4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Šedivé, oprýskané, komunistické Rumunsko, autenticky působící reálie, autenticky působící lidé, autenticky působící city --- moc oceňuju jak otevřeně a věcně k filmu režisér přistoupil -- silný zážitek pro mě a asi i pro každého 9/10 PS: dokonale načasovaný konec PPS: velmi připomnělo Bergmanovy Šepoty a výkřiky

Kick-Ass (2010)

Hohó, tak tarantinovská vyvražďovačka :-) Velice příjemné překvapení 8/10

Sunshine (2007)

Z prdu kuličku neuplácáš Danny Boyle. Chabý a nesmyslně stavěný příběh, nesympatické role (až na dvě výjimky), mix všeho možného z jiných SF, hlavně že je brilantní vizuál, že? Fuj. 4/10 PS: ten zpečený týpek na konci aspiruje na titul nejsměšnější monstrum v historii filmu, ještě ho raději museli rozmazat, aby nevypadal trapně

Rocky (1976)

Dirty pleasure.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Ze všech tří dílú podle mě nejblíže předloze. Jednička je jako smělé rozkoukání, dvojka akční film, trojka je Pán prstenů. 9/10

Pan Nikdo (2009)

Nenaplněný potenciál, oceňuju základní myšlenku filmu a dějovou linii s Annou, taky se mi líbí hudba (Satie a variace na Arvo Parta), Pan Nikdo mohl být úžasný film, bohužel jej režisér postupně utahal a "rozblemcal" po zdech jako malé děcko. Nakonec zbývá míchanice vynikajících scén, zbytečných scén a krásných obrázků. Když někoho rozdychtíte v horké vaně a pak ho tam necháte sedět samotného v chladnoucí vodě, nemůže pak dát víc než 7.5/10

Snídaně na Plutu (2005)

Murphymu to jde krásně, o tom nelze polemizovat, celkově se ale film ve své teplosti úplně rozplynul, čemuž napomohly například i "rozkošné" rozmluvy červenek. Škoda. 6/10

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jako seriál - skvělé, jako dospělá fantasy - nejlepší. S potěšením poznávám, že prvních deset dílů příběh neuzavírá a konce devátého a desátého dílu slibují do budoucna mnohé. Předloha má smůlu, nečetl jsem ji a teď ji do ruky nedám, nejsem blázen, připravit se o překvapení... 9.5/10

Fighter (2010)

Rocky jako sociální drama, tradičně výborný Christian Bale a celkově milé překvapení, na klasiky žánru ale stále něco chybí... 8/10 PS: rodina = dysfunkce?

Přežít svůj život (2010)

Taková příjemná jednohubka, Švankmajerovi ale sluší spíše příjemně temné horrorové záležitosti, ne podobné komediálně laděné taškařice. Líbila se animace ve stylu Terryho Gilliama a pošťuchování Freuda s Jungem, jinak spíše zklamání, ale i tak jde o nadprůměrný český film. 7/10