Zrození Planety opic (2011)

Nejsem vůbec žádný fanda Planety opic ze 70.let, od tohohle filmu jsem tedy nečekal takřka vůbec nic, takže o to větší je to překvapení! Není to film, ve kterém by nějak kralovali herci, jde tu především o skvělou režii a animaci opičáků, kteří vypadají vskutku reálně. Režisér, kterého do této doby snad nikdo neznal, teď má podle mě velkou šanci minimálně na Oskarovou nominaci. Je tu hodně emocí, spousta akčních scének a skvělých digitálních triků. Navíc má film vhodnou stopáž, na začátku není žádné zbytečné okecávání jak tomu tak bývá, ale jde se rovnou k věci. Začátek filmu připomíná rodinný film s nadmíru inteligentní opičkou, kterou si vzal pár do domácnosti. Poté, co se přijde na vedlejší účinky léků, se film začíná dramatizovat. Po Caesarově přesunu do ZOO a následné spolupráci mezi opicemi už film nabírá rychlý spád s až hororovou atmosférou. Tady není, co řešit, tenhle divácký zážitek předčil jak Fast Five tak HP 7 a je u mě filmem roku 2011!

Rosemary má děťátko (1968)

Skvělá gradace filmu! Závěrečný stav paranoji podpořený bizardní úchylností postav se diváku vryje do paměti. Ještě bych vyzdvihl neobyčejný výkon hlavní herečky a, jak už tomu tak u hororů ze 60. a 70. let bývá, výbornou hudbu, tvořící temnou a hustou atmosféru. Z The Omen jsem byl zklamaný, Rosemary´s Baby dalece předčilo má očekávání. 4,5*

Nokas (2010)

Filmy ze severské produkce se stávají zárukou velmi slušné kvality! Hvězda dolů pouze za neskutečný amaterismus norské policie a částečně i lupičů.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Sandlerovky mám rád, ale tahle byla bohužel s přehledem nejslabší. Už od začátku bylo znát, že to není role pro něho. Myslím, že kdyby Zohana hrál spíše Sacha Baron Cohen, tak by to byl celkově o dost povedější film. 1* je maximum, co můžu za ty 2 nebo 3 úsměvné momenty dát.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po nicneříkající, naprosto zbytečné 1. části posledního dílu tu je parádní konec. Co se týče scénáře i filmové kvality, lépe to celé skončit nemohlo!

Obřad (2011)

Tenhle film jsem si stáhl jen kvůli obsazení Anthony Hopkinse a kvůli nijak vysokému hodnocení, delší stopáži a tématu exorcismu jsem se dlouho nemohl dokopat k tomu, abych si ho pustil. Ale nakonec se z The Rite stalo velké překvapení a hned po Vymítači ďabla druhý nejlepší exorcistický film, který jsem viděl. Je to atmosferický psychologický horor, který stojí za to vidět, už jen kvůli Hopkinsovu excelentnímu, doslova a do písmene ďábelskému výkonu, kterým dal zavzpomínat na svoji oskarovou roli Hannibala z fenomenálního Mlčení jehňátek. V jeho 74 letech neuvěřitelný počin!

Země kůlů (2010)

Postapokalypické dílo nápadně připomínající The Road, jehož kvalit sice nedosahuje, ale svojí kvalitu má.

Rychle a zběsile 5 (2011)

ááááááááá nářez se vším všudy!! Čekal jsem od toho hodně a jsem strašně rád, že se očekávání naplnilo. Tohle nebylo to klasické Rychle a zběsile, honiček v nadupaných kárách ubylo, za to v ulicích Ria přibylo mnohem více akce mimo vozovku. Režie, kamera, herecké obsazení, soundtrack, vše na té nejvyšší možné úrovni. A také je to 1. díl z této serie, jehož kvalitě konečně odpovídá i zdejší hodnocení. U mě prozatím film roku...

Zkus mě rozesmát (2011)

Zábavná a svěží letní komedie. V hlavních rolích jako vždy skvělý Adam Sandler a dvě sexy herečky, takže pohodička sama o sobě, nevidím důvod proč nedát 5*.