Penny Dreadful (2014) (seriál)

Eva Green září, Josh a Timothy přijatelní, ale to je všechno. Zbytek je jen chrlení nechutností na diváka. Bez zajímavého děje je to pak bohužel na pováženou (podobně jako letošní Salem bez hereckých kapacit). 60% [2. série BUDE]

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

8-dílná úvodní série nového pirátského seriálu se poměrně povedla. Vzhledem k tomu, že o 2. řadě bylo rozhodnuto ještě před vysíláním prvního dílu, čekal jsem větší "boom" - a vůbec v produkci TV STARZ, která mě nemálokrát vyrazila dech. Nevadí, koukat se na to dá a jako fanoušek této stanice si samozřejmě druhou řadu nenechám ujít. Doufám ve více lodních bitev, které jsou správně syrové. 70% [2. série BUDE]

Prvních 100 (2014) (seriál)

Post-apokalyptický sci-fi seriál o posledních lidech na oběžné dráze. Ti vypustí 100 mladých delikventů dolů na planetu Země, zda se již stala obyvatelnou. Kupodivu stala a nemají to jednoduché mezi sebou v táboře ani s objevenými protivníky. 70% [2. série BUDE]

Předstírání (2014) (seriál)

Středoškolárna o 2 kamarádkách, které jsou víceméně dohnány k předstírání homosexuálního vztahu, aby byly populární. Slečny jsou moc pěkné, ale pilot byl striktně puberťácký (a dost uječený) = nic pro širší publikum, ale fanoušky si to asi najde. 30% [2. série BUDE]

Resurrection (2014) (seriál)

Drama o návrátivších zemřelých v jednom malém městečku. První polovina série spíše seznamovací, ale zbytek čím dál více intenzivní a závěrečná scéna (ač nedošlo prozatím na žádná objasnění) vyrazila dech. 80% [2. série BUDE]

Rudá cesta (2014) (seriál)

Bansheeovské kriminální drama, kde se policista snaží chránit svou psychicky labilní ženu, která spáchá nechtěný zločin. Musí proto využít "přátelství" bývalého spolužáka ze střední školy, potomka indiánů, který ovšem má také své mouchy. Zajímavé, ale prostě zbytečně zdlouhavé. 65% [2. série BUDE]

Salem (2014) (seriál)

Ryze horrorová čarodějárna, která má dobré herce a je i dobře natočena. Bohužel obsahuje až tak znepokojivé výjevy, že je to ve výsledku to jediné, co Vám utkví v paměti (nebo alespoň mně). Není to špatný způsob útoku na diváka, ale stačilo by se více soustředit na scénář a bude vyhráno úplně. Už proto tento debut televizní stanice WGN America do budoucna nezavrhuji, ale aktuálně dostávají opět přednost zajímavější seriály. 60% [2. série BUDE]

Silicon Valley (2014) (seriál)

Komediální seriál ze současného světa IT. Postavy i děj stravitelný, ale ten odlišný styl humoru si mě prostě nezískal. 55% [2. série BUDE]

Sirens (2014) (seriál)

Komediální seriál o záchranném sboru 3 kolegů, kterým ale jejich trapné hlášky ke vtipnosti nestačí. 40%

Slídil (2014)

Sonda do hyenovité novinařiny. Na jedné straně film bez šokujících momentů, ale na druhé straně poutavě temné a mrazivé. Tempo podobné snímku Drive s gradujícím napětím podkreslené výbornou elektrizující hudbou. Očividné oscarové ambice J. Gyllenhaala se po této proměně v sociopata, který si plní svůj americký sen, jeví celkem reálně. 90%