Amélie z Montmartru (2001)

Ač nejsem fanouškem francouzského filmu tak existuje celá řada děl, které opravdu stojí za to. Mezi nimy i tento. Trochu absurdní. ...ráda vysype kabelku a skládá věci zpět, trpaslík či opravář automatů... Krása! Ovšem ne pro každého...

Princezna ze mlejna (1994)

Moje oblíbená pohádka. První na, kterou jsem se v dětství rád díval ... Snad jediný Troškův film, který mám rád...

Yes Man (2008)

Dlouho jsem neviděl nic tak inspirujícího jako je tento film. A ti, kteří tvrdí opak ať zvednou zadek od počítačů a televizí a začnou žít. Nejsem pro konzumní společnost ani lehkovážnost. Ale zcela podvědomě jsem po shlédnutí tohoto filmu začal říkat ano na akce, které byly dříve pasé... a zážitků je rázem víc!

Mládí v trapu (2003)

Béčkový film, jehož parádní scéna zkoušky přijetí v klub zoufalců je prostě delikatesní... Vyprávěním schazování přivázaných cihel ke kašpárkovi mužnosti se pobaví každý neskutečně!

Saturnin (1994)

A Saturnine co byste dělal, kdyby teta Kateřina Vaši výzvy neuposlechla? Marcus Aurelius je lvice? ...nejsem kluku pitomá! Dle mého názoru zdařilá adaptace.

Dobrý Will Hunting (1997)

Tenhle film jsem za poslední rok viděl tak čtyřikrát a vždy sem se bavil lépe než výborně. Scéna, kdy Will setře barovou vtěrku, nebo příběh, proč nepracovat pro firmu sedmkrát větší než CIA, nemá chybu. Jak by řekla MS závidím těm, kteří film ještě neviděli úžasný divácký zážitek, který je čeká.

Krajina střelců (2003)

Miluju scénu, kdy Kevin přijde před desperáty a zeptá se hlavního: "Ty jsi ten, co zabil našeho kámoše." "Jo to jsem já." ... prásk! Super akční western, mého oblíbence Kevina Costnera.

První liga 2 (1994)

"Příště uhni z kolejí když jede vlak, venkovane!" ...výborné navázání na první díl (i když zápletka už je trochu banálnější), perfekt!

První liga (1989)

Tenhle film miluju. Soubor hlášek je snad nekonečný... Tvůrci mě nadchly výborným, přirozeným, realistickým zpracováním sportu. Herci opravdu vypadají jako sportovci, pohybují se jako oni. Prostřihy vypadají jako sportovní přenos a dění kolem sportu není připitomělý. Super herecké výkony a mimořádná sranda dělá dílo vynikajícím.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Nádhera, zmiňovat to že se nejedná o stupidně akční střílečku snad nemá ani smysl... Vidět tento film na velkém plátně je opravdový zážitek. Úžasná scenérie, panoramata, záběry na scénu, herecké výkony a krutost doby, při které nikdo nedutá a strach sílí... Pak jsem doslova spadl ze židle. Perfektní... a ať si kdo chce, co chce říká, Brad Pitt je výbornej!