Chladnokrevně (2003)

Vynikající příběh vytahuje tento film z šedého průměru a to dost znatelně

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Kocovina z prvního dílu mizí jen velmi pomalu, hrozného Lloyda nahradil ne o moc lepší Christiansen a od Jar Jara je konečně pokoj, takže to celé může pomalu nabírat na obrátkách a směřovat k největší bitvě celé ságy, která má opravdu silný náboj. Ten bohužel naprosto postrádá vztah mezi Padmé a Anakinem, který vznikne úplně z ničeho a bez jakékoli jiskry, bez jakéhokoli náznaku uvěřitelnosti. Je to tak akorát na ty 3*, ta čtvrtá je za impozantní poslední scénu, která vytváří obrovská očekávání (jenž budou naplněna)

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

Podobně jako Epizoda II i Epizoda III je směsicí více či méně povedených scének, je jich i pár, co jsou úplně o ničem ale je tam např. i naprosto geniální scéna jak Vader ztrácí kontrolu nad svým oblekem, takže je to opět plichta, 3*

Pan Smith přichází (1939)

Složitý film na posouzení. Na jedné straně stojí šablonovitost, předvídatelnost, šílený vývoj hlavní postavy (od takřka retardovaného zálesáka po moudrého muže a skvělého řečníka), přepálené vlastenectví a víra v dobré mravy, pravdu a vůbec, které do nás krmí Capra až skoro propagandisticky. Je to ideologický film, o tom žádná, to co obecně považuju za zlo. Ale pak jsou tu mocné klady filmu: je tu ta druhá polovina, kde dominuje výkon Jamese Stewarta, kde mu scénář přihrává do jeho úst výborné (místy i vtipné) repliky, je to sice poskvrněná, ale poctivá filmařina a v neposlední řadě je tu ta nadčasovost, která podněcuje k zamyšlení, jak jsme na tom teď a tady. Suma sumárum je spousta pádných důvodů proč film odsoudit, ale také spousta proč ho vyzdvyhnout, 3*

Dobré ráno, Vietname (1987)

"Pane viceprezidente, předveďte nám mluvícího koně..", Good Morning, Vietnam je plný vtipných momentů s úchvatným Robinem Williamsem, a nejen s ním, téměř o všech hercích se dá říct, že se doslova vydováděli, bohužel celé je to zabalené do, pro Levinsona, typického hávu, který je náročný na udržení pozornosti, Levinson měl vždycky čuch na látku a na herce, ale bohužel jeho projev nikdy nebyl poutavý a to bohužel sráží i tento film, horší 4*

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Byť jsem film viděl poprvé až téměř ve dvaceti, naprosto mě okouzlil, žádná jiná disneyovka není tak přecpaná vtipnými a originálními nápady (veverky zametají prach ocasy, drhnutí prádla na břiše želvy, škytání bublin po polknutí mýdla, "varhanista" na dmýchadlech, chrápající moucha atd. atd. atd.), hned se cítím pozitivněji naladěn

Sociální síť (2010)

Mám z toho stejný dojem jako ze Zodiaca, Social Network je po řemeslné stránce naprosto bravurní, podle mě je Fincher po Kubrickovi nejschopnějším režisérem perfekcionistou, ale chybí mu ta jiskra, tak pátá *, ta strhující pointa, jako tomu bylo v Se7en nebo ta živelnost jako tomu bylo ve Fight Clubu, Social Network přináší "jen" to co se od něj čeká, nesmírně zajímavou sondu do počátků FaceBooku, ale film je ve finále "jen" zajímavý, potažmo originální a bravurně natočený, velmi silné 4*

Město (2010)

Town rozhodně není tak oslnivý počin jako Affleckova prvotina, ale i tak to je ultrakvalitní filmařina, s výbornými hereckými výkony téměř všech (vyjma Afflecka, ten předvádí to co vždycky), místy předvídatelná a bezpřesahová, jak by málokdo čekal po Gone Baby Gone, ale pořád ultrakvalitní filmařina

Kapsy plné dynamitu (1971)

Tak jako mám Leoneho styl rád, tato politická agitka mi od něj nesedla. Je sice místy protkaná geniální filmařinou, skvělou hudbou a velmi dobře vypointovanými scénami, ale jinak je to 2 a půl hodiny úmorného trmácení, které víceméně nikam nevede. Chybí tomu gradace, která dělala jeho předchozí filmy výjimečnými, jako scénárista bohužel přešel z dokonale fungujících schématických zápletek ke složité, chotické a tu on neukočíruje.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Ceru nám už nějakou dobu cpou producenti horem spodem, ale on se pro své role prostě nehodí, jako Scott Pilgrim měl být tahounem filmu, ale místo toho se na něj skoro nedá koukat. Film je to sice vizualně nabušený, ale jinak nuda, nuda a zase nuda, na Ramonu se dobře kouká, Brandon Rough je dobře pošuckej, Jason Schwartzman správně "démonickej", ale to jsou jen dílčí pozitiva, jediné co film opravdu drží nad vodou je neotřelé tvůrčí pojetí a několik opravdu povedených fórů a to je málo, slabé 3*