TomStrom

TomStrom

Česko
Čestný předseda Klubu vlastníků prázdných profilů

• 12.1.2014  00:07
    Pot a krev (2013)

Máte pravdu, je to asi fakt nejlepší Bayův film od Skály. Když jsem si Pot a Krev pustil, moc jsem nevěděl, o čem to bude a má očekávání nebyla příliš vysoká (Michael Bay natočil film, kde většinu času nezabírají nejrůznější výbuchy, to prostě nemůže klapnout), ale tohle byla parádní jízda. Ve filmu se téměř nic nehroutí, nevybuchuje, dokonce ani rychle nejezdí a stejně ten film tak nějak přímo křičí: tohle má na svědomí Míša Bayů. Fantastický příběh odvyprávěný z vícero pohledů, tak satirický a protkaný černým humorem, že jednomu spadne čelist, když si pomyslí, že někdo byl vážně dost magor na to, aby prováděl takovéto eskapády. Ohromující je, jak dokáží scénárista s režisérem podat tolik postav způsobem, že jsou všichni zajímaví a všichni jsou to v podstatě sympaťáci, i ve chvíli, kdy provádí opravdu nepředstavitelné sviňárny. Doufám, že nás Bay v budoucnu obdaruje ještě dalším podobně vypečeným dílem, jelikož takhle by to opravdu šlo.

• 10.1.2014  22:00

Žvejkanina, výplach, kravina... a to píšu jako milovník vojenství a vojenských filmů. Upřímně řečeno, ani voják z povolání z tohoto filmu nejspíš nebude nadšen, jelikož je to samý nesmysl a ještě k tomu to šíleně nudí.

• 6.1.2014  00:25
    Carrie (2013)

Tuctový, mdlý, sterilní výplach zvaný Iron Man 3 už mám naštěstí za sebou a proto jsem se mohl o dnešním večeru konečně pustit do něčeho, co není zadarmo drahé. A řada vyšla na Carrie, od které jsem čekal málo a dostal hodně. Jasně, 60% je poměrně solidní výsledek, natož v horrorovém žánru, ale tohle, vážení, má být prostě v červených číslech. Takže tomu prohoďte hodnocení s tou trapnou užvaněnou plechovkou (nyní již téměř kompletně bez akce, zatou s koňskou dávkou pitvoření), nebo na vás všechny s pomocí obecního šamana sešlu strašlivou kletbu smradlavých nohou. Než se tak stane, dám filmu alespoň pět hvězdiček, navzdory tomu, že ač se mi film velmi líbil, tak se pořád nemůžu zbavit dojmu, že už jsem něco strašně podobného jednou viděl (muhahaha!). A ten váš fail v castingu, na tom něco bude, opravdu by se do hlavní role hodila nějaká ošklivější a uťápnutější dívčina, ale z toho, co jsem viděl já, nemůžu než konstatovat, že Chloe Grace Moretz podala excelentní výkon a já jí tu roli věřil. Takže pominu-li fakt, že jde o již poněkolikáté převařený sáček s čajem, tak je tenhle film parádní a neztratí se ani mezi již tak ohromným počtem všech těch spektáklů, co spadají do kolonky horror. A jelikož tenhle film dopadl nad očekávání dobře, zkusím to i s dalšími remaky a vyrážím do stanice Evil Dead.

• 27.12.2013  15:49

Jo, přesně tohle této FILMOVÉ databázi chybělo. Ale aspoň mají Zemanovi místní odpůrci kam odkládat své odpady, Já se omezím pouze na konstatování, že ten projev rozhodně není z nejhorších, i když Klausovy projevy měly trochu větší šmrnc. Miloš Zeman si sice mohl ušetřit tu místy silně prosakující samochválu, ale jinak ta řeč má hlavu a patu a aniž bych chtěl iniciovat nějaké politické slovní přestřelky, tak bych řekl, že se s ním dá v podstatě souhlasit. Na závěr svého komentáře bych chtěl panu prezidentu Zemanovi pogratulovat k ojedinělému triumfu, kdy tímto projevem vytlačil z mé herecké topky svého předchůdce Zápotockého, jehož projev z roku 1952 o Ježíškovi je sice již klasikou, přesto však s Milošovou vítěznou rekapitulací může jen těžko soupeřit.

