Strach a hnus v Las Vegas (1998)

8/10 Nikterak se nedivím rozporuplným hodnocením tohoto filmu. Těžko říct, kde je pravda. Já se přikláním k pozitivním komentářům. Je to peklo, ale nic víc v tom nehledejte.

Bokovka (2004)

7/10 Pro milovníky vína povinnost, pro ostatní příjemná záležitost.

Království - Série 2 (1997) (série)

10/10 Dle mého skromného názoru ještě o kus lepší než jednička. Hodně mě potěšilo, že se začaly objevovat vtipné scény, při kterých si alespoň člověk na chvíli vydechne.

Království (1994) (seriál)

9/10 Nevědět o tomto seriálu nic, stejně by si postupem času s ním určitě spojil jméno Larse von Tiera. Riget je údajně snímán přes sépiově zabarvené filtry ruční kamerou, což navozuje zvláštní hypnotickou atmosféru. Ve snové hladině spatřuji "inspiraci" Městečkem Twin Peaks. Tak samozřejmě srovnávat paní Drusse s agentem Cooperem se nedá, ale obě postaviy jsem si zamiloval stejně. Kdo je režisérovým fanouškem, tak určitě by tento seriál neměl opomenout.

Requiem za sen (2000)

10/10 Strašně moc děsivý a pesimistický film, kde Aronofský ukázal svůj talent naplno. Nejsilnější a nejrealističtější snímek, který se zaobírá závislostí.

Potomci lidí (2006)

6/10 Prostě a jednoduše zklamání. Film na jedno podívání.

Silnice (1954)

10/10 Přesně nevím, co chtěl Fellini symbolizovat hlavními postavami. Určitě jakési dva protipóly. Myslel jsem si, že se jedná o dobra a zlo, ale teď jsi jsem skoro jistý, že to tak není. Jedno vím ale jistě. Fellinimu začínám přicházet na chuť.

Sladký život (1960)

10/10 Kdo si ke Sladkému životu sedne patřičně odpočatý a obrní se značnou trpělivostí, nemůže odejít zklamaný! Vidím v tom boj člověka se sebou samým. Člověka, který měl kdysi ambice, ale teď všechno ztrácí. Už to je značně nadčasové. Není to film na jedno podívání. Je z něho cítit strach z budoucnosti, znepokojení nad lidskou společností. Možná právě proto byl ve své době považován za skandální a dodnes zůstává jaksi nedoceněn.

Podraz (1973)

8/10 Opravdu mimořádná záležitost. Podraz si udržuje výborné tempo a disponuje dokonalým scénářem. Proč tedy nedám 5*? Asi kvůli žánrové odlehčenosti.

Návrat do Cold Mountain (2003)

8/10 Začátek byl hodně hraniční, ale nakonec jsem dost spokojený. Asi jsem romantik. Záběry jistých scenérií byly velice propracované, jiné strašně uklidňující.