Thor: Láska jako hrom (2022)

Uf...ťažko sa to píše, lebo u Marvelu nie som zvyknutý na odpad, ale raz to asi muselo prísť. Námet nudný, oničom, scény rozhádzané zas po celom vesmíre ale čo je najhoršie...ten "humor"!! Kým Ragnarok bol svojím spôsobom originál a niečo nové, v love and thunder je humor trápny, detský, na urovni 5 ročných. Z Thora spravili obyčajného sraba a šaška a rola Mighty Thor pripadala až hlúpo. Čo je horšie, potitulkové scény tiež vyzerali zle a neveštili nič sľubného. Mám Waititiho rád, ale dúfam  že ho už k marvelovkám nepustia.

Zelený rytíř (2021)

Neuveriteľne som sa nudil....je to tu. Súhlasím s komentármi, že Green Knight štýlovo pripomína Hereditary....pri ktorom som sa tiež nudil. Nechápem tie pozitívne hodnotenia, asi nemám správne umelecké vlohy alebo som podstatu filmu nepochopil, ale pre mňa to bola brutálna strata času. Stále som čakal, že sa niečo stane...ale nič sa nestalo. Ľahká absurdnost diela mi vadila. Za mňa 1*.

Zhoubné zlo (2021)

Skutočne zaujímavý horor. Dalo by sa mu veľa vecí vytknúť a prítomné sú občas školské chyby, že začínate pochybovať, či to Wan naozaj režíroval...na druhej strane, námet je skutočne originálny a až keď dopozeráte film do konca, je vám jasné, že ho Wan skutočne režíroval...jeho kvality a umenie sú tu cítiť. Na záver sa mi páči, že sa konečne odrazil od sveta čistej duchariny naspäť do "reality" a konečne natočil horor bez prvkov nadprirodzena. Také osvieženie...nebudem spoilerovať, treba si film pozrieť:)

Godzilla vs. Kong (2021)

Mňa to dosť sklamalo...Godzilla & Kong univerzum je každým filmom trápnejšie, stupídnejšie a predvídateľnejšie. Zas a znova tu teenageri zachránili svet, hlavní záporáci sú naivní a hlúpi ako vždy, zákony fyziky, logiky, reality, biológie a iných odborov tu nielenže chýbajú, dokonca sú úplne obrátené, herecké výkony tak slabé, akoby mali slovenské platy, atmosféra filmu žiadna....a že to má slušné efekty? No strčte si ich keď nemám žiaden pôžitok z toho filmu! P.S: 1* za fight scény.

Zvrácenost strachu (2020)

Film začína nenápadne, s výbornou lesnou atmosférou. Prvá tretina aj celkom dáva nádej na nejaké napätie, ale vzápäti tam to aj skončí - nuda. Film je predvídavý, v podstate sa tam nič nedeje, gradácia deja minimálna, šokových momentov 0. Úprimne nechápem tie 4* hodnotenia...ak chcete survival film v lese, "The Silencing" je lepšia varianta.

Wonder Woman 1984 (2020)

Nemôžem si pomôcť, nudil som sa polku filmu. Áno, Gal je nádherná žena, i keď hereckého talentu moc nemá. Ale dobre, to sa od nej v DC filme ani nečaká. Čo sa filmu a deja týka, sklamanie. Hlavný záporák "len" človek. Prvá polka filmu mi skôr pripadala ako romantický rodinný film, v druhej už bolo trocha akcia, aj tá mizerne natočená...trošku ma mrzí ten listok do kina.

Nenávist (2020)

Veľmi slabý, lacný, nudný - až amatérsky horor. Atmosféra je nezáživná, lakačky založené na veľmi jednoduchom princípe masiek a hry so svetlom. Ako remake fantastickej duchariny je to nula bodov, film určite nestojí za návštevu kina. Tú 1* dávam za snahu vytvoriť nejaký príbeh spájajúci obete vo filme.

Šílená dovolená (2019)

Ďalšia francúzska komédia, tektokrát ale bez väčšej odozvy. Scenár je deravý, akoby písaný narýchlo, film plynie chaoticky, humoru je tam málo, herecké výkony slabé, k postavám si vôbec nevytvoríte puto a nejako sa mi Christian Clavier do tejto komédie proste vôbec nehodil. Film ako jednohubka na pozretie s frajerkou môže byť, do kina ale naň nechoďte. Čakal som i krásne zábery z Ibizy, bolo ich tam len málinko.

Spolujízda (2019)

Tak to už hej! :) Po dlhom čase komédia, ako sa patrí. Priznám sa, do kina som nešiel s veľkými očakávaniami, predsa len dvojica Bautista / Nanjiani...no ruku na srdce, nič by ste si od takého filmu nesľubovali...a predsa. Je to komédia s pomerne svižným tempom, jednoduchým dejom, ktorý ale neuráža, práve naopak, dobre sa na to pozerá. Nečakajte inteligentný humor, skôr to je taká typická „Sandlerovka“, ale humor tu funguje a hlavná dvojica sa medzi sebou super dopĺňa. Konečne som sa po dlhom čase v kine dobre zarehotal.

Grandhotel Budapešť (2014)

Film, ktorý sa určite oplatí vidieť i viackrát. Jemné, nenásilné, noblesne elegantné s úsmevným humorom a brilantný Ralph Fiennes, ktorý v roli pána Gustáva nepozná hornú vekovú hranicu na sex s babičkami :) Film trocha svojim štýlom pripomína staré čiernobiele filmy, dej filmu občas doplňuje rozprávač, ktorý je tiež jednou z hlavných postáv. Páči sa mi, že dej filmu je v podstate retrospektívne rozprávanie, z ktorého dýcha tématickosť.