Mumie: Hrob Dračího císaře (2008) odpad!

Nikdy bych neřekla, že film, ve kterém jedna akční scéna střídá druhou může být tak nudný. Může.

Kostičky (1994) (pořad) odpad!

Tenhle pořad jsem k smrti nenáviděla už jako děcko... možná už jsem na demenci kostiček byla moc stará, ale i tak je to zrůdnost. Děkuji Danovi za připomenutí.

Halloween (2007)

Zombiovsky natočená první půle se k Halloweenu vůbec nehodí, v druhé půli pak zase nedokáže vytvořit ani atmosféru, ani rozjet pořádný slasher. Spousty odkazů sice potěší, nicméně dojem z celého filmu nespraví. Nuda. A Daeg Faerch mi absolutně nesedí. No což, už tu byly i horší Halloweeny...

Děti temnoty (2008)

Utahaná dlouhá nuda bez emocí a spádu

Teď se nedívej (1973)

V sedmdesátých letech vykrystalizovala vlna atmosferických mysteriózních hohorů o kterých si teď můžeme nechat leda zdát. Don't look now je jedním z nich a ačkoliv mu k dokonalosti něco chybí, rozhodně za to stojí už jen kvůli práci s obrazem a zvukem (i když po čase už ty všudypřítomné prostřihy trochu nudí). V době natočení byla pochopitelně zdaleka nejzajímavější soulož Sutherlanda a Julie Christie, čemuž se asi nelze divit. Dneska takhle s někým souložit Brad Pitt, tak jsou toho taky plné noviny. Nicméně i nesouložící část filmu je zajímavá, Benátky jsou temnější a temnější, atmosféra příjemě houste... V itálii se počátkem sedmdesátek objevil génius a proto je dobře, že jeden z lepších evropských hororových snímků se odehrává právě tam. Benátky prostě mají něco do sebe a Nicolas Roeg taky.

Eragon (2006)

Kupodivu obstojný průměr, nic lepšího s tím asi udělat nešlo... Oproti peklu jménem Seeker: The Dark Is Rising je Eragon učiněný zázrak

Láska za časů cholery (2007) odpad!

Sto čtyčiceti minutové utrpení o nejpitomější romanci všech dob. Čekal jsem na tento okanžik 53 let, bleh.

Útěk do divočiny (2007)

Další z mnoha filmů podle amerického bestselleru. Další z mnoha filmů, kdy se herec posadil do režisérského křesla. Samoúčelně a místy rušivé zpomalené, rozmazané a rozdvojené záběry... Člověk až nechápe, proč je ten jednoduchý příběh o cestě do přírody natočen tak složitě. A přitom je to jako celek emocionálně naprosto skvělé, Emile Hirsch v kombinaci s Eddie Vedderem vytvořili něco, co snad nemůže nezaujmout. A naprosto nezáleží na tom, jestli McCandlesse považujete za novodobého hrdinu nebo za zbohatlického blbečka. Důležité je užít si ten dvouhodinový výlet, který vám nabízí.