Cesta do pravěku (1955)

9/10 Některé filmy nestárnou, některé stářím nabírají na kvalitě. Bohužel Cesta do pravěku do této kategorie nespadá. Čas se na ní znatelně podepsal. Další problém je v tom, že to je zaměřené na jistou věkovou kategorii. Na začátku devadesátých let v době mého mládí, jsem nepropásl jedinou příležitost Cestu do pravěku vidět. Z nostalgie bych dal 4*, ale protože Zeman je rodák ze sousední vesnice, tak to je za plný počet.

Gilda (1946)

7/10 Dneska jsem se konečně "dozvěděl" kdo to byla ta Rita Hayworth. Budu upřímný. Nebýt Shawshanku, tak jsem tento film nikdy neviděl.

Ajťáci (2006) (seriál)

10/10 Možná se rodí další kult.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

K filmu jsem si sedl značně unavený. Právě to mělo za následek, že poměrně dlouhý film s pomalým dějem se pro mě stal nudným. Takové chyby se už nemůžu dopustit a vy taky ne.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

7/10 Už hodně vody uplynulo, co jsem viděl jedničku. Plná drsného humoru, si může s dvojkou podat ruce. Je to typ filmů, které můžu vidět vícekrát a nezevšední. I když dialogy někdy pokulhávají, vše napravuje skvělá hudba. P.S. Nejlepší je stejně Chasing Amy!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

6/10 Ač neznaje knižní předlohu, chtěl jsem se konečně podívat kdo to vlastně ten Harry Potter je. Asi to byly mé předsudky, které vrhaly na HP matné světlo. Musím přiznat, že je to celkem solidní podívaná, ale znovu to už vidět nechci.

Karel Kryl - Filmový portrét (1991)

8/10 Pro ty, kteří mají Kryla rádi, tak to je určitě povinnost. Pro ostatní to je součást všeobecného vzdělání.

Rowan Atkinson živě (1992) (TV film)

8/10 Některé scénky výborné, ostatní dobré. Scénka v ředitelně je má nejmilejší. Ještě teď se za břicho popadám, když si ji vybavím.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

8/10 Je to tak trochu pradox. Mně to přišlo jako nejlepší díl. Asi za to může míchání žánrů. Ale asi se nikdy nezbavím pocitu, že celá trilogie má jakési výchovné poslání. Vidět to před 10 lety, jistě by mě to vzalo víc než teď. Bohužel, že svět dobra a zla není takhle jasně rozčleněn. Je to pohádka, ale moc příjemná pohádka.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

7/10 Po první části, ne že by se mi nelíbila, jsem se do dalších už nechtěl pouštět. Ale kdosi mi nedávno řekl, že vidět Star Wars je povinnost. A hle, Impérium vrací úder ve mě zanechalo mnohem silnější dojem než předchůdce. Možné vysvětlení je takové, že v jedničce jsem si na svět Star Wars zvykal, teď jsem si zvyknul. Tak uvidím co přijde příště....