• Thriller

Formula 51 (2001)

Příjemná oddychovka po náročném dni s nečekaným koncem. Až na Carlyleho a hlavně Jacksona těžký průměr.

Slez ze stromu (2001)

Velice nevyrovnaný film. Řadu skoro geniálních kousků sráží nedotaženosti, nelogičnosti nebo úplné úlety... Nejsilnější na tom všem je námět. Taky dost škodí nálepka "komedie", když je to spíš dost vyhrocená satira.

Honem! Honem! (2000)

aby to bylo objektivní, tak 4*. Ale my ulítlí na skandinávskou (švédskou a dánskou) kinematografii bychom klidne dali i 5*. Tento kus opět potvrzuje to, čím jsou charakteristické skoro všechny švédské filmy, které jsem viděl - profesionální přitom ale docela normální, neotřele vtipné, vyvážené herecké výkony, prostě takové "v pohodě". Tady navíc vynikající kamera. Srovnání s Fucking Åmal (Láska je láska) se nabízí...

Písně z druhého patra (2000)

44 převážně statických záběrů, které spolu zdánlivě nesouvisí. Někdy, pravda, se ty souvislosti hledají těžce... Poměrně kontroverzní snímek i v "rodném" Švédsku. Snímek chladný, pesimistický, přirozený. Těžko se škatulkuje, ale drama to není - spíš taková smutná komedie o tom, co přináší život

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Tak by měla vypadat dobrá romantická komedie. Film baví a není hloupý. Akorát ten český/slovenský název :-(

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Civilní, formálně i obsahově skvěle vystavěné drama. Vynikající herecké výkony. Najde se však pár hluchých, možná spíš nudících míst. A kouřit nezačnu :-)

Pelíšky (1999)

Ani po čase neztrácí. Skvělé propojení vynikajících hereckých výkonů, scénáře a atmosféry doby.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Tak má vypadat dobrý teenagerovský film! Ta děcka fakt neřeší, jestli byla knížka nebo kolik slavných režisérů podobný film natočilo. Důležité je, že to má spád, děj, není to debilní, jsou tam hezké baby (až moc :-), pro holky je tam mladý krasavec, dějová linka je o sexu a baví se tím. A navíc jeden z nejlepších soundtracků (výběr písniček). Moc dobré...

Záhada Blair Witch (1999)

Zápory: 1) Proč si to hraje na dokument? 2) Neskutečně nesympaticke hlavni postavy, především ta holka (jak už psal Anthony) 3) křik :-). Klady: srovnání s Blair Witch 2

Truman Show (1998)

Vynikající... Jako nejlepší bych neviděl výkon Jima Carreyho. Že umí hrát jsem už dokázal ve filmech, které jsem viděl dřív (Muž na měsíci) i když natočených později. Ze začátku se sice jeden orientuje hůř, ale potom se to rozjede. Kromě drobných logických chybiček je ten film vzácně vyrovnaný po všech stránkách - tzn. vynikající všude. Dost jsem se bál, co tvůrci provedou se závěrem, jestli ho nezprzní nějakým nesmyslným happy-endem, ale i ten byl super. ***** ale hlavně za myšlenkovou hloubku.