Láska ve hvězdách (2014) (seriál)

Hmmm, stanice CW nepřekvapila (jako se jí to letos povedlo u nápaditě zpracovaného historického Reign). The Vampire Diaries, kde jen místo upírů pobíhají mimozemšťané, je stejně ubíjející teenagerskou "romancí"! To už i letošní The Tomorrow People (sci-fi se špetkou rozebíraných vztahů) má větší potenciál. (Srovnávám samozřejmě jen s aktuálními seriály totožné televizní stanice, která je zaměřena na mladé publikum.) 20% [seriál ZRUŠEN]

Mind Games (2014) (seriál)

Steve Zahn v seriálové roli zapáleného "psychologa" (šílence), který dokáže ovlivnit lidská rozhodnutí okolními vlivy. Také zajímavý námět (taková kombinace Anatomie lži a filmu Počátek), ale už v pilotu mi právě Steve Zahn pil krev. A Christian Slater jen sekunduje. 40% [seriál ZRUŠEN]

Mixology (2014) (seriál)

Komediální seriál z jednoho večera o spleti vztahů 8 různých osob. Zajímavá myšlenka, ale zpracováním nezaujme ani nepobaví, jak by měla. Z větší části jde o chybu dialogů. 50% [seriál stejně ZRUŠEN]

Mizera (2014) (seriál)

Svérázný právník topící se v dluzích neměl v pilotu našlápnuto úplně špatně. Po dalších dílech ale sklouzává do opakujícího se scénáře jeho neschopnosti udržet si vydělané peníze a dělat nelogická rozhodnutí - což mě dosti iritovalo. Seriál mě dále nezajímá, ale za hlavního představitele dávám 60%. [seriál stejně ZRUŠEN]

Murder in the First (2014) (seriál)

Dvě na první pohled nesouvisející vraždy ukážou na jednoho pachatele. Kriminálka, kde půjde očividně o jeden hlavní případ (lehce inspirováno syrovým The Killing), s příjemným obsazením, ale bohužel s nepříjemným scénářem. 40% [skončil jsem po pilotu]

Mystery Girls (2014) (seriál)

Dvě slečny se živí jako soukromá očka. Toto oživení vyhaslých hvězdiček z původního Beverly Hills se ale moc nepovedlo - né že by šlo o úplně nekoukatelný průšvih, jen je to prostě nuda doprovázená trapným křepčením. 30% [skončil jsem po pilotu]

Na hraně zítřka (2014)

Tematicky pochopitelné a zajímavé i pro normálního diváka (já se v tomto žánru s dovolením zařadím mezi náročné publikum). A ač jde žánrově, dějově, vizuálně i herecky o vybroušený diamant, jakoby do něj na konci někdo udělal záměrně nevzhlednou hlubokou rýhu. Závěr je totiž jediný důvod, proč se nemohu přiklonit k plnému počtu hvězdiček. Téma časových smyček, potažmo cestování v čase, může mít několik paradoxů, přičemž s touto problematikou se precizně (a s údernou pointou) vypořádal Zdrojový kód. I zde lze akceptovat tvůrčí schéma, ale jde o pozvolné unášení diváka až do titulkových bran, k jejichž překonání byla použita velká berle. Za předpokladu akceptace teorému časové smyčky by měl být totiž závěr úplně jiný (nechci spoilerovat). 85%

Neranditelní (2014) (seriál)

Borec sukničkář zaučuje partu looserů, jak balit holky. 100x viděno v jiných filmech a seriálech, takže pro mně ani jako oddychovka nedostačující. 50%

Noční směna (2014) (seriál)

Doktorské drama s nepostradatelným chirurgem noční šichty, který se vrátil z Afgánistánu. Neurazí, nenadchne. 60%

Od soumraku do úsvitu (2014) (seriál)

Psát o těch potvorách jako o upírech by nebylo zcela exaktní (při původu z hada, nikoliv netopýra), ale jelikož jdou po lidské krvi, tak to tak nechme. Suma sumárum jde o dosti krvavou podívanou (7. díl je TOP), při které jsem se ale bohužel i tak párkrát dost nudil. Od Rodrigueze jsem prostě čekal více. 65% [2. série BUDE]