• Krátkometrážní

Agent bez minulosti (2002)

Takto má vypadat akční film! Ztráta paměti je odvěké klišé, ale v tomto filmu je dotaženo k dokonalosti. Není zde jediné zbytečné scény, jediného filmového políčka, kterého by byla škoda. Neklidná kamera, která stupňuje napětí mi přirostla k srdci. Obvzláště v automobilové honičce. A po zvukové stránce mě nadchla scéna z bytu - souboj dvou agentů, který se jen tak nevidí. Dal bych i 5 hvězdiček, ale nedám - co bych pak dal dalším dílům?

Agent v sukni 2 (2006)

Otevřeně říkám, že je to blbost. Děj je o ničem, spousta blbostí, nelogičností, nerealističností apod. Když ale todle všechno člověk nevnímá, tak se směje. Směje se každému gagy v tomto filmu. A těch je tam hodně. Ano, smál jsem skoro pokaždé. Je to taková pěkna "čistička hlavy"

Ajťáci (2006) (seriál)

Čistý britský humor. Nebylo jediné epizody (no dobře, 4x1 je byla katastrofa - kkromě záverečného vtípku), která by mě nebavila. Jsme rád, že se tvůrci v pozdějších sériích nebalí opustit sutéren RI. Díky tomu seriál stále získá materiál pro nové a nové příběhy.

Alenka v říši divů (2010)

Od Alenky jsme nic neočekával, takže mě film nezklamal. Na můj vkus moc jednoduchý děj s diesneyovskými prvky a až "moc Burtona". Burton do toho vložil moc sebe a to filmu uškodilo - ztratil "kouzlo". Rozhodně to není špatný film, ale už mu asi nikdy znovu neobětuju svých 108 minut

Almanya - vítejte v Německu (2011)

Když jsem měl tento film vidět, upřímně jsem se bál. Německo? Komedie? Bál jsem se však zbytečně. Filmy byl svižný, občas i dokonce vtipný. Téma ani postavy mi k srdci zrovna nepřirostly, ale i přesto to byl velice obstojný zážitek.

Amélie z Montmartru (2001)

Na Amélii jsem se strašně dlouho chystal... Vždycky když jsem si řekl, že se na ni podívám, tak jsem uviděl plakát, lekl se jejího výrazu a zase film schoval. Nebylo proč ce bát. Amélie si mě již od začátku získala. Obyčejně ve filmech doslova nesnáším vypravěče - přijde mi to jako berlička pro tvůrce - ale zde se perfektně hodil. Doplňoval tu zvláštní atmosféru filmu.

American Beauty: Look Closer... (2000)

Čekal jsem něco jiného; pohled do zákulisí, něco o původu filmu a podobně. Dostalo se mi spousty rozhovorů a záběrů z Oscara, které neustále opakovaly jednu věc. Ve výsledku to však díky použité hudbě a atmosféře "velkého" filmu, která se mi okamžitě vybavila to nepůsobí zase tak špatně.

Americká krása (1999)

Už od začátku jsem z tohoto filmu měl pocit "toto jsme už někde viděl" - každá scéna či melodie mi nějakým způsobem přišla povědomá, jakobych ji už viděl v jiném filmu. Avšak styl vyprávění, respktive celá atmosféra filmu mi povědomá nebyla a ta z tohoto filmu dělá něco víc, něco nad čím jsem měl chuť přemýšlet.

Americký chopper (2003) (pořad)

Tento dokument(?) je o ničem. Nic mě na něm nezaujalo. Pořád to samé (a stupidní) dokola. Neukázal mi nic, co bych v životě ještě neviděl. Balancuje na hraně mezi zaměřením na vztahy a na techniku - oboje tam je, ale ani jedno tam není pořádně. Kdyby to bylo jenom o jednom, tak by to možná šlo...

Angličtina - Extra (2003) (seriál)

Lehce stupidní, na druhou stranu Britové tací často jsou, má to být výukový pořad a tuto funkci myslím splňuje. Být někým, kdo se chce z "filmů" naučit anglicky, tak bych Extr@ sledoval pravidelně.