Kawasakiho růže (2009)

Škoda promarněné příležitosti, mohl to být nejlepší porevoluční film vůbec, takhle je z toho "jen" nabitý herecký koncert v silném dramatu o vypořádávání s minulostí a svědomím. Hřebejkovi polodokumentární styl nesvědčí. Jeho vize byla zajímavá, ale bohužel se mu příběh rozmělnil mezi prsty. Stala se z něj směsice silných scén, ať už zpovědí nebo konfrontací jednotlivých postav. Kawasakiho růži chybí celistvost formy, kterou měl třeba Frost/Nixon

Ulovit miliardáře (2009)

Nemůžu hodnotit, poněvadž jsem viděl jen asi 20 minut. I tak to stačilo. Tomuto filmu totiž chybí úplně všechno, je tak chabý, že je naprosto nekoukatelný

Training Day (2001)

Dva špičkoví herci v nadějném filmu, ze kterého udělal režisér Antoine Fuqua průměrnou krimi. Ostatně v tom on vždy exceloval.

Odpor (2008)

Pokus o uhlazenou (= zwickovskou) působivost nevyšel, Zwick vláčí diváka nudnými rádoby drsnými scénami, místo toho, aby se k tématu postavil zpříma, dynamicky, osudově, ne sentimentálně, kýčovitě a se zdlouhavou stopáží, naštěstí je tu Craig, díky kterému se dá u filmu vydržet

Alenka v říši divů (2010)

Na pohled skvělý film, perfektní audiovizuální stránka, skvělý herci a opravdu hezká hlavní hrdinka. Toť vše, okouzlení z formy opadne za pár minut a to, co zbyde, na tom není nic zajímavého. Forma předčila obsah mnohonásobně

Lítám v tom (2009)

Už ani nevím, kdy jsem naposled viděl romantický film, kterej vypadal na první pohled tuctově předvídatelně, ale nakonec skončil úplně jinak. Námět výborný, herci výborní, jenomže je to sled dobrých scén doplněných nějakou tou omáčkou, jinými slovy výsledek působí velice tuctově, vyšumí z hlavy a zbyde po něm jen pár fragmentů, jako např. poučení o tom jak se prochází přes kontroly na letišti.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Nastaly "temné časy", Skrytá hrozba je suvereně nejslabším dílem ságy. Je spousta věcí co jí vytknou: logické nedomyšlenosti: proč je probůh Anakin takovej malej všeumělnej špunt, proč nemoh být aspoň o těch 5 let starší, špatný casting: kde probůh vyhrabali toho Lloyda, Keira Knightley je tam taky tak nějak navíc, otravní gungani (o Jar Jarovi ani nemluvě), infantilné scény: prdící příšera před startem závodu. Prostě se z toho všeho stala šaškárna, kterou z bahen aspoň částečně zvedá ústřední duo. Pomyšlení, že film je součastí geniálního celku a půl minutová řež mezi Maulem a Obi-Wanem v závěru je asi tak to jediné, co mě vede, navzdory mému rozhořčení, k tak vysokému hodnocení