Bhútán - Snowman Trek (2009) (seriál)

Úchvatná příroda, úchvatná země, jen ten komentář není úplně vždycky záživný

Blade Runner (1982)

"..že v tom tu genialitu nevidíte? Tak to zkuste zase za pár let, třeba to vyjde."

Bláznovství (2008)

Nic převratnýho, pokud ovšem nechcete vidět jak bude vypadat Bono Vox za 40 let

Bohemian Rhapsody (2018)

FInále je fenomenální a já naprosto chápu, proč je 5* tak časté hodnocení. Bohemian Rhapsody má silný příběh, je v rychlém tempu odvyprávěná i přesně zahraná a to, jakým způsobem vygraduje, je prostě nezapomenutelné. Jenže při bližším pohledu se ukáže, že je film dosti krotký a povrchní, a momentů, kdy jde trochu více pod povrch je jak šafránu. Ve skutečnosti jde především o sled dobře seskládaných hudebních čísel a příběh tu plní spíš roli pojiva. A to je nesmírna škoda, protože mohlo jít o filmovou událost, na kterou se nebude vzpomínat "jen" jako na věrně natočenou bigrafii, ale i jako na film procítěný, kde budete za postavy chtít dýchat.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Braindead mě naprosto deklasoval. Chvíli jsem přemýšlel jestli dám 5* nebo odpad ale Jackson se svou neuvěřitelnou vynalezavosti a "hravostí" mě nakonec přecjen přesvědčil že si zaslouži 5*. V tomto ohledu pro mě byl zlomový moment kdy Lionel vytahl sekačku. Už tu byla likvidace zombíku samopalama, pistolema, ryčama, tyčema, autama ale sekačka, hrabě a vidle to tu ještě nebylo, smekám poklonu

Cabiriiny noci (1957)

Typickej Fellini, odnikud nikam a mezitím o ničem, když se podívám nad komentáře uživatelů na obsah, je zřetelné, že v něm vůbec nic nechybí, nic víc se totiž o filmu nedá říct, herecký koncert Felliniho manželky a víra v to, že celý příběh k něčemu směřuje (ono to fakt hlavu a patu má), to jsou jediné důvody proč se dá film sledovat až do konce, slabé 3*

Californication (2007) (seriál)

Nový, svěží a proklatě vtípný, plný černočerného humoru a emotivních pasáží. Duchovny se vyborně našel a sžil s rolí starého mládence Hanka a vyloženě v ní exceluje. V tom mu zdatně sekunduje vyborný scénář, který mu vkládá do úst odzbrojující hlášky. Druhá serie je trošku ustup ze slavy, ale pořád je úroveň poměrně vysoká

Caligula (1979)

To byla síla, dívím se, že jsem vydržel se dívat na tak zlouhavý, jednotvárný, naturalistický film, který se nebojí zobrazit kdykoli cokoli a bez cenzury. Příběh toho jak se z blba stal magor a z magora zrůda se vleče jak sopel a samotný přiběh by se dal vypravět během půlhodiny bez průtahu a zdlouhavých softpornovych (a někdy už ani to ne) pasáží. Musí se přiznat, že Caligula je v podaní McDowela opravdu přesvědčívý pošuk, ale to je tak suma sumarum všechno.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Prvnímu kapitánovi jsem dal 4*, protože to bylo fajnové béčkové retro, které mělo dostatek nadhledu. Druhý kapitán už je o něčem jiném. V jeho případě nelze přimhuřovat oči nad příběhem ani přehnanou akcí. Druhý kapitán se už regulérně tváří jako vážně míněný film, který má ambice být politickým thrillerem, s nějakým tím přesahem, plným intrik a zvratů. Vzhledem k tomu, že film nesnese měřítko nadprůměrné zábavy prakticky ve všech disciplínách s výjimkou řemeslného zpracování akčních scén, nemůžu mu dát více než 3*. A i ty jsou s odřenýma ušima.

Captain America: Občanská válka (2016)

Dobrá akce, dobrá práce s motivací hlavních hrdinů, dobrá práce s lokacemi, vynalézavé bitky. Civil War je v zásadě povedený film. Potíž je v tom, že působí dojmem, jako by byl natočený podle nějakého mustru. Jeremy Clarkson by možná řekl, že je jako německé auto, sice kvalitní, ale bez duše. Můj největší problém tak je ten, že jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil. Ale nejen to, byli mi vyloženě ukradení. Ikdyž příběh ke konci pěkně gradoval, ani na chvíli mě nevzal za srdce. Stejně tak jsem ani na chvíli neměl pocit, že kterýkoli z protagonistů zahrál nadstandart. Civil War proto po pár dnech vyšumí a za pár let si budu možná u nějaké diskuze klást otázku, jestli jsem ho vůbec viděl.