• 15.12.2013  00:46
    Iron Man 3 (2013)

Tak se nám po Resident Evilu ponořila do sraček další popcornová filmová série. Nikdy jsem nebyl zrovna komiksovým nadšencem a celkově ty hošany v elasťácích (přičemž Iron Man je v tomto směru extrémní výjimkou) zrovna dvakrát neprožívám, ty filmy jsou většinou jak přes šablonu a je to ve výsledku takové nijaké, ale aspoň je to barevné, hýbe se to a je to obvykle na pokračování. Ale tenhle plecháč, ten už mi teda řádně leze krkem. První díl byl dobrej, druhej stál za starou belu a tenhle třetí, no to už je vyloženě hotovo. Vás ještě baví to pitvoření Tonyho Starka? Tak to jste šťastní lidé, protože mě už ani trochu. Od tohohle filmu jsem navzdory tomu nehorázně vysokému hodnocení nic moc nečekal a stejně jsem byl zklamán. Dvě hodiny jsem byl totiž nucen sledovat asi nejnudnější komiksový film za poslední roky a když se k tomu přidá nijaký záporák, do filmu nepadnoucí humor a haldy klišé tak filmu ten odpad prostě napálím, neboť je to vzhledem k délce filmu jednoznačně ona proslulá zadarmo drahá záležitost. A ústřední postava se mi zprotivila tak, že asi přehodnotím svůj plán konečně se podívat na Avengers, jelikož v nich vedle Iron Mana budu nucen sledovat i Kapitána Homokládu a mít tyhle dva v jednom filmu, to už by na mě v současnosti asi bylo příliš.

• 14.12.2013  00:24

Jsem rád, že pan Sběratel rozjel svoje podnikání ve velkém a ukázal nám například to, že skončit na diskotéce bez nohou vlivem alkoholu je pořád lepší, než skončit na diskotéce bez nohou vlivem kombajnu. Stejně tak je určitě lepší usnout pod stolem tvrdým alkoholickým spánkem než usnout pod těžkou mříží spánkem věčným. A návštěva u pana Sběratele doma, to bylo jiné kafe než to, co se nejspíš běžně ukazuje v bulváru. Druhý film o trampotách a strastech jednoho maskovaného amatérského řezníka prostě ukázal, že se dají staré a otřepané postupy ozvláštnit a mohou být i zábavné, pokud jsou dostatečně zalité krví. Ano, největším přínosem The Collection a vlastně i prvního dílu je vskutku fakt, že vlévá novou krev do starých zkostnatělých stereotypů. Takže za mě velká pochvala tvůrcům a požaduji pokračování, byť ten konec filmu s ním asi tak úplně nepočítá, přesto nepřestanu doufat. Tímto končím svůj oslavný komentář a půjdu si taky sešít nějakou tu kreaci z masa z matčina mrazáku. Tu si pak po vzoru pana Sběratele dám do akvárka a trumfnu s ní všechny ty nudné a klišovité rybičky, co si v akvárku kdovíproč vydržují ostatní.

• 12.12.2013  23:31

Nádherně krvavá záležitost. Sběratel názorně předvedl, jak by vypadal Sám doma, kdyby scénárista byl milovník slasherů, jak by vypadal MacGyver, kdyby se ho autoři namísto jako sympaťáka a dobráka od kosti rozhodli vykreslit jako všehoschopného sadistu a jaké úžasné vychytávky jsme zatím neměli možnost vidět v Receptáři a pořadech o zvelebování bydlení. I na druhé zhlédnutí skvělé a již zítra se podívám na zoubek sequelu, který snad nebude za prvním dílem příliš zaostávat a bude stejně vypečenou jateční záležitostí.

• 28.11.2013  00:41

Rychle jsem prolítl zdejších pár komentářů a hojně se v nich objevuje výhrada, že je ten film pohříchu klišovitý. No, možná máte pravdu, ale já to tak vidět nemohu, jelikož to byl vůbec první thriller o srovnávání skóre, který jsem viděl a dodnes si ho pamatuju. A to jsem ho prvně viděl někdy tuším ve druhé třídě, až tak se mi vryl do paměti. Když jsem se na něj podíval po skoro dvou desítkách let, tak už tak úplně nadšený nejsem, na plný počet by to chtělo, aby to dopadlo tím druhým způsobem, lehce poladit scénář a dialogy a hlavně dramatičtější chickfight na závěr. I tak jsem ten film asi trochu nadhodnotil, ale vem to čert, vždyť ten film stál skoro na začátku mé dráhy svébytného filmového znalce a tak se od té nostalgie oprostit nemůžu, tím spíš, že se mu podařilo prodrat mezi Predátora, Vetřelce a Noční můru v Elm Street, což jsou filmy, které na mě v tom věku taky tak silně a blahodárně zapůsobily.

