Zlaté časy rádia (1987)

Příjemný pohled - nenadchne, neurazí, **** za skvěle vystiženou atmosféru a hudbu. Nostalgie funguje .) 7/10

Hana a její sestry (1986)

Nesmírně pozitivní Allen s happyendem. Na konci možná už trošku ucourané, ale příjemné... 7/10

Vetřelec ³ (1992)

Docela fajn, ale na jedničku a dvojku to nemá. Přišlo mi to jako nízkorozpočtový film, na kterém to je vidět. Fincherovina se projevila v některých zajímavých úhlech pohledu a střizích - ale i tak ten film táhne hlavně Sigourney Ripleyová. +taky za docela celistvé a detailní záběry samotného monstra, ty se povedly. 6/10

Ti druzí (2001)

posmrtné fotky!!! 8/10

Lolita (1962)

Jak už tady někdo napsal - tahle verze je moc usedlá - chtělo to více vystihnout tu posedlost a zvrhlost hlavní postavy (Jeremy Irons ve verzi z roku 97 to dokázal o moc líp). Ani postava Lolity se mi nezdála moc dobře zahraná. Přečtěte si knihu - tenhle film je prostě jen plytká napodobenina... Dost mi taky vadila špatně vybraná a monotónní hudba. Z atmosféry knihy jsou tu jen střípky. Jinak je Kubrick jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. 29.1.2006 - zvyšuju hodnocení na 4* - zas tak špatné to není, při prvním hodnocení jsem se primárně zaměřil na porovnání filmu s knihou... Po druhém shlédnutí sezdávám, že Kubrickova Lolita sama o sobě obstojí. 7/10

Purpurová růže z Káhiry (1985)

Hmm, super, tohle mě fakt překvapilo. Naivní komedie překvapivě bez happy endu - všechno působí věrohodně (hlavně ušlápnutá Farrowová). + má oblíbená "hollywoodská" skladba v úvodu a závěru - Moc příjemné!!! 8/10

Zuřící býk (1980)

Zas tolik mě to celkově nedostalo, De Niro je sice geniální (já tu postavu prostě nesnáším!!!!) - ale chtělo to možná o málo lepší zakončení (i když ten citát z bible byl vybrán dobře...) takových 90 procent bych dal... 8/10

Mladí v partě (1982) (seriál)

Na doporučení jsem si sehnal prvních šest dílů - řeknu k tomu toto - je to na hranici mezi stupiditou a geniálností. Chápu to, že je to kultovní, ale nejlepší seriál všech dob to určitě není (Red Dwarf rulez). 4 hvězdy za to, že jsem se u některých scén VÝTEČNĚ pobavil. PS: Zvyšuju skóre, viděl jsem tři díly druhé série a kvalita šla rapidně nahoru - ty idioty si prostě zamilujete, hlavně Ricka a Neila - 9/10

Božské děti (1997)

Tenhle film je jednoduše krásný - a to hlavně v tom, že po hodině pro mě neexistoval důležitější problém, než sehnat tomu klukovi ty boty. 10/10 PS: druhé shlédnutí - film je téměř dokonalý zejména kvůli dětským i ostatním hercům a čistému příběhu, opravdový zážitek