Kameňák (2003) odpad!

Líbil se mi jeden vtip, ale to je na hvězdičku málo. 0/10

Samuraj (2003)

Tak tomuhle musím dát pět hvězd - už dlouho jsem se tak příjemně nepobavil - všechno krásně pasuje dohromady, vyzdvihuju hudbu, vizuální stránku + ďábelské souboje. Pro mě jednoznačná mlska. 9/10

Modrý samet (1986)

Pro mě typický Lynch, úchylný a temný - miluju úvodní skladbu, ale jako celek mě to moc nedostalo - od Lynche preferuju Sloního muže. Závěrečná scéna s ptáčky mě dost vyfackovala, vím, jak to Lynch asi myslel, ale mě se to tam prostě hrubě nelíbí... 7/10

Samsara (2001)

Pro mě velice příjemný zážitek, je ale pravda, že do dokonalosti tomu chybí lepší scénář. 7/10

Sedm samurajů (1954)

Viděl jsem 193 minutovou verzi - jen je škoda, že už jsem předtím asi čtyřikrát viděl americké Statečné, takže jsem věděl děj dopředu. Je to opravdu kus filmového kumštu - herecké výkony, kamera, prostředí i děj. Pěkná mlska. 9/10

Šílení (2005)

Tak nedělal bych z toho zas nějakou bombu, je to "jen" velmi nadprůměrný český film. Líbila se mi Poeovsko-současno-šílená atmosféra a herecké výkony (kdosi tu psal, že se mu nelíbila Geislerová, mě se spíš nelíbil Liška, jinak všichni ostatní skvělí.) Není to nic převratně filozofického, přišlo mi to docela polopaticky vysvětleno, žádný hlavolam. Pointa dle mne (kdo nechce ať nečte dál): Svět je přirovnáván k blázinci, pokud je blázinec veden příliš volně (anarchie) je z toho nakonec jeden velký zvrácený bordel, pokud je naopak veden příliš pevnou rukou, chodíme jenom do kolečka, dohlížejí na nás týpci s pendrekama a když zlobíme, odejmou nám "za odměnu" další část těla. V obou takových "zřízeních" zůstane kurva kurvou. Ono "maso" je člověk - tu se vláčí morálním bahnem, tu je mlýnkem mlet na masové červíky (podobnost s The Wall čistě náhodná?) - nakonec je masíčko vždy označkováno, zabaleno (do svěrací kazajky) a uloženo do regálu supermarketu... 8/10 PS: druhé shlédnutí lepší!!! 8,5/10

3-iron (2004)

Jednoduše - jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. 10/10

Annie Hallová (1977)

První půlka skvělá, druhá dobrá, typický příjemný Allen, ale umí to i líp. 8/10 PS: na druhý pohled famózní - příjemně osobní a naprosto nadčasové - nejlepší Allenův film, musím zvýšit hodnocení - 9/10

Ostrov (2000)

Můj první od tohoto režiséra. Minimum dialogů, většinou bez hudby (ale když už hudba je, tak výborná a pasuje) - docela drsné výrazové prostředky a působivé prostředí. Nevím, jestli jsem závěrečnou scénu nepochopil, nebo je tak jednoduchá, možná by to bylo lepší i bez ní. Nevím, musím si ještě srovnat všechny ty symboly, zatím za 4*, později možná názor změním .) 8/10

Moulin Rouge (2001)

Hm, srdcovka .) Tenhle film už možná nikdy objektivně neposoudím, ale i když si to uvědomuju, musím dát *****. 9/10