• 21.11.2013  19:19

Čekal jsem, že to bude o několik stupňů horší než originál, takže odpad nebo jedna hvězda... a světe div se, ono ne, ono je to s originálem na úplně stejné úrovni. Je to stejně akční, stejně romantické, má to stejně dobře vymyšlenou zápletku a logiku, ba co více, trvá to o hodinu méně než ta nudná předloha a ještě se tu i sem tam zasmějete. Já se tedy zasmál i u předlohy, ale to jsem se smál tomu, že na takový blábol někdo šel do kina nebo si snad ten film koupil na filmovém nosiči, neboť jsou původní Hunger Games zadarmo drahé a tu trojhvězdu jsem jim dal spíše proto, abych si nepokazil svůj pečlivě budovaný image cool moderního filmového tkalce. Největší radost z tohoto filmu bude zřejmě mít uživatel craNich, jenž si při jeho sledování bude moci znovu naplno užít všechny ty úžasné momenty originálních Hunger Games a kterého tímto zdravím do čínské čtvrti.

• 31.10.2013  22:05

Tak tohle teda ne, jako horror to absolutně nefunguje, není to ani zdařilý thriller, možná lehce mysteriózní či psychologický film, ale celkově je to takový podivný patvar. To se indonézští soudruzi příliš nevyznamenali, film takto překombinovat a zplácat ze všeho možného. Výsledek je nakonec o všem možném a zároveň o ničem. Zachraňuje to jenom vánoční večeře, i když ta taky není nic kdovíjak světoborného. Za mě velké NE.

• 30.10.2013  18:00
    42 (2013)

1. Už jsem myslel, že podobné kokotiny točí jenom Disneyovci, ale evidentně ještě nemají na tento level úplný monopol. 2. Nacpat do dvou hodin tolik patosu, agitace a klišé, to už musí být scénárista vážně megakokot. 3. Jelikož by tento scénář asi hned tak někdo nechtěl zrežírovat, ujal se režie sám scénárista. Nebo to bylo možná tak, že režisér chtěl něco zrežírovat, ale nenašel dost kokotskej scénář, tak si ho napsal sám. 4. Už roky jsem neviděl film bez jediné sympatické postavy. Kokoti jsou tu všichni, černoši, běloši, Ford, prostě všechny trochu vykreslené postavy. Tohleto je jediný aspekt filmu, který bych chtěl pochválit, tvůrci mají obvykle nutkání nacpat do filmu aspoň nějakou sympatickou postavu a už to popravdě trochu nudí. 5. Roztáhnout takový blivajz do dvou hodin, když i půl hodina by byla příliš, to už je téměř nadkokotský úkol, přesto byl pro nevídané vlohy tvůrců splněn. 6. Tohle byl doufám poslední film o rasismu ve sportu, na který se na dlouhou dobu dívám, avšak stejně tak nějak tuším, že určitě narazím na nějakou podobnou kokotinu, jelikož jsem kokot a odbývám varovné předtuchy s tím, že tenhle film možná nebude kokotina, i když jsem to vyčetl mezi řádky z popisu filmu. 7. I kdyby to byl kvalitní film, stejně bych mu víc jak tři hvězdy nedal, neboť je i tak trochu o baseballu, což je jak známo kokotský sport, stejně jako fotbal, tenis, běh a všechny ostatní sporty. Uznávám totiž jenom hokej, bojové sporty a ruskou ruletu. 8. Pakliže si při čtení tohoto komentáře říkáte, že ho psal kokot, pak neztrácejte čas a na tento film se podívejte, tak nějak podvědomě tuším, že se vám bude líbit.

