Jak ukrást nevěstu (2008)

Po pětistéprvé... příběh tak průhledný až by se chtělo brečet. Patrick by měl také méně povídat a hrát spíše poklidnější osoby ve stylu Kouzelné romance nebo nejlépe zůstat u seriálové tvorby a pokračovat co nejdéle ve skvělé roli Dr. Dereka Shepherda u Chirurgů. Avšak stejně tento film nezatracuju a budu hooodně schovívavý, jelikož jsem se kupodivu nenudil!

Jezero smrti (2008)

Tak po nějaké době, co se mi film rozležel v hlavě, přecijen zaokrouhluji směrem nahoru a ty 4* dám! ... Stejně jako Pád do tmy mi i tento snímek poskytl pár nezapomenutelně drsných scén.

Jumper (2008)

Tak tedy -náctiletý (i když o fous :-D) nejsem a přesto se mi to líbilo! :-) Možná je mé pozitivní hodnocení zapříčeněno tím, že jsem chvíli předtím viděl parodii MEET THE SPARTANS, což byl neskonalý odpad! na entou. Možná se mi to ale bude líbit stejně i při opětovném shlédnutí na DVD! Uvidíme! ... Jinak tedy: Námět filmu je zajímavý, natočeno to je velmi zručně a Hayden Christensen, podle mě, celkem zaválel!

Král Škorpión: Vzestup Říše (2008)

Král Škorpion s Dwaynem Johnsonem byl dobrý. I když byl o malinko (pro mě jen o půl hvězdy) horší, než předchozí dvě MUMIE a uživateli byl často zatracován, líbil se mi. Ovšem za tohle bych tvůrce nechal hodit do jámy plné škorpionů, polít olejem a zapálit! ... Herci špatní, dialogy uhozené, efekty směšné, ale hlavní nedostatek byl scénář, kde jsem jen kroutil hlavou nad "probíhajícím dějem"! ... Ta hvězdička je z lítosti snad jen za kostýmy a za obsazení hlavního padoucha. Jinak je to opravdu potupa pouštním dobrodružným filmům i starořeckým mýtum a v téhle podobě neměla být nikdy vypuštěna na světlo světa!

Kurýr 3 (2008)

Tak nevím no. Oproti předchozím dvoum dílům se zde spíše povídalo a snímání akce také nebylo úplně podle představ. Jde tedy asi o nejslabší díl (zapříčiněné podle mě vinou režiséra), ale 4* nakonec dám ... vždyť je to KURÝR!!! :-D

Loupež za bílého dne (2008)

Dannyho parťáci, Čistá práce a možná i Pořádná rána ... to jsou synonyma krimifilmů, ke kterým se s mírným přimhouřením oka může přiřadit i tento! ... Loupežné filmy se mi prostě líbí a i zde navozená atmosféra svým způsobem fungovala! ... Hanba (ve filmu zmíněnému) Spojenci, který přes áčkové herecké obsazení nedokázal vytvořit to, co tento snímek, vycházející rovnou na DVD!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Až se mi chce u jedničky (hodnoceno 4*) srazit hvězdičku dolů. Zde už totiž není neustálé hádání se mezi sebou a žirafí hypochondrie, ale konečně příběh, který si 4* bezpodmínečně zaslouží. ... Film mi utekl neuvěřitelně rychle, děj se mi líbil, recyklování scén z jiných snímků mi nevadilo, hudební doprovod byl přijatelný a animace neurazila. Jen ta babka mi opravdu vadila - dát jí pryč a dopřát více prostoru tučňákům by bylo ideální! .... No ale celkově jsem prostě překvapen, protože v úspěch tohohle animáku jsem opravdu nevěřil! ... THUMBS UP! ;-)

Max Payne (2008)

Neslané, nemastné -> zbytečné! ... Hitman nebo novinky typu Babylon A.D. a Nebezpečný cíl byly podobného "ražení", ovšem bez větších bolestí břicha poměrně stravitelné. ... Zde už to ale začíná být otravné, nudné a velice neuspokojivé! Chyba podle mě není v hereckém obsazení - M. Wahlberg se pro hlavní roli docela hodil .... chyby holt byly skoro všude kolem: málo akčních sekvencí, plytká psychologie postav a vlasy rvoucí zápletka!! .... Podtrženo sečteno => PRÁZDNÝ FILM!

Monstrum (2008)

Možná jsem se těšil přespříliš, ale přesto úchvatné. I když se mi na roztěkanou kameru špatně koukalo (asi nebudu zastánce tohoto stylu točení filmů), strach budící atmosféra "by se dala krájet". J. J. Abrams prostě ví, jak diváka zaujmout.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Bez IMHOTEPA a RACHEL WEISZ už to prostě není ta pravá MUMIE! ... 3* dávám jen za úctu k tématu, režijně poměrně zvládnutou práci a možný důsledek vřeleji přijatého snímku oproti (mnou před pár dny shlédnutého a zavržení hodného) KRÁLE ŠKORPIONA 2, ovšem jinak se mi tento film zdál opravdu zbytečný! ... Přišlo mi to jako lehký (mnohem horší) remake prvního dílu zasazený do Číny bez zvláště imponujících dějových sekvencí - scénáristé by se nad sebou měli někdy zamyslet!