Old Boy (2003)

8/10 Smějte se a svět se bude smát s vámi. Plačte, a budete plakat sám. No comment.................

My děti ze stanice Zoo (1981)

9/10 Velice kvalitní film zabývající se drogovou tématikou. A takových filmu je opravdu poskrovnu. Realistický příběh a velké varování. Dokonale zachycena celá spirála drogové závislosti bez nějakého moralizujícího podtextu. Zachycení nulového smyslu života, absence jakýchkoliv zájmů, ale i stopa naděje. Nabízí se srovnání s Rekviem za sen, ale to snad ani objektivně nelze. Jedním dechem musím, ale podotknout, že jsem knižní předlohu nečetl, což je trestuhodné... 21.5.2007 dal jsem to potřetí a musím zvednou hodnocení na 5* za dokonalé prokleslení charakterů.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

8/10 Když slyším slovo nostalgie, vybaví se mi Poklad na Stříbrném jezeře. Co k tomu dodat? 4**** s tím že, to už nechci hodně dlouho vidět znova.

Český sen (2004)

7/10 Neexistující hypermarket. Víc než tři tisíce napálených lidí. Tak to tu ještě nebylo. Nejlepší nápad posledních let. Snad to není ani film, ale sondáž do nitra českého národa. Co se na něm dá vytknout? Snad jen to, že je založen na podvodu a klamu. Ale abychom se dostali k jádru věci, tak musíme být trochu tvrdí. Nezbývá než to vzít s humorem a nadhledem, protože právě takové je nakupování u nás.

Banáni (1971)

8/10 Výborná komedie Woodyho Allena. Rané dílo, která předznamenalo jeho pozdější tvorbu. Satirické dílo s prvky velice inteligentního humoru. Přičemž se vysmívá vzbouřeneckým hnutím, banánovým republikám, kde jsou státní puče na denním pořádku a vůbec politice obecně. Asi tento humor nesedne každému, ale já jsem se náramně bavil. A mimochodem Woody Allen jako Fielding Mellish je opravdu výbornej.

Život Davida Galea (2003)

8/10 Poctivě odvedená filmařská práce a ten, kdo má rád Kevina Spaceyho, tak si jistě přijde na své. Film o tom, jak je vnímán veřejností trest smrti. Moc se mi ovšem nezamlouvá závěrečná pointa, která až moc působí jako propaganda proti trestu smrti. Ale to nic nemění na tom, že jde o nadprůměrný film bez slabých míst. Každopádně film k zamyšlení a toho si na něm cením nejvíce.

S čerty nejsou žerty (1984)

9/10 Bylo – nebylo, dávno – nedávno, jedno knížectvía v něm tenhle mlýn. Asi jsem sentimentální.tak ať klidně jsem. Pro mne nejlepší pohádka. Vynikající herecké obsazení a ta hudba. Naprostý skvost!!!

Sametoví vrazi (2005)

4/10 Pro mě naprosté zklamání. O tom, že česká moderní kriminálka se postavila na nohy nemůže být ani řeč. Herecké výkony slabé. Námět je výborný, ale zpracování velice pokulhává. Nějaké pasáže jsou fakt trapné. Musíme ovšem pochválit kameru a hudba je také slušná. Sečteno a podtrženo **.

3-iron (2004)

9/10 Nedávno jsem viděl Jaro, léto, podzim, zima... a jaro a samozřejmě, že jsem čekal od tohoto filmu maximum. Ki-duk nezklamal a troufám si říct, že se překonává. Tak křehký a výstřední vztah dvou lidí, který se pozvolna mění v osudovou lásku, jsem dlouho neviděl. Gejzíry emocí beze slov. Druhá polovina filmu je naprosto dokonalá a po odloučení obou milenců se jejich vztah ještě více prohlubuje. Pravda, přechází spíše do snové roviny a meditace nad člověkem a jeho identitou, ale právě takové filmy hledám.