Faunův labyrint (2006)

Filmy obsahujúce tému vlastných svetov majú pre mňa osobné kúzlo. Faunov labyrint je film do ktorého som vkladala množstvo očakávaní a všetky ich dokonale splnil. Ofélia v podaní Ivany Baquero proste dokonalá. Obsah aj forma sa náramne dobre doplňajú a nepretláčajú,čo býva častý problém pri filmoch kde fantázia prekonáva hranice snenia. Potešil náramne. Kedykoľvek znova, pekných 5* bez problémov

Gladiátor (2000)

Ja si nemôžem pomôcť, ale ani krásna kamera a vizuálny zážitok nezachránia celkový dojem nudy a monotónnosti. Dve malé hviezdy čisto za hudbu a kameru

Poslušně hlásím (1957)

Ja to proste nemôžem... ako niekto nemôže španát ja nemôžem toto...Jedna jediná hviezda, lebo Hrušinského mám inak rada

Lví král (1994)

Myslím, že to bol môj prvý kinový zážitok...vtedy celkom malá pred obrovským plátnom ma tento film uchvátil tak, že filmové umenie už ma nepustilo... Tomu vravím efekt...aj keď na druhú stranu koľko je potreba na ohúrenie ledva 5ročného dievčatka? Napriek tomu celkom nostalgicky a bez hanby 5 hviezd

Jiná láska (1999)

Nemohal som si pomôcť a takmer počas celého filmu som sa usmievala. Pochodová hudba vo mne zaručene vyvolá úsmev ešte dnes. Podľa mňa na nízko rozpočťák krásne. Giovanni Ribisi ma aboslútne odrovnal a spolu z Juliette Lewis vytvorili nádhernú uveriteľnú súhru charakterov. Rozhodne si pozriem znova...už len kôli tým pochodovkám :)

Kluci nepláčou (1999)

Mám pocit, že pred povestným miléniom sa robili akési lepšie filmy. Boys don't cry je rozhodne jeden z najlepších. Je to čosi čo vďaka silnému naturalizmu a plných dúškov reality nieje pre každého. Veľmi dlho som rozmýšlala ako ho charakterizovať. Potom som si uvedomila, že je vlastne film strašne silný a necharakterizovateľný pre niekoho kto ho nevidel. A nehovorím o deji, réžii a scénari (ktorým sa nedá aboslútne nič vytknúť) ale pocitoch. Pocitoch ktoré vo mne zanechali zreteľnú stopu a cítiť ju aj po niekoľkých rokoch. Ak ste zadubený holohlavý mačo pravdepodobne sa budete na konci náramne zabávať, ako moji prísediaci v kine ... ja som nebola schopná o tom filme niekoľko dní hovoriť. 100% - ako jeden z mála

Zeitgeist: The Movie (2007)

Napadá ma jedna jediná otázka, ktorú si asi málokto položil... Ak je celý svet tak krásne ovládaný finančnými mocnosťami, kto potom natočil tento film a začo ?

Princ z Persie: Písky času (2010)

Donnie Darko pobehujúci po strechách v štýle Assasin Creedu si nezaslúži viac ako tri hviezdy. A aj keď musím pochváliť za snahu držať sa prvkov typických pre hru (a nemyslím tým len jablko ktoré Gyllenhaalovi vopchali do ruky kedy mohli) jednoducho som sa nemohla dočkať kedy to skončí a prekvapivo nezachránili ani efekty

Díra (2001)

Jedna biedna hviezda za Thoru Birch. Film do ktorého som vkladala množstvo nádejí a napriek tomu ich dokázal všetky sklamať. Dej aboslútne predvídatelný od 15tej minúty je vám jasné kto, prečo a s kým. Potom nasleduje už len naťahovanie, jedna dve sexuálne scénky nech sa deti v kinách pobavia troška krvi a koniec. Rozhodne by som to nenazývala ani horrorom ani psychologickou drámou. Pri najlepšom by sa to dalo použiť ako príklad zlého teenage horroru, bez aboslútne žiadneho napätia a zápletky.