• 22.10.2013  21:01

O stupeň menší sračka než Piráti, ale stejně neúnosný infantilní žánrový maglajz pro dvanáctileté. Zasloužený propadák a konečně nějaká satisfakce za to, že obdobně nedopadla i karibská verze, která Lone Rangera co do pitomosti a otravnosti ještě notně překonává. Zde je Deppova postava o něco méně iritující než kapitán Sparrow, stejně ale Depp těžce přehrává a film hrozně sráží. Takže milí disneyovci, už se na to konečně vyserte a točte animáky, když chcete mermomocí točit pro teenagery, nebo alespoň točte grotesky normálně a nesnažte se tím vaším retardovaným rádoby humorem zasírat jiné žánry. Už jste pokurvili dobrodružné filmy o pirátech, western, dobrodružný film o hledání pokladů, dobrodružný film z vesmíru (John Carter)... co přijde příště, chystáte snad podobný epický průser v žánru válečného filmu? Proklestí si snad pitvořící se Johnny Depp s nějakým jiným přitroublým sekundantem cestu z Normandie do Berlína? Směle do toho, ale tentokrát už beze mě, protože já se teď od těch vašich výplachů budu zase na nějakou dobu držet dál.

• 22.10.2013  16:35
    Machři 2 (2013)

Tak tohle bylo jako pleskanec mokrým hadrem do ksichtu. Čekal jsem, že to bude taková normální pohodová komedie jako první díl a namísto toho jsem uzřel vpravdě šokující dílo. Dále se v komentáři objeví pár spoilerů, takže čtěte opatrně. Zpočátku to vypadalo, že to půjde ve stopách prvního dílu. To trvalo asi 30 sekund, než Adama Sandlera pochcal jelen. To už jsem zbystřil a pojal naději, že konečně po letech uvidím něco tak šíleného, jako je Postal. A opravdu. Tohle se prvnímu dílu příliš nepodobá, je to tak blbý a přestřelený film, že mi občas spadla čelist a nebo jsem vyloženě vyprskl smíchy. Humor obsažený v tomhle filmu je tak hraniční a dětinský, že je možno bez váhání pochybovat o scénáristově příčetnosti. Dobrý, super, paráda, snad jen bych vynechal nebo aspoň omezil ty prvky fekálního humoru, i když tomu filmu taky dodaly určitý šmrnc. Zkuste celé odpoledne sedět a vymýšlet co největší kokotiny a poskládat z nich scénář. Osobně si myslím, že ani za půl roku bych nevymyslel takové perly, co se objevily zde, a to mě chytá fantas už od základky. Machři 2 jsou v tomto ohledu pravděpodobně nedostižní, protože jsem nestačil valit bulvy, co všechno se tu stane a objeví. Prostě mi to připadá, jako by se sešel scénárista s hlavními protagonisty, lili do sebe chlast jak o život a pak hodili na papír největší šílenosti, co je napadly a nebo co si nechávali po celá léta v záloze v domnění, že nikdy nebude šance je realizovat. Ale přece jen! A já si dovolím tvrdit, že se to vyplatilo. Já plně chápu, že z tohohle filmu se nejeden psychicky zdravý, příčetný a převážnělý divák osype, ale za mě velké ano. Není to žádná průměrná americká komedie, je to takový americký Kameňák. Marně teď přemýšlím, proč tomu vlastně dávám pětihvězdu, když Kameňáky (viděl jsem tedy jen ten první a necelou půlku druhého) jsou pro mě jasně na odpad. Asi to bude tím, že tohle není podle stokrát převyprávěných vtipů a má to jisté technické filmové kvality. Tak jako tak bych ale musel při zapojení mozku do procesu hodnocení chtě nechtě vstřelit filmu odpad či jednu hvězdu, ale k tomu mě neukecáte, protože je to dostatečně blbé a šílené, aby si to tu pětku zasloužilo. Chápu, že bude při tomto hodnocení a komentáři spousta ostatních uživatelů pochybovat o mém duševním zdraví, ale to se nedá nic dělat, ostatně o něm dost často pochybuji i sám.

• 14.10.2013  20:38
    Emperor (2012)

Mně se to líbilo, ta romantická linka mi tam sice tak úplně neseděla, ale jinak se ten film vydařil. Pochválit bych chtěl zmínku o bombardování Tokia a debatu hlavního hrdiny s knížetem Konoem na téma dobývání cizích území. V amerických filmech se jinak taková sebereflexe a pochopení pro ostatní zrovna moc nevidí. Stejně tak závěrečné setkání byla pěkně silná scéna. Přesto jsem po většinu filmu váhal, zda to bude za tři a nebo si Emperor tu čtvrtou hvězdu vybojuje. První polovinu filmu to vypadalo spíš na tu trojhvězdu, za což mohl hlavně Fox, jenž svou postavu minimálně celou první polovinu filmu odehrál v poloze namyšlený nesympatický kokot. Na druhou stranu, ono to k tomu přímo vyzývalo, když má ta postava křestní jméno Boner. Pak se ale Fox uklidnil a na ty čtyři hvězdičky to nakonec bylo.

