Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Ne že bych po zhlédnutí chtěla, aby Hobita natáčel Toro, ale kouzlo to mělo. Lehké, hravé, barevné, akční, místy parodické a klišovité, prostě správná komiksovka. Kousek Pána Prstenů, kousek Star Wars a Star Treku. Kdo chce, najde si spoustu jiných paralel. Elfí podzemí jako vystřižené z Lórienu, u bitvy na začátku už chybělo jen "jedna za druhou podléhaly svobodné země Středozemě..." a u koruny pro změnu "jeden pro krále elfů, druhý pro - moment, to nejsou prsteny?". Není to v originalitě snímku, ale v tom, jak si dokáže pro sebe ukrást jiné náměty a přeladit je do své barevné kombinace. A nejspíš je to i tím, jak "roztříštěně" se film tváří - žádné únavné sledování hellboye a jeho pohnutek mysli, ale správně rozložená dějovost mezi všechny postavy.

Vřískot 4 (2011)

Fuck Bruce Willis. Za vtípky, citace, Courteney Cox, Hayden Panettiere, Adama Brodyho a Annu Paquin. Samoparodie, která může pobavit, herecky potěšit, ale jako teenage-hollow vyvražďovačka i lehce nudit. Stabathon jako tribut Vřískotu? Why not. Pokud ale nejste skalní fanoušci, ruce pryč.

Cesta nikam (2010)

Projekce v Espace Dorleans jsou za trest. Hučící klimatizace, z venku dunící hudba, titulky, které z posledních řad nemáte šanci vidět, zvuk, který přes ten všechen bordel není slyšet, takže poslední možnost: odezírání ze rtů. Po hodině a půl byl čas to zabalit. Nevím, jestli se zvukem/s titulkama by film dával větší smysl a byl "o něčem", ale takhle jsem měla dojem, že sleduju producírování blond slečny v krajkových kalhotkách, blond týpka s vybělenýma zubama, slečnu "charisma" a neustálé kecy typu "drž se scénáře, hele, ona tě balí, ale já ji nebalím, natočíme to znovu?". Než jsem odešla z "kina", vyslechla jsem si trefnou větu jednoho z herců, co hrál herce: "Who wrote this shit?"

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Takhle to dopadá, když se na plátně sejde poetika Harolda (a Maude), Woody Allenovský humor, dokumentární sekvence jako z Mr. Nobody a IT vtípky. Neříkám, že jsem se u filmu nebavila, ale na můj vkus to byla až moc velká mozaika všech možných filmových vzorů. Jako by Oliver neměl svou vlastní tvář, ale pouze si půjčoval cizí styl a výrazové prostředky. Bohužel pro Olivera je potřeba na plátně mít nejen dobrý scénář, ale i osobité vyznění - a to mi chybělo. Dívat se na Harolda topícího se ve vaně je divné. Stejně tak divné je pozorovat ztuhlou rodinku v obýváku, kterou Harold, pardon, Virgil Starkwell, teda Oliver, popisuje jako v Seber prachy a zmiz. Chyběly už jim jen ty masky Grouche Marxe.

Býčí šíje (2011)

Přiznávám se: během začátku jsem asi na čtvrt hodiny usnula, čímž pádem jsem se ocitla v pasti: Jacky, ten chlápek od "D" a ostatní byli muži beze jména a mně chvíli trvalo, než jsem si poskládala výsledný obrázek. Jakmile puzzle zapadly, už se čekalo jen na jedno: až týpek od "D" zvládne svůj úkol (být dobrý kámoš) a Jacky se půjde zblízka podívat na svou vyvolenou. A to čekání už mě tolik nebavilo. V neděli večer v televizi ano, jinak ne.

Tyranosaurus (2011)

Nijak objevné téma, nijak objevně zpracované, ovšem herecké výkony hodné čtyř hvězdiček. Deprese a ostré přechody z klidových do brutálních scén, člověk a jeho nejhorší povahové rysy.

Dálkový hovor (2011)

během hovoru se vytrácelo prvotní napětí, až zbyl jen telefon ležící na polštáři a pocit, že Muskala nikdy nevěděl, kam se s příběhem chce dostat

Sedmá verze (2011)

Propojení reality/filmařské reality a scén z natáčeného filmu jako by křičelo "Americká noc!". Bohužel neupřímný smích hlavní herečky mě znovu a znovu přesvědčoval o tom, že ani jedna z verzí zachycených na plátně není "reálná". Jednotlivé přechody někdy působily příliš odděleně, pár scén nepodstatně a zpočátku výborný nápad začal ztrácet dech.

http: (2010) odpad!

"Co to kurwa jest?" - dvanáct minut, kluci si sprostě zanadávali, zasmáli se, já jsem si jen zanadávala - zajímalo by mě, zda ta super role malého chlapce nepoznamenala, psychicky

Někde dnes večer (2011)

Obě postavy něco hledají, obě jsou šílené, společně si pomáhají získat víc životního prostoru, kyslíku, sebedůvěry i důvěry v lidi a svět. Nakonec překonají všechno, co jim kdy zabraňovalo vidět dál než za zdi domu, ve kterém žijí. Michael Di Jiacomo vytváří dialogový snímek nabitý vtipem i emocemi. S citem se chápe postav, které by společnost označila za "šílené" a odvrátila od nich tvář. Před očima diváka je nechává navzájem ničit bariéry, které si celý život pracně utvářely. Ukazuje, jak důležité je někoho potkat, s někým něco sdílet, a to i za cenu toho, že nakonec skončíme úplně jinde a s někým jiným. Kolumbus přece taky hledal Indii a našel Ameriku. Není důležité, co člověk hledá, důležité je, že vždycky něco najde.