Thor: Temný svět (2013)

Na druhého Thora se vcelku dobře kouká, ale nic to nemění na tom, že se nemůžu zbavit dojmu, že film jen tak tak drží pohromadě, upřímně si ani moc nepamatuju o čem byl, slabé 3*

LEGO® příběh (2014)

Zábavné, nápadité, hravé, sofistikované. Kdyby film nejel podle šablony from zero to hero možná bych mu dal plnou palbu. Navzdory všem těm vychytávkám, odkazům a gagům, je kostra příběhu strašně předvídatelná a finální rozuzlení, ikdyž má nápad i sdělení, postrádá šťávu a alespoň z mé strany se nedostavil žádný náznak empatie s hranými hrdiny.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Kdyby neexistovala původní trilogie, byl by pohled na Budoucí minulost úplně jiný. Takto víme, že Mystique nezemřela v 70.letech, ale byla "neutralizována" ve třetím díle, stejně jako Magneto a že Charles byl zabit Jean. Tím chci říct, že Budoucí minulost by skvěle fugovala jako pokračování První třídy, ale v celém univerzu nefunguje a ohromně si tím podkopává nohy. Jinak jde ale o vysoce nadprůměrný film, který v době slabodušších komixových vymývaček působí (spolu s Batmanovskou triologii) trochu jako zjevení.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Skoro mě až děsí, jak dobře je ten seriál natočen. Nic to ovšem nemění na tom, že jde o pomník perzekuci bezpečnostních složek za minulého režimu. Je to vymývárna mozků, hnus a tedy by bylo adekvátní ho ohodnotit jako odpad, ale objektivně je nutno říct, že to je místy nadprůměrná krimi, takže slabé 2*

Banshee (2013) (seriál)

Banshee je skvěle natočené, zábavné a lokálně bych řek, že vyloženě strhující (na zatýkání boxera se jen tak nezapomíná). Problémem je scénář, ten se už od začátku tváří spíš bečkovitě. Ale tím jak scénáristé vymýšlejí další a další dějové zákruty, stává se spíše cečkovitým. Výsledkem je seriál, na který se dobře kouká, ale musíte leccos zkousnout, např. fakt, že hlavní hrdina vydrží víc než Rocky a přestože vždycky dostane solidní čočku, na začátku dalšího dílu je z něj zase hezoun. Lepší 3*. Druhá série jen pokračuje v sestupném trendu, přibývá slabších dílu, příběh už je vyloženě céčkový, ale akce je pořád mistrovská (při sledování posledních dvou dílů si nelze nevzpomenout na Maxe Payna, toho herního samozřejmě), silnější momentů je tu sice méně, ale pořád dost. Slabší 3*. Třetí série je ovšem úplně jiné kafe. Erotika vymizela a akce přibývá a přibývá. Co díl to akční náser. Každý už ví, že nejde o nijak realistický a duchaplný seriál. A s přihlédnutím k tomu faktu lze říci, že Bashee je v zásadě v žánru elita. Lepší 4*. Čtvrtá série je strmým ústupem ze slávy, který se podaří vykompenzovat až ve druhé polovině posledního dílu. Zobrazení násilí už je přepálené a i zápletka vypadá, jak kdyby tvůrci, chtěli po svém přetočit první sérii True Detective. Za mě lepší 2*.

Eurotrip (2004)

Když jsme byli na střední bavilo nás to. Je to sice Céčkovej film, ale má pár vtipných momentů, například zábavný výstup Matta Damona nebo apokalyptické vykreslení Bratislavy, slabší 3*

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhý díl nymfomanky jede zpočátku v zajetých kolejích prvního dílu. Pak se ovšem už tak pro mě těžko přijatelný příběh posouvá do naprosto nesmyslné roviny, film začíná skoro až nudit a jediné co z něj vybočuje jsou konkrétní scény (dva rozhádaní afričani) a postavy (Jamie Bell hraje sadistu, nebo jak ho nazvat, neskutečně přesvědčivě). Jeroma hraje někdo jiný (a to naprosto nezajímavě) a závěrečná pointa je plivanec do divákovy tváře. Pro mě slabé 2*

Nymfomanka, část I. (2013)

Lars von Trier je dobrý vypravěč, umí to s herci a dokáže ve filmu nastolit jakoukoli atmosféru, jaká se mu zamane. Nic to ovšem nemění na tom, že příběh nymfomanky mě neoslovil a je pro mě těžko stravitelný a to jednoduše proto, že mám pocit, že to je splácaný nesmysl. O nějaké studii ženské sexuality nemůže být ani řeč. Jednoduše jde o nafouknutou bublinu, film, který je natočený a zahraný dobře, ale je víc komedií než šokujícím dramatem. Místy vyvolává až dojem, že se režisér vysmívá divákovi za to, jak se mu ho daří vodit za nos. Vyloženě strhující je film jen v jediné kapitole. Pro mě jsou to tak akorát ty 3*

Protivný sprostý holky (2004)

Lindsay je pěkné děvče, ale to nic nemění na to, že jde o víceméně tuctový film, navíc na českých obrazovkách s typicky podprůměrným dabingem (anglický výraz limit se dá přeložit více způsoby, ale jde-li o matematickou úlohu, překládá se jako limita, když slyším: "Vypočítejte limit rovnice", rve mi to uši!)

Gravitace (2013)

Gravitace je film, který trochu ve mě vyvolává vzpomínky na 127 hodin. Z hlediska formy nemá obdoby. Jde o velkolepý zážitek určený pro velké plátno, který si do značné míry vystačí se svým audiovizuálem a dlouhou dobu dává divákovi zapomenout jak minimalistický příběh ve skutečnosti sleduje. Ikdyž se tu rýsuje jednoznačná paralela s 2001: Vesmírná oddysea, na rozdíl od oddysey se Gravitaci nedaří úplně zakrýt úspornost příběhu. Slabinou dle mého soudu je i George Clooney. Ačkoli jeho výkonu lze těžko něco vytknout, strhává na sebe, na rozdíl od Sandry Bullock (která má nejcivilnější roli v jaké jsem ji kdy viděl), příliš pozornosti. Přestože jde v mých očích o veledílo dávám mu "jen" 4*, velmi silné 4*