Zmizení (2005)

Roztomile pokřivená verze noirového příběhu odehrávající se na střední škole, která je až podivně žánrově čistá (paradoxně protože není typická), místy připomíná adventuru a má nadhled. Přidejte skvělou hudbu a nepochopená pecka je na světě.

Zpívání v dešti (1952)

Absolutně pozitivní, dokonale vtipné a totálně chytlavé. A Jean Hagen v roli Marilyn Monroe. Po právu nejznámější muzikál všech dob.

Zpovědi Bostona Blackieho (1941)

Nemyslím si, že by se s Dmytrykovou režií něco zlepšilo, spíš jen otupuju - vtípky jsou čím dál vtipnější, dialogy zábavnější a začínám milovat psaní za zrcadla i kouzelnické triky se želízky. V každém dílu bude jedna dívka, na konci každého přijde polibek - sladká Bondovská předvídatelnost.

Zpráva o Europě (2013)

Ochotnické výkony to celé posílají do háje a ačkoliv je found fotage obhajitelné, nic nemění na tom, že je Europa Report předvídatelná nuda bez invence a inteligencí mainstreamových scifi (zajímavé, kolik lidí pro levné kulisy nevidí průměrný scénář). Kombinace rádobydokumentárních vstupů a nechronologického vyprávění kvůli jednomu 'zvratu' je pak totálně wtf. Moon zvládne vypadat líp (nejen) s polovičním rozpočtem, Carruth by mohl se třetinou natočit tetralogii. Nezávislé pecky bych hledala jinde (Bellflower).

Zrcadla (2008)

Je to s podivem, ale Aja hodinu a půl buduje solidní atmosféru ve které se tu a tam objeví dokonalý záběr aniž sklouzává ke krvavým jatkám. Což je na druhou stranu škoda, protože je evidentní, že pokud Aja zabředne do natáčení remaků pro široké divácké publikum, stane se z něj tuctový režisér. V poslední třicetiminutovce se tak neustále žvástá o rodině a dětech a rodině, až to všechno vyvrcholí v příšernou závěrečnou akční scénu a ještě příšernější trojkonec. Poctivě odevedené řemeslo, skvělá kamera, věta "Polož ten nůž, Michaele", dobrý Sutherland, ale ta epidemie závěrečných twisterů a rádoby šokujících point v hororu už mě prostě nebaví.

Zrcadla 2 (2010)

Zrcadlový slasher. Na straight to dvd horor pecka, být to z osmdesátek, tak všichni slintají. Typický druhý videodíl, který nedostatek peněz a nápadů dohání počtem vražd a krví. Občas atmosferické, občas béčkové (gore, pohledy zpoza zrcadla) a slušně zahrané.

Zredigováno (2007)

Výjimečné filmy zasluhují výjimečná hodnocení...

Zrození šampióna (2009)

Průměr s průměrnou Sandrou Bullock. To, že normálně hraje mnohem hůř neznamená, že teď je bůhvíjak skvělá. To, že Blind Side funguje neznamená, že není debilně šablonovitá. Postavy jak z omalovánek, předvídatelnost, americko-křesťanský mindfuck... kruci, i toho fotbalu je tam málo. A láska jako jediná emoce. Proboha.

Zrozen k zabíjení (1947)

Nemám tyhle psychopaticky zkažené postavy ráda. Mnohem radši mám, když je někdo prostě jen svině. A Claire Trevor není hezká. A vůbec.

Zuřivost (1978)

Kirk Rambo Douglas, telepati, Xavierova škola pro nadanou mládež, federální agenti, hrdinka jak z o dva roky starší Carrie a dvě neuvěřitelně funkční hodiny.