Andromeda (2000) (seriál)

Ze začátku ten seriál vypadal i docela nadějně, scénáristé se ovšem velmi rychle zamotali do toho šíleného děje, který nemá hlavu ani patu a každá další série odporovala logice té předcházející. Prostě jeden velký bordel. Za mě tak 50%

Star Trek: Do neznáma (2016)

Nejhorší Star trek film historie, znásilnění celé ságy dokonáno...

Země: Vznik planety (2011) (TV film)

Dokument nepřinesl nic převratného, pouze chronologicky a velmi zjednodušeně ukazuje notoricky známá fakta.

Hra o trůny (2011) (seriál)

1. sezona 100% 2. sezona 100% 3. sezona 75% 4. sezona 65% 5. sezona 75% (po 8. epizodě)

Ponorka (1981)

Das boot je prostě fenomenální film, který je dlouhý 216 minut a po celou dobu je záživný a nepřestane bavit. Filmu velmi prospěl dobří scénář a krásná hudba. Ponorku jsem sledoval originálu i dabingem, originál je rozhodně lepší.

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

DS9 je podle mě nejlepší Star trek seriál, oproti TNG nebo Voyageru má lépe propracovány osobnosti postav a vztahy mezi nimi. Svět z Ds9 není tak černobílý jako u většiny seriálů z rodiny ST. Federace se tady zdá být více reálná, není tak šíleně pacifistická a dokonce se v seriálu objeví i tajná služba, která se v zájmu federace dopustí atentátu na výše postaveného carrdasiana.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Film má velmi dobrý scénář na námět povídky Hlídka od A. C. Clarka, dílo je docela záživné až na poslední půl hodinu nudy, kdy Dave vlétne s kapslí do monolitu a prožívá tam ten let plný světel, ale konec je zase geniální. Možná že moje hodnocení vylepšila i kniha 2001: Vesmírná odysea, kterou miluji. Každopádně dávám pět hvězdiček.

Boj o oheň (1981)

Je to zajímavý experimentální film osmdesátých let, v němž nebylo promluveno jediné srozumitelné slovo. Jde vlastně o fiktivní minulost, v níž spolu zápasí příslušníci druhů Homo erectus s Homo sapiens nearderthalensis o oheň, tlupa neandrtálců v tomto boji podléhá a vysílá tři své příslušníky do světa, aby nalezli oheň. Při jedné srážce s hordou Homo erectus osvobodí ženu moderního člověka (Homo sapiens sapiens) a neandrtálec se začne učit citu. Autoři spekulují nad možným křížením těchto druhů.

Krise (1939)

Je to na svou dobu velice dobře natočený dokument, jenž i ze vzdáleného pohledu amerických dokumentaristů předpovídal budoucí chod dějin. Tvůrci chtěli původně natáčet milostný příběh smíšeného páru ze Sudet, ale když viděli skutečné poměry v Sudetech, rozhodli se svůj tvůrčí záměr změnit a stvořili dokumentární film o hysterických bojůvkách henleinovců a o celkové situaci v českém pohraničí. Téměř neodolatelně komicky působilo svážení starých Němců k volbám, z nichž mnozí ještě téhož dne zemřeli.

Metropolis (1927)

Z toho, co z filmu zbylo, jsem měl dobrý pocit, scénář byl velmi silný. V dnešní době už sice vize super města z roku 2026 nepůsobí moc pravděpodobně, ale z technického hlediska se tvůrcům podařilo s ohledem na rok vzniku vytěžit vše, co šlo. Je to po vizuální stránce neibvykle dobře zvládnutý počin, který dokáže oslovit i dnes, přestože je němý.