Repo: Genetická opera! (2008)

Jakýmsi idiotsky televizním způsobem je to děsně cool. Celkově roztomile ujeté a bizarní, comicsové části dokonalé, krve dostatek, písně super. Na začátku mě celá ta emo gothic stylizace dost iritovala, ale jak minuty běží, člověk si zvyká víc a víc. Ale ta televizní nedomrlost a přebarvenost prostě nezmizí. Což nakonec zas tak nevadí... za tu neskutečnou úchylnost, hudbu a odvahu si Repo trochu nadhodnotit zaslouží.

Oblečen na zabíjení (1980)

Pocta Hitchcockovy plná typického osmdesátkového sexuálního fetiše.

Absolvent (1967)

Prosluněné šedesátky za tónů Simona a Garfunkela. A nejvtipnější použití kříže v historii kinematografie.

Hadí oči (1998)

Vizuální orgie. Nic víc, nic míň.

Skrytá identita (2006)

Kdyby to byl remake ve stylu Van Santova Psycha, nic by se nestalo. Já bych nebyla naštvaná a bylo by o jeden zbytečný film navíc. Takhle je to jen zoufalý pokus předělat téměř dokonalý originál pro americké publikum. Slavní herci tomu nepřidávají, vylepšený scénář nestojí za nic, a tak atmosféra originálu zmizela a zbyla jen neskutečně emocionálně slabá vykrádačka ve které žádné postavě nevěřím. I ten DiCaprio je slabý. Podprůměrné i s odhlédnutím od mého vztahu k Infernal Affairs.

Temná pasáž (1947)

First person pohled je sice věc nápaditá, originální a v roce 47 evidentně populární, ale proboha co ten zbytek? Cítm se trapně jako Rob Roy... Pokud je to vtip, je špatný a pokud je to míněno vážně, je to snad ještě horší. Pojem retardovaný scénář se dostal do nových dimenzí. Unbelievable

Mamma Mia! (2008)

Nesnáším ABBU, ale z celé té přebarvené taškařice s tanečními čísly kvality týden prošlých tesco výrobků mi její písně přišly jako to nejmenší zlo.

Třetí muž (1949)

Několik skvělých záběrů zakončených protahovanou honičkou v kanálech (která je beztak lepší v He Walked by Night).

Žena za výlohou (1944)

Scénář je z naivnějšího soudku, Robinson v těžce iritující roli lehce dementního profesora, ale napětí drží celý film pohromadě a diváka v křesle.