Nemají pokoj svévolníci (2011)

Myslela jsem, že tyto překomplikované konspirační scénáře vymřely společně s paranoiou osmdesátkek. Detektivní alkoholismus mi ale už zatraceně chyběl!

Neopouštěj mě (2010)

Brilantně nasnímaná budoucnost z alternativní minulosti, beznadejne melancholicka ale presto ne negativni. Krom dalsiho důležitého anglického útěkového mola (Boy A) nabizi nejintimejsi zazitek letosniho roku.

Neporazitelní (2013)

Hodina a pul rodinneho dramatu, tricet minut prumerneho fightu. Namisto treninkovych sekvenci se breci, flashbacky jsou bolywoodske a vlastne vubec nechapu, kde se mohl nejprimejsi zanrovy vyvoj (looser - trenink - vyhra) tak strasne zkurvit. Bonus hvezda za klec.

Nepřítel (2002)

Adversaire je pádným argumentem na mé plky o neschopných ženách na řežisérské stoličce. Antiemocionální nátěr s Barry Lyndonovským odstupem má přitom příběh, který k plytké hře s divákovými city a sympatiemi přímo vybízí. Svou nesnesitelnou odtažitostí připomíná Henryho (Portrait of a Serial Killer) či Thompsonovu knihu Killer Inside Me. Daniel Auteuil je skvělý a Nicole Garcia drží své ledové království až do poslední minuty - stejně jako hlavní hrdina... Elegantní chůze po okraji útesu s vědomím, že pád je nevyhnutelný. Totální zoufalost v dárkovém balení. Malý zázrak.

Nespoutaný Django (2012)

Méně přestřelený a paradoxně i méně epický Kill Bill (ačkoliv vzhledem k epizodnosti to tak divné není). Čím dál tím víc mám problém s Tarantinovou křečovitou snahou točit tarantinovky (za jejichž jediné konstantní pozitivum považuju hudbu). Bez té přepálenosti by mi bylo líp (navíc by mě možná i zajímaly postavy a neměla bych pocit, že to jsou loutky)... inu. Dílčí kvality jsou stále viditelné - sice už tomu moc nevěřím, ale jestli někdy bude Tarantino schopen natočit žánrovku, budu skákat do stropu.

Neutečeš (2014)

Super nápad, slabší scénář (lehce repetetivní, inteligence postav není nijak oslnivá, trochu mi chybí zkoumání možností followera a časosběrné pokusy) a strašně debilní finále. Co celý film dělají dospělí není důležité, i přes lehké nedomyšlenosti a skřípání to šlape parádně. Soundtrack (Tron) a kamera perfektní - přesně tahle civilní kamera hororu chybí. Super oživení žánru (ač to klidně můžeme nazvat vzpomínkou na Michaela), škoda jen, že scénář není od Whedona.

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta (2015) (seriál)

Pět dílů dokumentu a jeden díl honu na vraha. Krom toho, že Durst je skvělý materiál, Jarecki taky není špatný - paradoxně je tenhle dokument nejlepší, když přestane být dokumentem a otočí kameru sám na sebe. Akorát se to mělo stát dřív a v rámci nestrannosti jí měl držet někdo jiný. Real life True Detective.

Newsroom (2012) (seriál)

V uvodu se serial vysmeje tvrzeni, ze je USA nejlepsi zeme na svete aby se sam behem prvniho dilu stal splnenym americkym snem vcetne vseho balastu a patosu, ktery to obnasi. Navic to cele vypda jak devadesatek.