desade

Slovensko

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.8.2018  04:20

Keby ma niekto dopredu upozornil, že to bude len psychologická sonda (aj to vlažná) do hláv zúčastnených, tak budiž. Načo tam ale potom vsúvali tie akčné scény (ktoré aj tak dok... ili). Mohli sme si ich len domyslieť a bolo by to čistejšie. To už bol lepší ten zo 76-eho s Bronsonom.

• 19.7.2018  16:35

Po Hostiles tu máme zase jeden "slušný" western (s čistým morálnym presahom, tak ako je u tohto žánru záhodno). Lebo nejakú dobu predtým sa nám tu vyrojila priehršť divadeľných a kostýmových srač..., pardón, pokusov (ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", "O Matador" alebo "Hickok"), tak bolo už načim postaviť sa k tomuto žánru zodpovedne. Vyzdvihol by som herecké výkony hodné starých westernových časov, osobitne Bryana Browna v roli seržanta Fletchera, a tiež Matta Daya v roli sudcu Taylora. Ten to snáď ani nehral, ten to rovno súdil... P.S.: Ak sa chcete dozvedieť, kam sa neskôr posunul vzťah whitefellas k domorodým Aborigénom, prezradí vám to snímok Charlie's Country.

• 24.5.2018  01:04

Nemyslím si, že sa Clint na staré kolená zbláznil. Myslím, že chcel týmto filmom len vzdať hold tým trom chalanom. A tým, že ich nechal hrať ich vlastné role, posunul to o stupeň bližšie od ilúzie k reálii. Myslím, že tí traja si to vážia viacej, ako vyznamenania od Hollanda.Škoda len, že tam nebola aspoň načrtnutá motivácia onoho Maročana (napr. namiesto trip travel story). Ale Clint si to môže bez výčitiek dovoliť a každý mu môže fúkať.

• 22.5.2018  01:24

Príbeh celebrít, ktoré vo viere vo svoju jedinečnosť a nenahraditeľnosť odchádzajú z tohto sveta predčasne nie je fenoménom len tejto doby. Je to aj príbeh Glorii Grahame, ktorá začala hereckú kariéru v 50-tych rokoch. Väčšinou bola obsadzovaná do vedľajších rolí, údajne kvôli jej tvrdohlavosti a ťažkej spolupráci s ňou. Ale zahrala si aj zopár hlavných postáv, napr. vo filme In a Lonely Place s Humphrey Bogartom z r. 1950, kde mu bola herecky rovnocennou partnerkou. Talent nepochybne mala. Zaujímal by ma bližšie jej dovtedajší súkromný a rodinný (ak niečo také vôbec existovalo) život. Tiež by to asi nebola veselá story. Dík za titulky eleintron.

• 18.5.2018  15:06
    Den 12. mann (2017)

"Nejneuvěřitelnější na celém tomto příběhu je... že se skutečně odehrál." Aj keď zopár faktických nepresností tu je (v ktorom filme nie?), môžeme ho za skutočný považovať. Vychádza jednak zo samotnej správy "12-eho muža" a tiež z výpovedí preživších svedkov. Je obdivuhodné, akým spôsobom sa nórskym filmárom podarilo zachytiť v podstate neúspešnú vojenskú operáciu "Martin", ktorá mala za úlohu diverznú činnosť (hlavne proti letiskám), ale skončila hneď v počiatku (preto nebolo až tak podstatné, čo obsahovala výsledná operačná správa). Bolo to spôsobené jednak neochotou (strachom) miestnych rybárov poskytnúť im pomoc (potrebovali náhradné diely na pokazenú loď) a tiež zlyhaniu miestnej "spojky", ktorá dostala za svoje služby predom zaplatené, ale aj "nahlásením" nórskym a nemeckým úradom. V tom čase tam už totiž bolo platné "Nariadenie proti anglickej špionáži" a "Nariadenie proti činnosti nepriateľského štátu" (neskôr "Nariadenie o ochrane obsadených nórskych území"), kde prvý odsek znie: "Ten, kto poskytne útočisko, alebo akýmkoľvek iným spôsobom napomôže osobám pracujúcim pre nepriateľský štát " može byť odsúdený na smrť. Brilantné herecké výkony Nórskeho herca Thomasa Gullestada a Írskeho herca Jonathana Rhys Meyersa. Nóri majú nepochybne pozitívnejší vzťah k svojej vojnovej histórii, ako Slováci. Málokto z mladšej generácie vie, čo to bolo SNP, o velebení Tisa a predstaviteľov ľudáckeho režimu ani nehovorím. Vďaka za titulky jethro.

