Docentus

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 30.7.2009  00:06
    Kvaska (2007)

Nic jsem nečekal, ani nic nedostal. Na druhou stranu to své mělo, průser to není. Projde a neublíží :-)

• 25.6.2009  14:28

Lehce natahovaný děj jedné běžné epizody. Bavilo, ale odvaz to nebyl.

• 24.3.2009  11:26
    Pelíšky (1999)

Ani po čase neztrácí. Skvělé propojení vynikajících hereckých výkonů, scénáře a atmosféry doby.

• 24.3.2009  11:24
    Pupendo (2003)

To co se podařilo u Pelíšků tady nefunguje. Výsledek je poměrně nesourodý slepenec různě kvalitních částí. Nelepí to spolu ani atmosféra nefunguje.

• 24.3.2009  11:20

Velice povedené. Příjemné překvapení po Horem pádem. Kvalitní herecké výkony, hlavně Schmitzer, Abrhám, Geislerová, Vášáryová. Je pravda, že scénář občas má mezery, ale chápu to jako nutnost zkratky už při tak dlouhé stopáži.

• 3.2.2009  14:04

Krásné, emotivní, silné...

• 2.2.2009  17:30

I do třetice nenáročná klasika Janák-Mádl-Kotek. Děj vycucaný z prstu, ale cení se pokus o něco jiného než v předchozích dvou případech.

• 2.2.2009  17:15
    Apokalypsa (1979)

Je to natolik specifické, že 5* dostane, ale jen tak tak. Jako překvapivě absolutně nezatížený předsudky a vůbec informacemi o filmu jsem se k němu konečně dostal. Můj šálek čaje to tedy nebyl, ale je třeba říct, že všechno klapalo a pár věcí co už vyzdvihli ostatní patřilo k vůbec nejlepším. Poslední třetina snad až příliš filozofická. Vzhledem k tomu, že jsem vlastně netušil, kdo tu hraje, tak mi ani spatření Branda v závěru nepřineslo orgastické reakce jako ostatním...

• 29.1.2009  08:16
    Roming (2007)

Žánrová roztříštěnost tomu filmu dost škodí. Úvod v podstatě nudný, usínal jsem. V momentě příchodu Stana na plátno výrazný posun dopředu. Řekl bych, že čím dál ke konci, tím je film lepší. Emo prostřihy se Somálim hezké, ale nějak to ke zbytku filmu moc nesedělo. Herci OK, kamera moc hezká, hudba jednotvárná.

• 21.1.2009  11:44
    Mamma Mia! (2008)

Je to asi na tři hvězdy, ale jedna navíc je bonus za roztomilost :-). Absolutně dokonalá hollywoodská řemeslnost. Všechno klape, nic není špatně. Ne, tři nedám...

• 21.1.2009  11:41
    Bobule (2008)

Ne, není to vůbec blbé, opravdu. Není to ale ani nic, co by přetrvalo. Hezká, kvalitně natočená oddychovka se spoustou dobrých "hlášek" a krásnou Terezkou.

• 21.1.2009  11:37
    Gympl (2007)

Říkám si, že Vorel nevěděl, co chce natočit. Chybí tomu nějaký nosný příběh nebo červená nit, ale to je zase u Vorla normální. Chápu, že to byl asi záměr, ale scény z gymplu hrozné, naopak noční akce opravdu vydařené, skoro bych řekl z filmařského hlediska jedny z nejlepších v porevoluční době. Herecky VYNIKAJÍCÍ Mádl, chvílemi dobrý i Vorel mladší, ostatní průměr. Palec nahoru za odvahu a osobitost, která však zůstala na půli cesty.

• 7.6.2008  13:15

Už je to nehorázný kult, ale přitom docela primitivní. Ivánek, Jarda a delegát rozehrávají neskutečné dialogy. Kazí jen umělé natahování stopáže.

• 26.4.2008  11:41

Krásně balancuje na hranici žánrů. Jeden skvělý herecký výkon vedle druhého.

• 26.4.2008  11:36
    Once (2007)

Wow... Asi to objektivně na 5 není, ale ta síla...

• 9.1.2007  00:37
    Experti (2006)

Úplně tragické. Esenciální ukázka diletantismu.