• 10.10.2013  21:55
    Stážisti (2013)

Ani ne tak film, jako neúnosně dlouhá reklama a agitační video snažící se vydávat se za komedii, což se tomuto lepkavému PR chrchlu žalostně nedaří, neboť se u jeho sledování člověk zasměje, či spíše pousměje, stěží párkrát. Mně osobně se to například podařilo pouze jednou při scénce s profesorem Xavierem, jinak je to otřesná nuda. Vtipů je zde neúnosně málo a jsou stokrát provařené, ústřední dvojice nevtipná, scénář klišovitý, postavy šablonovité a celkový dojem prachbídný. Snad jen hudební podkres se povedl, ale jinak tahle rádoby cool záležitost oslavující Google jen takovým otravným velebením firmy, která se jenom pokouší ukázat se v lepším světle. Kdyby byl Google vážně tak super, tak by si dokázal udělat zdařilejší reklamu, než je tato stokrát ohraná schématická bezradnost s jen nepatrnou špetkou ještě k tomu nepovedené invence.

• 3.9.2013  14:48
    Aein (2005)

Pozor, komentář obsahuje spoilery. !!!SPOILER!!! Je to hrozná pičovina... !!!SPOILER!!!

• 1.9.2013  12:35
    Řezníci (2003)

Tak u těchhle dvou magorů bych si nekoupil ani odřezky pro psa. Tedy ne že by to bylo tím, že mají v prodejně bordel a plísně, prodejnu mají opravdu vyladěnou, jenom se mi nějak nepozdává jejich firemní politika. Já rozhodně nejsem žádný fanda zdravé výživy, masa ani uzenin se nebojím a nejsem žádným fantomem skleníků a pařenišť, ale v konfrontaci s nabídkou řeznictví u Svenda a Bjarneho bych asi vážně svěsil černou vlajku s prasečí hlavou a zkříženými kuřecími stehny a chrabře bych se utekl k salátu. Neboť řízečky z pana domácího Hanse či paštika z elektrikáře nenesou označení Klasa (byť o domácím původu masa nemůže být pochyb), maso nepochází z ekochovu a upřímně řečeno, prase je prase, i když je to tvor člověku až podezřele podobný.

• 30.8.2013  18:23

Už od úvodní scény se mi v mysli vynořilo slovo, které celý tenhle film přesně definovalo: žvejkanina. A až do konce se pak tohoto označení nezbavil. Jistěže to není žádné ambiciózní dílko, ale funguje jenom jako štěk na jedno zhlédnutí a jako nenáročná kulisa ke chroupání popcornu, ale nic naplat, existují kvanta filmů, které pro to chroupání popcornu budou o hodně lepší kulisou. Uznávám, že měl film i pár poměrně vtipných momentů (třeba paintball), ale to je hodně málo a stále se nemůžu zbavit dojmu, že ten film je prostě zadarmo drahej.

• 29.8.2013  19:44

Tak 78%, jo? No, to mě zase jednou osazenstvo ČSFD pěkně podfouklo, jelikož tohle je tak s těží na jednu hvězdu, když přimhouřím obě oči a pro jistotu i kuří oka na nohách. Thriller? Ale prosím vás... Drama? Jo, ale bídné kvality. A nyní rozsudky: Režisérka 20 let nepodmíněně za zhotovení filmu, který urazil můj vytříbený filmový vkus. Kameraman 15 let nepodmíněně za snímání z takových úhlů, až mě z toho bolela hlava. Autor hudby 8 let těžkého žaláře za zhotovení jednoho z nejméně padnoucích a zároveň nejotravnějších soundtracků poslední dekády. Střihač 12 let nepodmíněně za to, že se podepsal pod film sestříhaný do takové motanice, ve které aby se prase vyznalo. Scénárista 10 let těžkého žaláře za pokus unudit mě k smrti. Tilda Swinton 6 let nucených prací za to, že se na ni nedá koukat. Ezra Miller 2 roky podmíněně za to, že jeho postava zabíjí naprosto pitomě lukem (ne, není to cool, když už to nebude samopal či brokovnice, tak se spokojím tak leda s kuší nebo maximálně nějakou sečnou zbraní, třeba katanou). A nakonec všichni místní uživatelé, kteří dali víc než dvě hvězdy, se odsuzují k desetihodinovému čumění do zdi. Vzhledem k tomu, jak málo jim stačí, aby se bavili, tak to pro ně nijak drastický trest jistě nebude.