• 8.5.2018  00:13

Idem niekde splašiť orig. The room, na tom sa snáď zasmejem. Toto tu by som zaradil do žánru "trapošina". Jedna hviezdička, že to na seba zarobilo. Ale niekedy čím väčšia blbina...

• 7.5.2018  14:48

Figyelem, figyelem!!! Tento komentár môže obsahovať spoilery! Okrem hereckých výkonov (keď Whiskey zdrhol z vyšetrovačky, bol som presvedčený, že hlavného vyšetrovateľa na mieste picne... taký bol presvedčivý) by som chcel pri tomto doku-thrilleri oceniť snahu (aj keď samozrejme úplne dokonale to možné nie je) o čo najvernejšie zobrazenie prostredia a reálií tej doby. Hneď prvý nestrihnutý záber - päť Ikarusov! Bomba. Ale povedzme si - kto už by si to mohol dovoliť, ak nie Maďari... Neskôr sa tam blysol aj hist. trolejbus. O autách ani nehovorím - trabanty, wartburgy, lady, motorky z toho obdobia. To isté sa týka aj interiérov. Jedno fopá som si však všimol... Keby ste utekali s lupom pred políciou a cestou šlohnete auto, pričom vám ide o sekundy, zdržovali by ste sa zapínaním bezpečnostného pásu? Ale tu si myslím, že asi zaúradoval bezpečnostný technik, tí majú vždy posledné slovo. Inak tá naháňačka prekvapila. Super. A komu to nedalo a nedbal na moje upozornenie (čím sa zriekol zopár momentov prekvapení), všimnite si taxikára. Ako uvádza autorka titulkov evulienka3 (díky), je to totiž skutočný Whiskey!

• 21.4.2018  03:12
    Nepřátelé (2017)

Výborne zahraté, dobre zrežírované aj natočené, dobrá hudba, skvostná myšlienka. Čo viac si fanúšik tohto žánru môže želať? Námet akoby bol oprášený (čo nieje na škodu, skôr naopak) z tiež (na tú dobu) výborného staršieho (viac komorného, taktiež "neštandardného") westernu z 53. roku The Naked Spur (u nás voľne prekladaného ako "Odhalená stopa" /malo byť "Odhalená ostroha"/), s hviezdnym Jamesom Stewartom. Nemám výhrady.

• 13.4.2018  22:00
    Oro (2017)

Niečo medzi tureckou telenovelou a nepodarenou inscenáciou. Jedna hviezda za exteriéry.

• 13.4.2018  16:06

Rusi sa s titulkovaním zahraničných filmov moc nebabrú. Im stačí kuchynský dabing (jeden človek nadabuje všetko, alebo /vyšší level/ muž - mužské hlasy, žena - ženské hlasy, v pozadí počuť o polovicu stíšený originál). Pri vedomí, že v Rusku je úžívanie pirátskych kopií filmov cca 3x rozšírenejšie (v pomere k počtu obyvateľov) ako v našich končinách, ma prekvapila informácia, že ruské ministerstvo kultúry tento film zakázalo, čím nepriamo dopomohlo k jeho rozšíreniu medzi pospolitý ľud Ruský. Reklama ako lusk. Ozaj, čo ak štátna verchuška zistí, že niekto už film videl? Postaví ho k múru, ako by sa to stalo za Stalina? Hlavný dôvod zákazu filmu bol "prznenie dejín". Myslím, že tam ani tak nešlo o dejiny, ako o spôsob ich tvorenia. Ten sa totiž v Rusku zachoval do dnešných (večných) časov (a nikdy inak...).

• 12.4.2018  00:31

Som prekvapený prevážne nízkym hodnotením. Mne sa to civilné podanie, zachytenie doby, pohľad na svet detskými očami páčili. Asi platí, že doma nie je nikto prorokom...

• 9.4.2018  01:12

Perfetto. A koniec filmu je jednoznačný. Stačí si dať dokopy dva a dva... (dík za titulky num71)

• 24.2.2018  17:44

majo0007 ma navnadil na vizáž Renée Zellweger, tak som si pozrel aspoň trailer... a má pravdu, plastici zo Zellweger odstránili to, čo ju robilo Renée. Je to na basu! Ale kto chce kam, pomôžme mu tam!

