Rogue

Rogue

Florence Tanner

okres Liberec
geek pokřiveného charakteru

133 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vanishing Point (1971)

  Krásně natočené nic o tom, že šedesátá léta skončila společně s Woodstockem. A v sedmdesátkách už pro rebely není místo. Slepý černošský DJ Super Soul, zlí poldové, hipíci, gayové na svatební cestě, motorky, skvělá hudba. Film, který udělal Dodge Challengera 1970 symbolem svobody.

 • poster

  Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

 • poster

  V pravé poledne (1952)

  Lepší 'western' asi nikdy neuvidím. Zinnemann bezchybně buduje napětí, vykresluje charaktery a sleduje zoufalost a vynucené hrdinství šerifa Kanea (v jehož odevzdanosti osudu vidím prototyp hrdinů novodobých asijských heroických eposů - nejen). Naprosté pochopení motivací jednotlivých postav v kobinaci se skvělými herci vynáší High Noon vysoko nad konkurenci, ačkoliv zápletka je naprosto triviální (jako u každého geniálního snímku). Film graduje úměrně tomu jak se ručička pendlovek blíží k poledni, obyvatele městečka začíná tížit svědomí a houkání přibližujícího vlaku se line prázdnými ulicemi. Atmosfera k nezaplacení - Zinnemann se posouvá do středu mého hledáčku.

 • poster

  Velké naděje (1998)

 • poster

  Podvod (1949)

  Právě jsem viděla nejlepší boxerský film všech dob. Je z roku 49, asi mě trefí. Nicméně co naplat, je to zrežírované natolik skvostně, že nemůžu odtrhnout zrak. Bez jakýchkoliv zamotaností a s triviálním příběhem po boku zasazuje Wise čistý direkt na divácké smysly. Nádherné záběry, stoprocentní napětí a dokonalý Robert Ryan - čas zapomenout na Rockyho i Zuřícího býka.

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

 • poster

  Blade Runner (1982)

  Atmosféra se na člověka nalepí už při prvním Vangelisově tónu a nezmizí ani několik let po shlédnutí. Takhle nějak vypadá opravdová kvalita.

 • poster

  Za všechno může láska (2003)

  Velmi křehká lovestory na pozadí zasněžené červencové budoucnosti roku 2021. Vinterberg se nerozptyloval vysvětlováním svého světa a spoustu věcí jen naťukl. Neustále se vynořují v pozadí příběhu, a je jen na vás, jestli se budete snažit je na základě náznaků napříč filmem pochopit, nebo jen přihlížet jak děj nerušeně plyne k neodvratnému konci. Film díky nim budí dojem opravdového světa a ne jen prázdné skořápky. Duo Danes - Phoenix funguje skvěle, Preisnerova hudba se bezchybně nese dlouhými záběry a dokresluje atmosféru místy mrazivého New Yorku. Nakonec z toho vznikl evidentně pro většinu nestravitelný film s neuchopitelnou atmosférou s příchutí noiru, nad jehož intelektuálním rozborem můžete patrně strávit hodiny a hodiny. Ale proč se tím vlastně zatěžovat - it's all about love

 • poster

  Barry Lyndon (1975)

  Best of Kubrick vydestilované do 184 dokonalých minut.

 • poster

  Lo strano vizio della Signora Wardh (1971)

  Poetika znásilnění. Žlutý klenot se všemi žánrovými proprietami - dokonalá hudba, stalking, nahota, vraždy, kečupovitá krev, břitva, sex, černé rukavice, odkaz na Hitchcocka a dokonalé svícení. Old Shatterhandovské sáčko dosahuje teplotního vrcholu. Nejlepší Martino.