Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

zaver bol skutocne slabsi (a cely mockingjay bolo menej o akcii a viac o propagande a hlavna postava uz nie je postava hrdinka ale skor taky panacik, postavicka) a mozno by bolo skutocne lepsie uzavriet to po prvej casti, ale - Napriek tomu ze prve casti som hodnotil len 3 a zaver len 2, ako celu seriu to hodnotim ako velmi dobry pocin. Knihu som necital, no filmove spracovanie bolop odla mna vyborne. Nemozem suhlasit ani s tym ze je to urcene len pre nastrocnych, lebo to zaujalo aj mna, a myslim ze niektore tie motivy a sceny ostanu u teenagerov nepochopene. Herecky velmi dobre az vyborne, a nemyslim hlavnu postavu (herecka ma mozno tu smolu ze uz navzdy ostane len Katniss) ale vsetkych tych znamych hercov okolo. Postavy boli zaroven dobre napisane, takze to cele malo zmysel a dalo sa tomu uverit. Dalsi plus bod - atmosfera. Smutna buducnost, distrikty, viac menej furt take chladno, podzemna zakladna - normalne by som to zaradil ku klasike. Podme dalej - soundtrack/hudba - krasa. Ano, je tu stale to velke minus ktore brani uveritelnosti ze - preco su to vsetko deti?? Ale to asi tak vo filme urceneho pre mladsie publikum ma byt. Zaver, poslednych par minut je skoro az wtf, ale co uz asi to malo skoncit pozitivne. Celkovy dojem, napriek mozno len priemernemu hodnoteniu jednotlivych casti - u mna vyborne, doporucujem.

Kurýr: Restart (2015)

cakal som ze to nebude az tak dobre ako so Stathamom ale - bolo to stale dobre, malo to spad, ja myslim ze az tak velmi nezaostava za predoslymi Kuriermi...

Nesmrtelný (2015)

Napad fajn (i ked - nevidel som to uz v nejakom z mnohych beckovych scifi?), a aj sa to pekne preklopi do akcie, ma to spad no - cakal som od tohto rezisera cosi ine, take - umeleckejsie... A ked sa potom na to spatne pozriem tak ozaj je to len take prijemne pozeratelny akcny na ktory sa po kratkom case zabudne. Skoda

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Pekne, efektne, rychle, akcne, efekty ako sa na 2013 patri, par znamych mien, aby sa nepovedalo... ale rovnako lahko zabudnutelne ako prvy G.I.Joe. Proste fajn, da sa pozriet, oddychnut si, ale staci raz - dalsi prosim.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobbit cislo jedna som hodnotil skor zaporne. Pokracovanie je uz lepsie - nie je to vyborne, ale - je to podstatne lepsie. Kym jednotka bola akosi prilis zamerana na detaily a islo to cele trochu pomaly miestami to bolo nudne, Smaug uz bol dynamickejsi. Postavy boli viac rozlisitelne - na zaciatku to bolo len 10 trpaslikov (ci kolko), teraz uz som aj zachytil jednotlive charaktery. A vedlajsie postavy boli tiez vyraznejsie, trochu lasky tiez bolo plusom - proste celkovo to vnimam ze reziser sa menej zaoberal detailami, technickymi vychytavkami, efektami a - skor sa vratil k tomu co divaka fakt zaujme - zaujimavy dej. Takze - 3* su stale mozno "malo" asi sa len snazim vykompenzovat cely ten hype okolo toho (lebo - 5* film to urcite nie je...), a tusim ze 4 ci 5* si enchavam na posledny diel, resp. na trilogiu celu.

Očista (2013)

Uz podla popisu ci traileru to znelo ako nieco co nebude fungovat. Akoby uz tvorcovia nevedeli s cim novym prist tak skusaju motivy ako tento pribeh. Avsak - napriek tomu ze som cakal velmi slaby film - ono to nebolo vobec zle. Ten napad uz po par minutach pride celkom uveritelny, divaka to vtiahne do atmosfery a uz to nie je nezmyselny film, uz sa to da normalne pozerat. Je to stale len taky obycajny akcy thriller, nic vynimocne sa tam zas nestane, ziaden prinos pre kinematografiu sa nekona, a isto sa najde par wtf momentov, ale napriek tomu sa to dalo celkom pozriet. 3* mozno nadhodnocujem ale - mne sa to celkom pacilo.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

prve tri pasce boli proste vyborne. 4ka taka neurcita a toto - toto bolo proste divne. Nemalo to akoby nic zo starych serii, miestami nezmyselne, napriek tomu ze tam bolo vela vybuchov predsalen nejak malo akcne, a chudak Bruce za to ani nemoze. Snazi sa snazi ale co z toho ked je to tak zle napisane? Skoda... Pozriet sa to da, stale je to lepsi priemer, len - celkovo (v porovnani ostatnymi pascami) proste sklamanie...

Avengers (2012)

avengersov som dal hned po thorovi, cakal som volne pokracovanie ale tu to bolo pokracovanie dalsich X akcnych hrdinov, niektorych pre mna menej znamych a asi preto mi to prisla napokon len taka zlepenina. Z pohladu postav je to proste u mna Iron man a - potom ti ostatni. Popri nom tam proste vsetci ostatni zaostavaju, obcas su tam dokonca podla mna navyse :) Obsahovo je to Thorovi (a dalsim akcnym superhrdinskym filmom) podobne - suprhrdinovia bojuju proti spezloduchom aby zachranili svet. Akoze cenim si ze sa tu podarilo dat dokopy vsetky tie slavne mena, len proste celkovo to na mna posobilo ako zlepenina, nech uz hocijako dobra. Okrem tohoto hlavneho "nedostatku" (ktory vlastne ostatni divaci beru skor ako plus) je to vsak uplne ok - efektov hafo, akcie tiez, scarelett johanson ako sexi zena ktora ku kazdemu dobremu filmu patri, jednoducho nic tomu nechyba, urcite sa to da odporucit, ja by som si asi ale tych hrdinov viac vychutnal po samom.

Až vyjde měsíc (2012)

vybrony soundtrack! teda - vlastne hlavna melodia, a variacie na nu. Ale - aj tak si to pozriem, kratky obsah znie dobre, poster to ma pekny a - po prvych par minutach je jasne ze je to naozaj ine. Nostalgia a dojem starych dobrych casov natlaceny obcas az nasilu ale - ani to na zaciatku nevadi, skor je to vnimane pozitivne. Problem je v tom ze sa (mi) to uz v polke filmu zunuje a tak sa cely film tak nejak spomaluje a znudnieva a koniec je tiez nie dost vyrazny na to aby to zachranil. Takze - dobry start, zaujimavy film a ak pritom vydrzite mozno to bude pre vas skvely film. Mozno to skonci len ako lepsi priemer (ako u mna). Ale - ak vas to nezaujme ani po prvych par minutach dalej sa asi neoplati pozerat. Bude to len slabsie.

Bitevní loď (2012)

Je to akcny film, tak to je to co treba ocakavat. Akciu. Vybuchy. Mimozemstanov. A ze napokon to cele dobre dopadne. Vsetko ostatne je nedolezite a preto to nemoze byt vyborny film. Stale vsak prijemne oddychove pozeranie. Medzi hercami sa objavi par znamych tvari - takze, preco nie. Napriek tomu ze davam (objektivne) len 2 * - da sa to pozriet.