• 20.2.2018  01:56
    Saljut-7 (2017)

Film ako taký Ok. Len by som mu nedal podtitul "podľa skutočnej udalosti", čo kritizovali aj samotní kozmonauti. Niektoré podstatné fakty tam chýbali a iné fakty (čo je horšie), ktoré boli prezentované ako skutočné, boli vymyslené. Ako zásadnú chybu považujem nedostatok odvahy priznať, že za "pagibnutie" Saljutu 7 mohla chyba obsluhy pozemného letového strediska. Pri správnom postupe v reakcii na prevádzkovú závadu mohol korabl v pohode s menšími obmedzeniami fungovať do príletu nasledujúcej posádky, ktorá by vymenila chybný ovládací panel (bol už dokonca pripravený na lodi). Ale... Ruskij čelavek bol potrestaný vždy aj za chyby, za ktoré nemohol a tento strach ho nutkal robiť neštandardné kroky, veď možno to bude dobré (Vot davaj, éto búdet charašó). A presne takto buchol aj Černobyľ. Vôbec nechcem spochybniť hrdinstvo kozmonautov. Dokonca si myslím, že komunizmus v spojení s "ruskou dušou" má vytváranie hrdinov priamo v génoch, inak by tak dlho neprežil. Spochybňujem len hranie sa na realitu a tendenčnosť. Pozrel som si aj ruský dokument, ktorý uviedla Rossija 1 a ten sa mi zdal ešte tendenčnejší. Ale s tým sa ráta, no filmári si mohli dovoliť viac. Takže film ako taký Ok, dokonca slušný nadpriemer, ale len ak ho vnímam ako sci-fi. Podobné to bolo aj pri "Vremia pjervych", takže poučenie z krízového vývoja nenastalo. Škoda.

• 16.2.2018  15:54
    Detroit (2017)

Dobrý námet, ale zabili to scenárom od zeleného stola. Stále som narážal na nelogickosť a neprirodzenosť chovania postáv z každej strany barikády (napr. ak vám ide o život, nebude asi váš najväčší problém, či vám niekto čumí na kozy), čím sa zo žánru "Drama / Historický / Thriller / Krimi" stala "Tragikomédia / Fraška / Rozprávka".

• 16.2.2018  01:59

Z Churchilla sa im podarilo urobiť takmer blbečka a z udalostí takmer frašku. Bohužiaľ.

• 15.2.2018  03:11

... alebo ako korupčník ku svedomiu prišiel.

• 30.1.2018  00:18

Jeden miliónov z príbehov, ktoré sa odohrali počas 2. sv. vojny na území Poľska. Veľmi oceňujem, že charaktery a postavy tu nie sú vykreslené čiernobielo, tak, ako to zväčša býva pri filmoch s vojnovou tematikou. Slušné herecké výkony, hlavne Herr Oberleutnant nemal chybu. Pre fandov okrídleného kolesa: "Para" v hlavnej úlohe je typu PKt3 (nemecké označenie BR86), ktoré sa vyrábali v r. 1927 až 1943. Bol to univerzálny rušeň s nízkymi nápravovými tlakmi, ktorý sa používal v nákladnej aj osobnej preprave, ale aj na horských tratiach. Bolo ich vyrobených 775. Po napadnutí Sov. zväzu sa skonštruoval nový univerzálnejší typ radu BR52 (jednoduchšia konštrukcia, úsporné materiály, nenáročný na údržbu), schopný prevádzky v ruských zimách. Vďaka kondenzačným tendrom mohli tieto stroje prejsť 1000 km bez doplnenia vody a taktiež ich bolo ťažšie lokalizovať zo vzduchu, pretože sa za nimi netiahol typický oblak pary. Lokomotív tohto typu bolo vyrobených 6700 kusov a aj keď boli pôvodne navrhované na životnosť 5 rokov, bežne slúžili aj 50. Preložené (ako aktívnemu rušňovodičovi a fanúšikovi filmov s touto tematikou som mal z prekladu pasiu).

• 14.1.2018  13:04
    O Matador (2017)

Ďalší do "Hviezdnej roty" (záznam z amatérskeho divadelného predstavenia), ktoré sa v tomto žánri v poslednej dobe vyrojili, ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", alebo "Hickok".

