Lidice (2011)

Líbila se mi kamera, ale jinak jsem odcházela z kina spíš zklamaná. Čekala jsem víc. Ani můj oblíbený Karel Roden mě tentokrát nepřinutí hodnotit výše.

Tanec v temnotách (2000)

Film jako celek se mi líbil, výborný výkon Björk mě dostal, Catherine Deneuve svou hereckou kvalitou taktéž nezaostávala, ale co tomu dávalo neskutečně na prdel - hudebně-tanečně-poetické/poeticko-tanečně-hudební scény! Tam Trierovi asi hráblo či co. Konec filmu mi tím vyloženě zkazil.

Správci osudu (2011)

Okouzlující Emily Blunt, zajímavá myšlenka s řízením osudu a k tomu standardně kvalitní výkon Matta Damona znamenají příjemnou podívanou, která rozhodně nebude nudit! Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla delší stopáž, tak rychle ten čas při sledování snímku ubíhal...

Na vlásku (2010)

Kvůli Pascalovi a Maximovi bych hodnocení i zvýšila, ale zbytek mi přišel tak nějak průměrný a nadmíra zpěvu mi ničila celkový dojem.

Metropolis (1927)

Film až neuvěřitelným způsobem předběhl svou dobu. Výborné výkony herců i hudební složka. Přijde mi, že spíš v němém filmu se jedná o herectví v pravém slova smyslu - uplatnění gest, mimiky s absencí slov k vyjádření všeho. Škoda, že se tohle dílo nedochovalo celé...

The Doors (1991)

Z mého pohledu je velká škoda, že Jim Morrison/Val Kilmer neumřel už na začátku. Ale dobu snímek nastínil slušně, to určitě. Jen to zkrátka není můj styl.

Delikatesy (1991)

Tenhle film je v podstatě hrozná kravina, ovšem i přesto mu nelze upřít zajímavost. Líbila se mi kamera, barevné ladění filmu i jeho celková atmosféra. Nejvíce mě asi dostala scéna při opravě pér v posteli. Odmyslím-li si ty "krtky" a pár dalších úchyláren, vychází mi z toho 4*.

Útěk ze Sibiře (2010)

Z mého pohledu docela podařený snímek. Čekala jsem sice mnohem víc syrovosti, více napětí a asi i lepší konec. Mrzela mě absence Valka při zbytku cesty. Nicméně pouť Mongolskem byla velice působivá a drsná.

Kočár do Vídně (1966)

Snímek znázorňující nenávist, odpor a zlobu, ale také soucit a lítost. Napětí umocňuje jak mlčenlivost Ivy Janžurové, tak i prostředí lesa a zdánlivě nekonečných lesních cest. Výborně vybraná je k filmu i hudba - dramatická a vážná. Mistrovsky napsané, mistrovsky zahrané.