Zvuky temna (1977)

Fulciho rozlučka se seriózností ve které recykluje pád z útesu. Obsahuje všechny klady ranného období - dobré herce, kvalitní hudbu a zajímavý scénář (Sacchetii), který je alfou omegou celého filmu. Poslední třetina je pak naprosto bezchybná, atmosféra houstne, zvraty se množí a Fulci s přehledem zakončuje. Jedinou vadou na kráse tak zůstává můj čas od času se vynořující dojem tv looku, což nechápu. Tarantino vždy tlachal o remaku Zombi nebo Seven notes in black. Na remaky nikdy nedošlo, ale v Kill Billovy alespoň zazní Frizziho main theme '7 Notes'.

Žena za výlohou (1944)

Scénář je z naivnějšího soudku, Robinson v těžce iritující roli lehce dementního profesora, ale napětí drží celý film pohromadě a diváka v křesle.

Žít a zemřít v L.A. (1985)

Kombinace sedmdesátkové kriminálkové poctivosti a osmdesátkové zkaženosti za zvuků dokonalých synťáků... Tempo Francouzské spojky, psychodepresivní teplá atmosféra Cruising a navíc totálně nepředvídatelné a zároveň plné žánrových klišé. Asi nejlepší Friedkinův film.

Život Adèle (2013)

Díky detailům velmi osobní, ale stále roztahaná a zbytečně dlouhá pseudosonda do života nudné a lehce retardované Adele. Neuveřitelně ploché charaktery a přehnaně dlouhé porno promo nudí, nepřehledné skoky časem taky nepomáhají. Hype roku. (ale teda horší než teplá hora to není)

Živý v Joburgu (2005)

Sice to úplně nefunguje, ale talent je z toho cítit... uvidíme co Blomkamp dokáže se 112 minutami.

13 jezer (2004) odpad!

Nekorunovaný hit LFŠ - 135 minut, 13 jezer. Umění.

15 minut (2001)

Karel Roden si pro svůj Hollywoodský debut nemohl vybrat lepší film. Dobré herecké obsazení, průměrný scénář a Karel Roden defakto v hlavní roli... co víc si může český fanoušek přát?

16 bloků (2006)

Richard Donner našel černocha s nejprotivnějším hlasem současnosti, Bruce Willise obsadil do role samozvaného zachránce a natočil oldschoolovou detektivku plnou klišé, která se na začátku sice rozběhne kupředu slušným tempem, ale už ve třetině závodu jí podkopne nohy totálně retardovaný scénář. Přičtěte k tomu dorty a je hotovo

1917 (2019)

1917 aneb jak forma dvě hodiny táhne bahnem polodementní příběh plný nelogičností do předvídatelného finále.