• 8.1.2018  01:33
    Nemilovaní (2017)

Ešte že som si pred pozretím filmu neprečítal tento obsah. Podrobnejší už asi byť nemohol. Je to akoby vám pred prečítaním detektívky niekto prezradil meno vraha, ako došlo k vražde a prečo...

• 6.1.2018  02:09

Konečne pozerateľný western. Normálne by som hodnotil za tri, tú štvrtú šerifskú hviezdu som dal od radosti, že sa nenaplnili moje obavy, že to bude zase nejaký záznam z amatérskeho divadelného predstavenia, ktoré sa v tomto žánri v poslednej dobe vyrojili, ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", alebo "Hickok". A možno za to môže/u (ako tu prízvukuje guvernér Montany) len "these changing times". Dík za titulky J.e.t.h.r.o.

• 26.12.2017  03:38

Zrovna som si pozrel Japonský vojnový Nobi ( https://www.csfd.cz/film/386148-nobi/ ), tak som to chcel vyvážiť niečím "ľahším". Nezadarilo sa...

• 25.12.2017  03:14
    Nobi (2015)

Ak by sa všetky vojnové filmy točili tak reálne, ako tento, myslím, že by rady ich fanúšikov rapídne poriedli. Posolstvo sťa úder mačetou...

• 17.12.2017  01:41
    Avé (2011)

U mňa silné 4 hviezdy, ale na to, že je to debut, prihadzujem piatu. Okrem hereckých výkonov oceňujem aj reál prostredie (ak niekto tvrdí opak /kolemjdouc/, tak bol možno v Bulharsku s Čedokom pri mori).

• 16.11.2017  01:41

Tak toto už bolo na mňa moc. Ale keď už som sa na ten boj dal, tak som to čestne, po samurajsky (takmer až po šogúnsky) dobojoval až k záverečným titulkom. Na konci som si všimol, že mi síce chýba jedna ruka, ale to sa spraví. Hodnotenie radšej nedávam, lebo tomu asi h...o rozumiem...

• 19.10.2017  23:21

Fiat iustitia, pereat mundus – „Nech sa stane spravodlivosť, aj keby mal (pri tom) zhynúť celý svet.“ Dobré herecké výkony. Preložené (aj keď dalo zabrať): https://www.titulky.com/Toata-lumea-din-familia-noastra-292566.htm

• 5.10.2017  00:37
    Konvoj (2017)

Podobný žáner, ale ešte lepšie, ako poľská séria "pitbulov".

• 23.9.2017  00:32

- Podívejte, poručíku, ve válce existují dva typy vojáků: ti, co chtějí medaile a ti, co se chtějí vrátit. - Kdybych si mohl vybrat, tak raději ty první. - Ti jsou nejnebezpečnější. (Dík za titulky: Yusek, Mejsy)

• 12.9.2017  16:01
    Megan Leavey (2017)

Ja mám tiež rád zvieratá, ale nerozumiem slovnému spojeniu "pes - hrdina". Veď predsa tie psy nešli do vojny dobrovoľne. Naopak. Boli vycvičení, aby znížili riziko ohrozenia vojakov na úkor svojho. Neviem, či si jedn. armády vedú štatistiku prežitia war dogs, ale isto ju nezverejňujú, pretože by bola dosť biedna a čo keď by sa v tom začali šťúrať nejakí priatelia zvierat. A čo napr. domáci psi vo vojnovej zóne? Tí si nezaslúžia našu pozornosť? Zaslúžia. Akú? V prípade, že by sa priblížili k nášmu psovi - hrdinovi, treba ich bez zaváhania zastreliť, lebo, čo keby boli nakazení? Mali smolu, že sa vyskytli v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, ale za ten čas a miesto nemôžu oni, ale ľudia. Už som počul aj o vojnových koňoch - legendách. Zatiaľ som ešte nepočul o holubovi - hrdinovi, aj keď prípadov, keď poštový "holub - hrdina" zmenil priebeh vojny a zachránil viacej ľudí, ako ktorýkoľvek "pes - hrdina". To len tak na okraj, pretože mám dojem, že film sa nám snaží vsugerovať iný pohľad, ktorý mi je "proti srsti"..

• 12.9.2017  15:13

Pripomenulo mi to film Sieranevada, akurát toto bola trochu silnejšia káva.

<< předchozí 1 2 3 4