• 22.8.2013  21:35

Dobrý, na béčko rozhodně slušnej film. Moc velkej rozpočet to samozřejmě nemělo a scénář není žádnou zhmotněnou nápaditostí, tak na jedno zkouknutí je tohle dílo ale ideální. Cuba Gooding Jr. se role nezhostil nijak špatně a pokud trochu zapracuje na hereckém projevu a muskulatuře, tak nevidím důvod, proč by jeho herecká kariéra nemohla pokračovat v podobných polohách. Vyloženě pochválit ale musím Dolpha Lundgrena, protože tady v tomhle filmu měl neskutečnej šmrnc a roli si evidentně užíval. Vypadá to, že starej pes se skutečně naučil novým kouskům, protože takhle sympaticky zahrát jsem ho ještě neviděl.

• 18.8.2013  21:44

Jistě, zkoušet se skamarádit s obtloustlým pánem, co si svůj sklep a dvorek proměnil v solidní soukromý hřbitov, může být docela zajímavá kratochvíle, přesto by se v takovém případě měl člověk připojistit, aby měl aspoň na pěkný funus, kdyby se náhodou něco zvrtlo. A pro případ osobní návštěvy mezi čtyřma očima už by asi byla potřebná i jistá rezignace na život, či aspoň na nezneuctěnost vyústění vlastní trácící soustavy. Ale na druhou stranu, kde najít lepšího a fundovanějšího partnera na pokec o vraždách se sexuálním podtextem. Celkově moc pěkný film na volný večer, asi i sám pan Gacy by uznal, že tohle bylo povedené a necítil by nutkání pozvat tvůrce k sobě domů na soukromou audienci. A já jen doufám, že se zase brzy objeví něco dalšího na téma sériových vrahů.

• 9.8.2013  10:22

Musím souhlasit s ostatními uživateli, že čím méně o tom filmu víte, tím více si ho užijete. Když divák neví, o co půjde, čeká ho nejedno překvapení. Počáteční pohodový tón dlouho nevydrží, pomalu začíná být jasné, že tu něco není v pořádku a děj pak postupně graduje až k dechberoucímu finále, ve kterém se Takaši Miike opět vyřádil. Ten chlap prostě umí a pořád má koule na natáčení pěkně krvavých lahůdek. Takže abych zbytečně nespoiloval, řeknu jen, že je to stylové, napínavé, šokující, lehce mrazivé a tak krvavé, jak se na mistra Miikeho sluší. Povinně bych tenhle film pouštěl ve třídách, kde jsou permanentní problémy s kázní, rozhodně by měl jistý výchovný efekt.

• 29.7.2013  23:38

Z nizozemské produkce jsem toho zatím mnoho neviděl, ale nejen proto u mě tento thriller zatím vede hitparádu nizozemských filmů. Není to samozřejmě nic přelomového, ale solidně šlape, občas u něj zamrazí a děj se nevleče hlemýždím tempem, takže to pěkně odsýpá. Zápletka má jistou originalitu, byť je to jen další variace na téma šílenec a jeho sklep, ale přesto to tvůrci vymysleli chytře a má smysl se na to koukat. Takovýchto thrillerů se dá točit spousta a určitě se dají točit o něco lépe, zároveň však také o mnoho a mnoho hůře, takže já jsem spokojen. Snad bych si jen lehce povzdechl nad drobnými nelogičnostmi ve scénáři, ale na druhou stranu kdyby hlavní hrdina v tomto typu filmu při první příležitosti záporáka nejen srazil k zemi, ale neutíkal by a dorazil by ho, dokud se nemůže bránit, tak o čem by to pak bylo... Hlavně pak doma přeměnu sklepa na byt pro pěknou dvacítku sami nezkoušejte a ve sklepě ubytovávejte výhradně brambory.

