mosty (1995)

Tolik jsem se těšila! Meryl sice dobrá jako vždycky, ale nějak mě to vůbec nedostalo. Ani dojetí, ani soucit, prostě nic. Možná mi neseděl jako objekt touhy Clint, no.

Nevinnost (2011)

Ráda bych vyzvedla výkon Ani Geislerové, protože ta mi přišla perfektní - klaun se smutnou duší, navíc jí to strašně slušelo. Dále se mi moc líbil Hynek Čermák. Trošku mě mrzelo, že více prostoru nedostal Onřej Vetchý a Luděk Munzar, oba by si ho víc určitě zasloužili, jelikož ve filmech zase tolik nehrají. Celkově šlo z mého pohledu o lepší průměr.

Čekej do tmy (1967)

Velice zajímavý a napínavý film! Ukázka toho, jak jde na minimálním prostoru vytvořit dramatickou atmosféru - jeden byt, jedna žena, tři muži. Audrey Hepburn byla naprosto vynikající. I když její "slepý" pohled měl chvílemi do slepého daleko, nic to neubralo na poutavosti jejího hereckého výkonu. Arkinův Roat byl naprosto odpudivý, ble.

Melancholie (2011)

Jsem z toho tak nějak celkově v rozpacích. Obě hlavní hrdinky byly vynikající a každá měla dostatek prostoru sama pro sebe. Jako herecká vítězka se mi nakonec jeví Kirsten Dunst, jejíž první část filmu byla z mého pohledu působivější. Filmové očekávání bylo každopádně větší a ani působivé hudební podkreslení nedokáže zvednout mé hodnocení výše.

Láska jako trám (1967) (TV film)

Ta neuvěřitelná rychlost jakou se děj odvíjel od hádky k usmíření. Přímo herecký koncert Jiřiny Šejbalové a Jana Pivce. Krásný film ze života - přítele (a nutno nekriticky podotknout, že i sebe) jsem v tom viděla několikrát. Nejlepší příklad - nechte chlapa samotného nakupovat - myslím si, že od 50. výročí svatby bych taky chodila s lištičkami u krku...:o)

Nezralé maliny (1980) (TV film)

Miloš Nedbal byl naprosto úžasný!

Černá díra (2011) (divadelní záznam)

Z mého pohledu trošku zklamání. Čekala jsem jednoznačně víc. Hlavně od Ivana Trojana. Nejvíc mě oslovil výkon Simony Babčákové a Marthy Issové.