Caravaggio (1986)

Nečekala jsem, že ve filmu něco podobnýho někdy uvidím. Předčilo to veškerá má očekávání. Zase jednou mi dochází slova. Každopádně díky za tento film.

Brainstorm (1983)

Velká škoda, že Trumbull nedokázal udržet vysoko nastavenou laťku až do konce. Působilo to, jako by ho to přibližně v polovině přestalo bavit a snažil se příběh jen ze setrvačnosti dovést k závěru, který je mimochodem tupý a hrubě se mi nelíbil. Slabé tři. Z tak zajímavého tématu se dalo vytřískat mnohem víc. Prosím o remake.

Změna stavu (1980)

Evokovalo mi to snad úplně všechno, od 2001: A Space Odyssey až po Take on Me od A-ha. Myšlenkově náročná scifárna, kterou jsem bůhvíproč čekala, to není. Hodnotím nakonec za 3; jsou tam některé hloupé momenty, které ale na druhou stranu působily vtipně, takže mi ani tak nevadily. William Hurt utáhl celý film. Vizuál mohl být, vzhledem k roku vzniku, o něco lepší. Rozhodně jeden z nejdivnějších filmů, co jsem v poslední době viděla.

Ticho (1969)

Pro mě jeden z nejsilnějších a nejdůležitějších českých filmů. Ze záběrů umírajícího Palacha mrazí. Uctění památky jeho i dalších lidských pochodní více než důstojné.

Údolí krásných žab (1973)

Nejpamátnější moment tohoto filmu (už ho tady zmiňujete) je, když u táboráku zpívá Vítězslav Jandák, ale přitom slyšíme hlas Karla Zicha...hlavně nenápadně:) Jinak to není špatný film, i když táborová část už mě místy nudila. Dřív byly podobných v TV mraky, zrovna tento si ale vůbec nepamatuju. Zaujme představitelka hlavní role, bohužel další z mnoha, která se nevymanila z pasti dětských rolí. Příjemný zavzpomínání na dobu letních táborů.

Stará dáma a holubi (1997)

Animáky Sylvaina Chometa jsou kouzelné a tento není výjimkou. Jenže nějak si do jeho světa neumím najít cestu. Ale snažím se. Vlastně ani nevím, co přesně mi na nich nesedí. To mám za to:(

Svět na drátě (1973) (TV film)

Připomíná to Godardovo Alphaville (zjevně zcela záměrně, Eddie Constantine se objeví v menší roli jako muž v Rolls-Royce), ale je to lepší, o dost. A nejenom to, jsou v tom citelné vlivy Kubricka (i toho Strausse se dočkáme), já osobně jsem si tam našla i Kmen Andromeda, THX 1138 a Tatiho Playtime. Fassbinderovi se podařilo nemožné. Zkombinoval moje oblíbené sci-fi filmy a vytvořil v dobrém smyslu slova velkofilm, beztrikové sci-fi, které působí velmi nadčasově. Nenechte se odradit stopáží, pokud vás to vtáhne, na čas ani nepomyslíte. Knižní předloha: Daniel Galouye - Simulacron-3.

Ryba jménem Wanda (1988)

Exkluzivní herecký ansámbl (včetně ryb). Kevin Kline převálcoval i mého oblíbence Cleese, ale nevadí. Jak Cleese odjížděl ze záběru s aktovkou na střeše, už jsem se vezla taky...delicióz.

Ponette (1996)

To, co předvádí čtyřletá Victoire Thivisol, je přímo zázračné. Trošku mi vadila scéna s matkou; ne scéna samotná, ale způsob, jakým je podána...zanedbatelná vada na kráse. Jo, chytlo mě to za srdce.

Boudu z vody vytažený (1932)

Klasický, mně nijak zvlášť sympatický film, u kterého hledám jeho kvality jen obtížně (napadá mě jen herecký výkon Michela Simona). Nemohla jsem se dočkat závěrečných titulků.