Donnie Darko (2001)

Hodně dobrý film s dobrou, tajemnou atmosférou, vhodný pro sledování po setmění..mám rád filmy, u kterých si divák musí sám určit, jak to vlastně dopadlo..

Twister (1996) odpad!

Nuda, nuda, je to strasne nudne, neni to o nicem. Herci jsou opravdu spatni, hraji to jako male deti. Hodne slabe i na becko

96 hodin (2008)

Opravdu zábavná akce, plná drsného Liama Neesona, u které se divák rozhodně nenudí, byť od ní nelze čekat nic jiného než akci a zábavu., protože scénař je opravdu jednoduchý a nepravděpodobný-Američan musí sám zachaňovat unesenou dceru z Paříže, Paříže, města zkorumpované policie a albánských mafiánů. Snad bych ani nechtěl vidět, jak si scénárista představuje Prahu..no to je fuk, u filmu jsem se nenudil, tak mu dám čtyři hvězdičky.

Na dřeň (2012)

Přišlo mi, že příběh tohohle film jakoby do sebe nepasoval, byl plný různých těžko uvěřitelných skoků, některé věci byly nejasné (jakže ona to vlastně přišla o nohy? snědla jí je kosatka nebo nějak jinak?). Podivná scéna na ledu, to že tam ten kluk zahučí by zcela očividné, nic se mu nestalo, je to v pohodě, nijak to neuvlivnilo vyznění filmu, takže jsem nepochopil její smysl. To všechno by mi ani zas tak nevadilo, nadruhou stranu jsou třeba herci dobří a hudba je zajímavá; hlavní problém filmu pro mě bylo, že jsem se u něj nebavil ani mě nijak jinak neoslovil.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Od prvního dílu je tenhle seriál úžasný zabiják času a strašná zábava. Když jsem se na to začal koukat, tak to zrovna bylo někde na začátku třetí sériie, to znamená, že na první a druhou sérii jsem se koukal téměř bez pauzy asi dvacet hodin v kuse. Každá hezká herečka se rychle svlékne. Herci tu hrají dobří aji hudba je dobrá, opening nepřeskakuji, což v tomto případě hodně vypovídá o jeho vysoké kvalitě. Natáčí se v mnoha exteriérech najednou, což je určitě taky plus. Snad jen je trochu škoda, že v každém díle dostává každá postava málo času, někdy se třeba nějaká očekávaná postava ani objeví (pak všichni brečí, že tam Dany nebyla..). Díly jsou přitom na seriál docela příjemně dlouhé. Každopádně tomu dám pět hvězdiček, za to, jak moc mě to bavilo

Král Šamanů (2001) (seriál)

Tohle dávali na Jetixu ve 21:00, po skončení dílu jsem musel jít spát, bylo mi tehdy asi osm. Nejdřív se mi to moc nelíbilo, ale pak mě to začalo bavit. Hrdinové mají kůl jména a říkají kůl věci ("Znič nebo budeš zničen" je nezapomenutelné.) Prostě pro osmiletého kluka to byla fakt dobrá zábava a znovu se na to koukat nebudu, to bych tomu asi musel dát míň hvězdiček, než domu dám teď.

Fontána (2006)

Na první pohled to může vypadat jako pseudoitelektuální fantasmagorie, ale podle mě se tady režisérovi s velkou pomocí Clinta Mansella podařilo překonat její hranice do něčeho, co je opravdu krásné. Člověk hledající Sci-Fi zde nicméně opravdu potěšen nebude.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

300 je film úplně přeplněný supercool superkýčem přesně v té podobě, jak ho mám rád. Zpomelené záběr na sekání končetin, obrovská perská armáda snad až skoro se surrealistickou podobou. Leonidas se svojí sexy královnou držící si štít nad hlavou proti dešti, zatímco se ostatní radují, by svoji drsností snadno předčil šmirglpapír. Většina lidí nad takovýmto kýčem kroutí hlavou a já koneckonců většinou také, ale v tomhle případě dělám vyjímku, protože koukat se na tenhle film je vždycky zábava. Pět hvězdiček

Pán času (2005) (seriál)

První díly a možná i prvních pár sérií nového Doctora Who mi připomnělo dobré časy strávené u sledování Hvězdné Brány, která si ale byla schopna přibližně udržet kvalitu po všech deset sérií, což Doctor Who nezvládá. Díly jako třeba ten s tím démonem (kdo viděl, ví), jsou mnohem lepší než třeba celá pátá série. V pozdějších dílech jde v nejlepším případě o dobrý nápad, do kterého je přidaná kupa nelogičností a časem i nudy, někdy není ani dobrý nápad. Později začíná být scifi asi stejně jako Harry Potter, snad i proto, že Doctor Who pravděpodobně cílí na jinou skupinu než ostatní scifi seriály. Snad jen Doktorovi společnice jsou hezčí, ale zase nemají zdaleka tak komplexní osobnosti jako ta první. Za první dvě, možná tři série bych dal plné hodnocení, ale ty novější srážejí mé hodnocení tak na tři hvězdičky.