• 26.7.2013  19:18

Horror téměř bez atmosféry, to už jsem pěkně dlouho neviděl. Tohle prostě horror není, je to takový horrorový derivát, jemuž chybí lepší vizuální stránka a především hudební doprovod, neboť soundtrack tomuhle filmu jednoznačně vrazil nůž do zad. Co se samotných povídek týče, tak úvodní povídka o Hákaři Petersovi má k horroru asi nejdál, je to celé takové sladké a naivní. Hlavní dějová linie s partou děcek uvízlých v lese, co si vypráví děsivé příběhy, taky není žádný veletrh, ale aspoň dává filmu tvar. Ze tří příběhů, které si vypráví, lze těžko vybrat, který je nejlepší. Všechno je to přinejlepším těžký průměr. Možná se teď vloudí nějaký ten menší spoiler, ale nic nového v tomhle filmu není, tak se vlastně ani skutečně vyspoilovat nedá. První povídka o novomanželském páru na líbánkách je celkově slabá a k uzoufání klišovitá, podobně blbě stylizovaná jako úvod s Hákařem Petersem. Druhá povídka je asi taková nejsympatičtější, protože zároveň názorně ilustruje, proč by děcka školou povinná neměla trávit večery na internetových chatech (a není to proto, že to tam tihle dvanáctiletí parchanti zasírají smajlíkama). Takovej hodnej strejda, co se zaregistruje jako malá holčička a pak chodí svoje známé z chatu navštěvovat, sice taky není zrovna echt horrorová záležitost, ale aspoň je to trochu ze života. A pak třetí duchařská povídka, ta je příšerně předvídatelná a nezajímavá. Celkově podprůměrná záležitost a jeden z mnoha horrorů, které se nemusíte bát pustit dětem před spaním. Tedy pokud jim už bylo dejme tomu nějakých deset let, protože staršímu divákovi tenhle film v žádné své části prostě a jednoduše strach nenažene.

• 14.7.2013  14:46
    Darkman (1990)

Kdyby to bylo jenom blbé, dal bych asi taky ty tři hvězdičky, jako většina místních. Jenomže ono to má i tragické dialogy (na vině bude možná taky dabing), hrozný vizuál, blbou hudbu, spoustu klišé a celé je to tak otravné, že to musím označit za nejhorší komiksovou adaptaci, co jsem zatím viděl.

• 10.7.2013  16:19

Doma bývá většinou klid a pohoda, ani domov manželů McAndrewsových není výjimkou. Tedy až do dne, kdy jim v době, kdy zrovna nejsou doma, domů nakráčí maskovaný sadista, jehož největší životní vášní je porcovat lidi na kousky a fotit se s jejich ostatky. A kdyby ho snad někdo nezvaný chtěl při této jeho nevšední kratochvíli rušit, má v záloze i pěknou brokovnici s upilovanou hlavní. Kam se ale tento řezník amatér hrabe na Pana Sběratele, který se vám do domu nejen vloupá, ale navíc v něm na vás nastraží všelijaké pasti, které vám zaručeně rozhodí tělesnou konstituci. Tento jeho napodobitel má dle mého názoru jistý potenciál, ale jeho řádění nemá zdaleka takovou šťávu, jako to Sběratelovo, tudíž to dneska bude jenom za tři hvězdy, byť trochu silnější.

• 30.6.2013  23:45

Tak si ještě pod vlivem právě dokoukaného Would You Rather musím sám sobě položit znepokojující otázku: kterou z následujících možností si vybereš? Jednu si vybrat musíš a obě jsou přitom děsivé: a) Dáš tomuhle filmu pět hvězd; či za b) Dáš mu dvě hvězdy a sám sebe tím označíš za artového hnědopicha. Tak která to bude? Inu, tuhle hru nevyhraju, ale o trochu míň děsivá mi přijde varianta b. Nebyla by lepší varianta a? Klidně bych ji zvolil, jenomže to by tento film, jenž tak pěkně zpracovává téma vandalismu na kulturních památkách a vykřičených domech, nesměl mít tak děravý scénář. Já vím, já vím, hledat logiku v akčních filmech, to je skutečně absurdní, asi bych měl vážně začít koukat jenom na artové filmy. Ale tak jsou akční filmy blbé a akční filmy méně blbé, opravdu kvalitní scénář sice obvykle hledáme v jiných žánrech, enemže tohleto bylo navíc i takové nemastné neslané (tím nemyslím body-count a krev, tady bych naopak chtěl tvůrce pochválit), asi to bude hlavně Gerardem Butlerem, který tady podal takový sterilní výkon, prostě akční hrdina by měl mít větší charisma než slimák, co jsem ho během filmu našel při obědě v salátu. Jistě, on Gerardovi ten scénář nedal zrovna moc příležitostí něco zahrát a zazářit, ale i kdyby mu takovou šanci dal, moc nadějně bych to neviděl, zase Gerarda nepřeceňujme. Kdyby aspoň na konci skopnul hlavního záporáka ze střechy a přitom zakřičel THIS IS WHITE HOUSE!, tak bych snad i nějakou tu hvězdu přihodil. Vlastně jsem chtěl původně dát trojhvězdu a fikaně tím najít třetí variantu, ale pak přišel ten závěrečný prezidentův monolog a prostě dvouhvězda, i kdybych se měl od pasu dolů nahý proběhnout masožravou loukou. A svůj komentář zakončím další krajně znepokojující otázkou: Dopadne Emmerichova verze o poznání lépe? Po udělení téhle dvojhvězdy bych si tipnul, že určitě, pak jsem si ale všiml, že Butlerovým protějškem bude Channing Tatum a teď už to vidím spíš tak na remízu.

