Starci na chmelu (1964)

Klasika českých klasik:), klasičtější je už snad jen Limonádový Joe a naše hymna:). Dle mého pěkný příběh, herci jsou v normě, ale více než o herectví jde o hudbu, ne? A kdepak budeme hledat hity typu Milenci v texaskách?:) Tady!

Bílá nemoc (1937)

Čapek je pro mne Osobnost. Miluji jeho knihy, jsem pyšná na to, že vytvořil ta díla, jaká vytvořil. Obdivuji jeho demokratické myšlení a postoj. A odjakživa jsem obdivovala jeho odpor vůči despotům, tyranům a diktátorům. Bílou nemoc jsem viděla ještě na základce, ale již tehdy jsem pochopila, co za velikána to bylo. Dokázal se, ač slovy, postavit režimu, se kterým nesouhlasil, a který byl zlo samo.

Eva tropí hlouposti (1939)

Miluji filmy pro pamětníky, když vidím krásu a eleganci prvrepublikových hereček, jen tiše závidím (no, někdy to ani tiše neni). Eva tropí hlouposti je film, který samozřejmě baví, ale s grácií a elegancí.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Tohle je skvělý příklad toho, že v nejlepším se má přestat. Jednička je dobrá, jednička je suprová, jednička je (dalo by se říct) klasika, ale tady? Nelíbí se mi ústřední dvojice, lepší byl chlap a žena, než-li mužatka a žena, víc se mi líbila Bullock jako nečesaná, zarostlá, ukecaná a protivná, než-li navoněná, nafoukaná a snažící se dostat se "zpátky". Víckrát ho vidět nemusím.

Taková jsem byla (2007) (TV film)

Film, který slibně začínal, prostředí alá 30.-40. léta by mě v příběhu naprosto vyhovovalo. Hlavně, v tomto případě se zápletka slibně rozvíjela, ale skok asi o dalších 20 let mi neseděl, to, co vypadalo jako slibná hrůza mi najednou vyprchalo tak rychle, jak se to objevilo a najednou jsem zbytek filmu jen trpěla, co za větší hloupost se z toho ještě vyvine.. Velké zklamání, ani Maggie Smith to neutáhla.

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Pohádky od Trošky nemám ráda, jsou strašně ukřičené a v konečné fázi se to může líbit jenom dětem, jenomže kde jsou ty časy, kdy já byla.. Btw. jednička ještě jakš takš šla..

Morganovi (2009)

Při traileru to vypadalo jako docela dobrý námět. Jenomže ve filmu už to bylo trochu jinak. Nelíbila se mi např. vůbec dvojice Grant - Parker. Neseděli mi k sobě a možná od toho se odvíjel celý můj dojem.

Bazén (2001)

Viděno opravdu hodně dávno, ale vím, že jsem se párkrát trochu lekla. Za to 1*.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Jsem ráda, že mi takovéhle věci přijdou velice nevkusné. Nebo ani ne nevkusné (marně hledám slovo).. Nedospělé? Nechutné? Ubohé? Neinteligentní? Smutné? Posměšné?... Těžko říct, to už je každého volba:).

Oggy a škodíci (1998) (seriál) odpad!

Jsem asi jedna z mála, ale tuhle věc vážně nemůžu vystát. A to, že píšu vážně, tak taky vážně myslím! Dětem se to možná líbí..