• 19.11.2006  14:50

Jedna za ty kozy :-)

• 12.11.2006  00:54

Civilní, formálně i obsahově skvěle vystavěné drama. Vynikající herecké výkony. Najde se však pár hluchých, možná spíš nudících míst. A kouřit nezačnu :-)

• 16.10.2006  01:23
    Pohádka o lidské duši (TV film) (1986)

Josef Kemr rulezzz... :-)

• 8.10.2006  23:42

Velice nevyrovnaný film. Řadu skoro geniálních kousků sráží nedotaženosti, nelogičnosti nebo úplné úlety... Nejsilnější na tom všem je námět. Taky dost škodí nálepka "komedie", když je to spíš dost vyhrocená satira.

• 13.9.2006  00:07

Mallory a Mickey skoro jako novodobí Butch Cassidy a Sundance Kid. Brilantně v tempu a vizuálně natočený film. Oliver Stone na režijní židličce muset být úplně sjetý (nebo alespoň trošku :-). Psychedelické prostřihy dost podobné Králi Rybářovi. Zamýšlená satira však nefunguje (otázka je, jak moc daleko se scénář dostal od Tarantionovy verze). Jinak ovšem gangsterka jak kráva :-)

• 29.8.2006  01:04

Tak by měla vypadat dobrá romantická komedie. Film baví a není hloupý. Akorát ten český/slovenský název :-(

• 14.7.2006  02:02

Tak má vypadat dobrý teenagerovský film! Ta děcka fakt neřeší, jestli byla knížka nebo kolik slavných režisérů podobný film natočilo. Důležité je, že to má spád, děj, není to debilní, jsou tam hezké baby (až moc :-), pro holky je tam mladý krasavec, dějová linka je o sexu a baví se tím. A navíc jeden z nejlepších soundtracků (výběr písniček). Moc dobré...

• 27.3.2006  19:06

Zápory: 1) Proč si to hraje na dokument? 2) Neskutečně nesympaticke hlavni postavy, především ta holka (jak už psal Anthony) 3) křik :-). Klady: srovnání s Blair Witch 2

• 26.12.2005  00:03

Trochu míň debilní než 4. díl, ale na hony daleko prvním třem. Poetika je pryč, v podstatě zmizela i dějová linie. Nemůžu si pomoct, ale na rozdíl od básníků, já jsem naději, že pokračování této ?logie má smyl, ztratil. Pane Kleine, ostřílený režisére, ten Leoš Mareš má znamenat co?

• 19.4.2005  14:56

Děda, to byl kanec... a dneska neuhlídá ani tu kozu...

• 19.4.2005  00:56

Hurá, radujme se - je to jeden z nejlepších českých filmů za posledních 15 let. Vychytaný, moderní, technicky výborný. Ani jeden záběr za tu dlouhou dobu nenudí, i ten závěr je v pohodě. Dolanský byl vynikající, ale zase tolik prostoru nedostal, za to Michal Dlouhý se stihl velice hezky vykreslit. Tento film JE jako jeden z mála českých konkurenceschopný na mezinárodní scéně.

• 16.4.2005  19:01

4* pro fanoušky Pražského výběru - ovšem spíše jako dokument, jako film pro řadového diváka je to skoro nedívatlené, nicméně poměrně dobré z řady vybočující dílko, kterému ale uškodila doba vzniku, na druhou stranu za komančů by zase v takové podobě film nevznikl... Zcela výjimečná je však scéna v bahně, tu považuji za jeden z vrcholů kinematografie :-)

• 1.4.2005  23:36

Silný filmový zážitek. Aby si ho člověk vychutnal, potřebuje znát historii, ale je srozumitelný i pro toho, kdo ví, že existoval nějaký Hitler, jak vypadal a co to bylo zač... Film není ani tak o Hitlerovi (vynikající Bruno Ganz), ale táhne se jím jako červená nit příběh v podstatě autorky literární předlohy Traudl Junge. Snad kromě délky nelze nic vytknout. Profesionálně natočené a výborné herecké výkony. Atmosféra je hustá jako mlha nad rybníkem Brčálník, a to jak v bunkru, tak v exteriérech (tady to přestává být drama a mění se v regulérní válečný film). Pro mě osobně na německou kinematografii obrovský úspěch.

• 28.3.2005  12:28
    Terminátor (1984)

Výborná, ve srovnání s pokračováním ne vynikající akční sci-fi. Řekl bych, že z celé trilogie nejčistší akce - ultra záporný Arnold a Cameronova režie jsou jednoznačnýmí klady a až příliš sladký Biehn ho trochu sráží... Cameron se zatím drží při zdi.

<< předchozí 1 2 3