• 11.6.2013  20:19

Tak tohle je dost bizarní dílko. Pár indických filmů už jsem sice viděl, zatím ale žádný, který by se dal zařadit do žánru akční. Tak jsem byl dost zvědavý, jak to dopadne, když trailer vypadal celkem slibně a musím říct, že výsledek je všelijaký. Indie zatím zná asi jenom jediný způsob, jak točit filmy, a dlužno dodat, že tímto způsobem lze točit dramata a filmy romantické, těžko však filmy akční. Když se tedy Bollywood pokusil vyprodukovat akční film, výchozí podmínky nebyly kdovíjak příznivé. Bez jakékoli výraznější indické tradice v tomto žánru bylo asi přílišným optimismem čekat, že hned na první pokus vznikne nějaká bomba, ale jeden nikdy neví. Takovou Indonésii jsem taky nikdy netipoval na to, že by natočila dobrý akční film s bojovým uměním a jak loni všem vytřela zrak s The Raid: Redemption. Jenomže to byl přímočarý akční film, kde se 3/4 filmu bojuje a zbytek stopáže tvoří děj. U Commanda je tomu naopak. Těch bitek by tu mělo být víc, jenomže to by zase znamenalo trochu pořešit choreografii soubojů, která sice není úplně špatná, jenomže se v ní neustále opakuje několik prvků stále dokola a režisér se snad snaží překonat Matrix v počtu zpomalovaček. Hlavním problémem je však to, že ten film to hraje na moc stran. Zaprvé neměl obsahovat taneční pasáže, které sice nesmí v žádném bollywoodském filmu chybět, bohužel však do akčního filmu se hodí asi jako ježek do továrny na kondomy. Zadruhé by film nesměl tak lavírovat mezi žánry, což je tu opravdu výrazné. Ve výsledku tak máme akční film mixnutý s romantickým filmem (což je opravdu děsivá kombinace), komedii, drama, thriller, muzikál a v podstatě i pohádku v jednom. Už tam chybí jenom prostřihy do dávné minulosti a duo drsných policistů a máme to komplet. Celkově bych to viděl na dvě hvězdy, ale přidám třetí za to, že i když se film do akční polohy dostává jen zřídka, v bitkách hlavní hrdina všechny jenom tak nemlátí, ale rovnou je i zneškodňuje a tvůrci se přitom nebojí ukázat krev. Což je dost zajímavý kontrast, protože na jedné straně je ten film relativně decentní, na straně druhé jsou akční pasáže místy hezky surové.

• 2.6.2013  14:13

Těžký průměr, nic nového a nápaditého. Kupa klišé, hodně, ale vážně hodně nevychytaný scénář a absence čehokoli zapamatováníhodného činí z Lovců mafie jenom tuctovou gangsterku v retro stylu s poměrně pěkným vizuálem, jakých se určitě objeví ještě hodně. U té další, kterou uvidím (a doufám, že ne dříve než zase asi tak za rok), bych doporučil ubrat zpomalovaček, zapracovat na postavách (aspoň jedna propracovanější a sympatická postava mi tu pořádně chyběla) a především napsat dialogy, u kterých si divák nepřipadá, že už to všechno několikrát slyšel v jiných krimifilmech. Někdy mi tuctovost filmu vadí, někdy ne, tohle byl ale ten první případ. Sledováním tohohle filmu při zažívání po nedělním obědě ale alespoň nic moc nezkazíte.

• 7.5.2013  18:10
    Vlci (1981)

Pěkně oldschool, ale horror to moc není a ten scénář není kdovíjak povedený. Prostě film, na který se vcelku po zásluze zapomnělo.