Andrew - člen naší rodiny (1999)

Možná jsem jen neměla den na přeslazené romantické filmy, možná mě jen naštvalo prznění Asimovovy skvělé knihy. Možná mi jen vadil přitroublý výraz Robinna Williamse, nebo jsem prostě jen čekala něco víc. Každopádně mě tenhle film hodně zklamal, a to i přez to, že jsem počítala s tím, že to Columbus zvorá.

Angel-A (2005)

Dlouhé nohy Rie Rasmussen někdy nestačí... černobílé, ukecané a zcela pitomé.

Ani stín podezření (1943)

Kdyby dnes někdo dokázal psát alespoň z poloviny tak dobré dialogy jako před šedesáti lety, svět by byl hezčí, tráva zelenější a lidi šťastnějsí. Koneckonců - Všichni byli tehdy mladí a krásní. Celý svět. God bless Mama, Papa, Captain Midnight, Veronica Lake and the president...

Argo (2012)

Afleck ustál sám sebe v hlavní roli a zázrakem vytvořil napětí v závěru, jehož výsledek byl od začtátu známý (ke konci je to vůbec takové klišé, až je překvapivé, že tisíckrát viděné běhání, telefonování a všechny ty záchrany v posledních vteřinách opravdu fungují).

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Argento nikdy nestál na příběhu, ale ve chvíli, kdy ztratí i svůj vizuál už to prostě fungovat nemůže. Surreálnost zmizela do propadliště dějin, gore působí samoúčelně, Asia je špatná (!), konec je ultradebilní a Simonettiho hudba je snad jediná fungující věc.

Asfaltová džungle (1950)

Scénář podle osvědčené heist šablony, kde divák musí přetrpět třičtvrtě hodinové skládání teamu, aby viděl loupež. Od poloviny se to slušně rozjede a nakonec přijde i Marilyn. Takže vlastně dobré.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Chabatův neskutečně vtipný úlet. Oproti strerilní jedničče hotový zázrak, který nejvíc udivil tím, že vznikl.

Atlas mraků (2012)

Podobnost s Mr. Nobody je do očí bijící, naštěstí ale Atlas netočila taková nula. .. a především si nepsali scénář. K průšvihu ale stačí i to, že Tykwer má krizi a Wachovští nemají koule. Přes kýčovitost, mainstreamovou šablonovitost, nedomrlé prolínání dějových linií a konečné optimistické ladění nemám v průběhu sledování urgentní touhu zemřít a nesralo mě to zdaleka tolik, jak bych čekala. Za práci s různými žánry a masky velké plus. Za boření pyramid nedík.

Attack of the 50 Foot Woman (1958)

Triky jsou fakt špatné, ale na druhou stranu hodně zábavné... jako ostatně celý film. BTW osmý nejlepší filmový plakát vůbec dle Premiere.