Strach(y) ze tmy (2007)

Rádoby intelektuální monolog v jehož pozadí se hýbou rádoby zajímavé černobílé obrazce provádí pěticí rádoby mysteriózních příběhů. Nudné, nenápadité a úplně pitomě vypointované příběhy, které nejsou schopny v člověku pořádně vyvolat ani nudu, natož cokoliv jiného. Za průměrný poslední příběh hvězdička navíc, ale jinak je to slabé až na půdu. Zkrátka a dobře - "Deset světoznámých komiksových tvůrců oživilo odvěký strach ze tmy a vytvořilo jedinečný animovaný film.". Jsem ráda, že jsem o žádném z nich nikdy neslyšela.

Nebezpečná známost (2005)

Sedmdesátiminutová lehce úchylná, psychedelická a atmosferická halucinace, ve které se během první čtvrthodiny ztratíte stejně dokonale, jako hlavní hrdina v sousedním bytě.

Undertow (2004)

Zamrzání obrazu je trošku mimo, konec je špatný (neboli dobrý), ale jinak je to velmi mile odsejpající průměrný nadprůměr (pro pomalejší jedince - 70%).

Sněžní andělé (2007)

Nečekaně bezchybné. O vizuálních kvalitách Davida Greena nebylo pochyb, ale že to celé dopadne tak dobře bych netipla. Příběh se neúprosně řítí kupředu a válcuje své hrdiny z nichž většina hraje vysoce nad svým průměrem (Sam Rockwell neskutečný a o Kate Beckinsale odvolávám, že je dobrá leda do latexu). Drsné, silné, syrové. Prostě pecka.

Šoa (1985)

Neuvěřitelně roztahaný dokument, který je díky neschopnosti autorů tak nudný, jak jen je to možné. Bůhvíproč nebyla z žádného rozhovoru vystříhaná překladatelka, kamera dlouhé minuty bloumá po krajině a autor se zajímá o rozdíl mezi lesy v různých zemích. Nechápu, že to někdo vydržel do konce. Závažnost tématu není důvod pro nadhodnocování.

Jezero smrti (2008)

Nekorektní buransko-teenagerský exploitation z británie se veze na nové francouzské krvané vlně, zároveň je však vystaven na Boormanových survival základech. Romantické večery u jezera, dny plné potápění v křišťálově čisté vodě a k tomu jako bonus tlupa spratků na kolech a jejich zlý pes. Proč ne. Zvlášť, když se od poloviny děj nabere obrátky, o kterých se mi na začátku ani nesnilo.

Na svobodě (1978)

Neznámá pecka, která mi ze všeho nejvíc připomíná Instinct de mort, za což dost pravděpodobně může ten knírek... očividně jsem našla nový symbol kvality, ehm. V daném subžánru jednoznačně nejlepší film, co jsem viděla. Hoffman bez komentáře.

Ledové ostří 2 (2006) odpad!

Z dějových zvratů by člověk brečel, Christy Carlson je totálně neschopná, ale člověk se docela zasměje.

Vanishing Point (1971)

Krásně natočené nic o tom, že šedesátá léta skončila společně s Woodstockem. A v sedmdesátkách už pro rebely není místo. Slepý černošský DJ Super Soul, zlí poldové, hipíci, gayové na svatební cestě, motorky, skvělá hudba. Film, který udělal Dodge Challengera 1970 symbolem svobody.