Bastardi (2010)

komické herecké výkony, amatérská p*čovina 3/10

Habermannův mlýn (2010)

Viděl jsem první půlku, která byla tak nezajímavá s tak předvídatelným dějem (rád bych se pak mýlil), že jsem film prozatím odložil, tudíž nehodnotím, ale jsem zklamán.

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Pan Klusák se českým Michaelem Moorem nestane a mně jeho pobíhání po vsi a neschopnost dostat se alespoň k jednomu aktérovi této kauzy blíž jako dokument nestačí. Prostě promrhaný potenciál, což není ani šikovně zakamuflováno, prostě to z toho filmu leze jak sláma z bot. Potěšil dobrý nápad se srovnáním práce v automobilce a práce na poli. Jinak slabé, Klusák uřvaný, gradace žádná, závěr žádný, chabé. 5/10

Bídníci (1998)

Potěšilo, nenadchlo, Rush a Thurmanová skvělí. 7/10

Občanský průkaz (2010)

Softcore verze film u "A bude hůř" potěšila především hereckými výkony, dlouhou stopáží a máničkoidním zaměřením, škoda jen toho, že šlo většinu zápletek docela dobře předvídat... A ten klipový konec se tam taky moc nehodil. Přesto dám 8/10, jde o dost lepší film než v tomto roce "oficiálně" nejlepší Pouta

Motýlek (1973)

výtečná studie síly odhodlaného lidského ducha, pohled na zničené ale nezlomené hlavní hrdiny na konci filmu je úžasně dojemný... 8/10

Duch doby - Stále kupředu (2011)

Nenabízí nic moc nového oproti prvním dvěma dílům, oceňuju ale větší konzistentnost a umírněnost výrazových prostředků, ovšem klasicky zklamal příšerný závěr. Obsah nehodnotím, ten je za 10/10 už jen kvůli tomu, že je prezentován. Film jako film 8/10

Malý velký muž (1970)

Narazil jsem na další klenot - kdo by uvítal komediálně laděný Tanec s vlky, bude dokonale uspokojen. Vynikající western s dlouhým a košatým příběhem a navíc se začínajícím Dustinem Hoffmanem v hlavní roli. 9/10 PS: Apropoz přijde mi, že z tohoto filmu čerpalo několik filmařů v 90. letech, konkrétně (samozřejmě) Costner v Tanci s vlky a Darabont v Zelené míli (retrospektivní vyprávění VELMI starého pamětníka).

Opravdová kuráž (2010)

Je obrovská škoda, že film neudržel laťku své první poloviny, kdy se jen hemží nápady a skvělými scénami, druhá půle je bohužel totiž obyčejná a nudná a člověku trochu zkazí náladu. Dokonalá je Hailee Steinfeld, snad nezapadne nebo nezparchantí, už jen kvůli ní stojí za to zajít na tenhle kousek do kina. 8/10