• Krátkometrážní

Žlutý (2006)

Už od prvního okamžiku cítíte, že tento kraťas režíroval Neill Blomkamp. Z každého snímku cítíte jeho typický styl. Jenže je to pořád to samé dokola, chybí mi tu něco víc (ano, třeba celovečerní film)

Logorama (2009)

Dokonce i Slurm z Futuramy! Tendle animák nemá chybu - začal bych od téměř geniálního nápadu, pokračoval přes vynikající zpracování a to celé je završeno "béčkovým", ale v tomto kontextu perfektně zapadajícím, dějem. Nádhera.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pulp Fiction je opravdu poctivě natočený film, který má něco do sebe. Jsou momenty, kdy mi srdce plesalo radostí a já se unášel na vlně tohoto filmu. Jenže pak přišly děsně nudné, otravné scény, kdy mě film doslova nudou ubíjel k smrti. Kdyby měl film 90 minutovou stopáž, nikoliv dvou a půl hodinovou, tak bych byl naprosto spokojen. Film by měl spád a ani na chvíli by nenudil - škoda, že se tak nestalo.

Co je to panna? (2008)

Takový milý kraťas, který mi připomněl, že se netěším až se na něco podobného zeptá i můj případný potomek.

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Občas velice stupidní, občas velice zábavná show. Tak proč ne?

Sociální síť (2010)

Nemám moc rád filmy z IT branže, jelikož se zde hodně pohybuji, a pak mi v takových filmech trhají oči, srdce či mozek scény, které jsou hodně sci-fi nebo ze všeho dělají "cool činnosti". The Social Network se tomu téměř vyhl - sice pár takových scén by se tu našlo (např. přidání kolonky o vztahu - otázka 5 sekund to rozhodně není). Originální zápletka? Kdeže. Říká se jak všechny IT firmy mají jedinečný příběj založení, jenže... Vždycky začne parta nadšenců v garáži jen tak. Pak se pohádají kvůli výdělečnosti. A hádají se do doby, než má firma nějakou hodnotu. Poté se začnou žalovat. Ale z celého filmu je vidět, že David Fincher toto všechno ví, a proto se nesoustředí na děj, ale na formu. Nevím čím to bylo, že si mě film tak přikoval - jestli hudbou, dialogy, střihem, celkovou atmosférou nebo něčím jiným. Na konci filmu jsem se jenom díval na závěrečné titulky a v hlavě se mi míjelo neskutečné množství myšlenek - tak jak to u správného dobrého filmu má být.

Monty Python - málem pravda (2009) (seriál)

Obsahově téměř vyčerpávající, ale tomuto dokumentu chybí "něco", co by mě donutilo se podívat i na poslední 2 epizody..

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Jó, tak novina, že se tento seriál bude vysílat ve velice masivní měřítku, se donesla i ke mě, k osobě která se na televizi prakticky nedívá, téměř ji ignoruje, sleduje v né semtam pár dobrých produktů českých televizí (Den D, Ano šéfe!). Ale neodal jsem - pustil jsme si to. Čekal jsem, že se budu moci smát jako např. při čtení Bravo Girl či Joy. Jenže ono se nic nestalo. Vlastně stalo - po pár minutách jsem odešel a.. A já vlastně nevím co. Přemýšlím, jestli vlastně bylo mé rozhodnutí, že ke každému filmu či seriálu, kte kterému mám na CSFD i hodnocení napíšu komentář, správné. Jestli mi stojí těch 5 minut času za napsání komentáře k tomuto seriálu...

Na nože! (2010) (pořad)

Už to prostě není ono. Chjo...

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Něco takového tu chybělo. Celé to stojí na Zdeňkovi Pohlreichovi, který je sice sprostý jako dlaždic, ale ruku na srdce - komu to vadí? Pohlreich totiž ví co dělá - škoda, že celý pořad se přece jenom neubráníl podpisu TV Prima, tedy jsou ukázány jenom ty "nejvypjatější, nejlegračnější a divácky nejpopulárnější" záběry často vytržené z kontextu a člověk nedostane komplexní přehled, či obraz situace.